گزارش عملکرد لژیون بیستم همسفران؛ کمک راهنما همسفر فهیمه
پنجشنبه 4 مهر 1398 ساعت 09:25 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر اعظم | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

گزارش عملکرد لژیون بیستم؛ لژیون کمک راهنما همسفر فهیمه

موضوع: برداشت از سی دی اضافه‌وزن یک و وادی چهارم


اگر در مسیر درست حركت كردم خدا و نیروهای مافوق به كمك من می آیند و اینجا هست كه من می‌توانم از خداوند انتظار كمك داشته باشم... 

سی دی اضافه وزن یک

همسفرفهیمه (کمک راهنما):

به علت عدم شناخت صحیح از جسم خودمان و به علت تفكر سطحی كه داریم همه‌چیز را در ظاهر به‌خصوص در صورت و كمر و شكم می‌بینیم و به همین علت متأسفانه خیلی‌ها دست به اعمال زیبایی در صورت خود اقدام می‌کنند ازجمله عمل زیبایی بینی گذاشتن پروتز در گونه تزریق ژل در نواحی مختلف و ... . همچنین در مواردی كه بعضاً اضافه‌وزن دارند اقدام به برداشتن چربی‌های شكم و یا برداشتن قسمتی از روده یا كوچك كردن معده می‌کنند كه ازنظر آقای مهندس با انجام این كارها فاجعه به بار می‌آید و این افراد همیشه در آرزوی خوردن یك وعده‌غذای مناسب می‌باشند. به‌راستی چرا افراد گاهی دست به چنین كارهایی می‌زنند؟ به علت عدم شناخت از جسم انسان  و این‌که این جسم برای ادامه بقا چه مقدار به سوخت نیاز دارد و اصلاً این جسم ما سوخت و سازش ( متابولیسم ) در چه حدی می‌باشد. درواقع هر مسئله‌ای كه حل می‌شود اول باید صورت‌مسئله آن حل شود. 

 حال اضافه‌وزن در چه مواردی پیش می‌آید؟ هرگاه میزان كالری دریافتی جسم بیش از كالری موردنیازش باشد اضافه‌وزن پیش می‌آید. كالری واحد اندازه‌گیری میزان خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های دریافتی می‌باشد كه عبارت است از میزان انرژی كه بایستی مصرف شود تا یك گرم آب به‌اندازه یك درجه سانتی‌گراد گرم شود. باید بدانیم چون نقطه تحمل انسان در مقابل اضافه‌وزن به‌آرامی بالا می‌رود اضافه‌وزن آرام‌آرام اتفاق می‌افتد و یک‌دفعه نگاه می‌کنی و می‌بینی چند كیلو اضافه‌داری. حال طبق رفرنس‌های اعلام‌شده در انگلستان میزان كالری دریافتی برای یك آقا 2500 كالری و برای یك خانم 2000 كالری است. به علت این‌که بدن آقایان از عضلات و ماهیچه‌های بیشتری تشکیل‌شده است و انرژی بیشتری نیاز دارد. طبق صحبت آقای مهندس قد ما اگر مثلاً 170 یا 180 سانتیمتر باشد یك متر آن را كه كم كنیم 70 یا 80 سانتیمتری كه باقی می‌ماند حدود تقریبی وزن ما به دست می‌آید. پس ما باید بر اساس وزن و قد خود میزان كالری دریافتی خود را تخمین بزنیم و بدانیم چنان چه بیشتر از اندازه تعیین‌شده كه كالری دریافت كنیم، دچار اضافه‌وزن خواهیم شد. البته این را هم بدانیم كه در یك رژیم غذائی صحیح هیچ‌گاه نبایستی بدن را گرسنه نگه‌داریم، چون متابولیسم پایه پائین می‌آید و این خود باعث افزایش وزن می‌شود درواقع مثل یك حیوانی كه گرسنه نگهش دارند وقتی غذا به آن بدهند غذا را مخفی می‌کند. سیستم بدن هم همین حالت را دارد. پس باید سعی كنیم سه وعده غذائی را به‌موقع و به‌اندازه مصرف كنیم تا نه گرسنگی به جسم دهیم و نه باعث افزایش وزنمان شویم. پس اولین قدم برای كنترل وزن و آگاهی به متابولیسم بدن وزن كردن خودمان روزانه سه مرتبه( قبل از صبحانه، قبل از نهار و قبل از شام)  با ترازوی دیجیتالی و ثبت وزن به‌طور منظم در یك دفتر می‌باشد. 

وادی چهارم 

در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن، یعنی سلب مسئولیت از خویشتن 

هم‌سفر اعظم ز: 

در این وادی اشاره به پذیرفتن مسئولیت انسان در زندگی داره كه هرکسی توی زندگی‌اش باید مسئولیت كار خودش را قبول كند و مثلاً شاگرد در مقابل استاد و همین‌طور استاد در مقابل شاگرد یك مسئولیتی داره كه بایستی هر دو نفر آن‌ها را رعایت كنند. خداوند نعمت هاش را در اختیار ما می‌گذارد و در مقابل از ما یكسری انتظاراتی دارد. كه بعضی افراد میگویند ما این را قبول نداریم و نمی‌پذیرند. درواقع در این وادی می‌گوید هر مصیبتی كه برای ما پیش می‌آید ما خودمان مقصر هستیم. ذره‌ای كار بدانجام بدیم پاسخگو خواهیم بود و ذره‌ای كار خوب انجام بدیم بازتاب آن را می‌بینیم. یعنی اینكه به خدا مسئولیت بدهی و از خودت سلب مسئولیت كنی این درست نیست. ممكن است انتظارات افراد باهم فرق کند.

 

:(همسفر فهیمه (کمک راهنما

 در این وادی جایگاه و مسئولیت من بنده و خداوند را به‌وضوح مشخص می‌کند درواقع یك مرزی بین مسئولیت‌های من و خداوند می‌کشد. و می‌گوید مسئولیت زندگی‌ات را قبول كن. چرا توی این وادی می‌گوید ما گاهی خداوند را با غول چراغ جادو اشتباهی می‌گیریم؟ چون مرز مسئولیت‌های خودمان را با خداوند قاطی می‌کنیم و مثلاً كارهای اشتباه و بدون هیچ تفكری انجام میدیم و انتظار داریم خداوند همه خطاهای ما را درست کند. و یا این‌که یه دیدگاه دیگر هست كه بعضی از ما اصلاً به خدا اعتقادی نداریم و معتقد به شانس هستیم كه مثلاً این شانس من است و من همش باید تو بدبختی بمونم كه دیدگاه هم کاملاً اشتباهه ما اصلاً چیزی به اسم شانس نداریم و این تفكر خود ما هست كه جایگاه من را مشخص می‌کند. پس چی درسته؟ اینكه من روی خودم حساب كنم تلاش كنم درست تفكر كنم و آن‌وقت است كه اگر در مسیر درست حركت كردم خدا و نیروهای مافوق به كمك من می آیند و اینجا هست كه من می‌توانم از خداوند انتظار كمك داشته باشم. چون طبق دستور خود خداوند من در مسیرش حركت كردم به فرمان‌هایش عمل كردم و توی این مسیر نهایت تلاش خودم را كردم و مطمئن هستم خداوند دست یاری‌اش را از من دریغ نمی‌کند چراکه این وعده خودش بوده است. البته خداوند بعدازاین كه انسان را خلق كرد آن را سر دوراهی خیر و شر قرارمی دهد و این خود انسان هست كه با اختیار خودش یكی از این دو راه را انتخاب می‌کند كه اینجا بازم برمی‌گردد به دانایی خود انسان كه هرچقدر دانایی‌اش بالاتر باشه انتخاب‌های درست‌تری داره و میتونه در زندگی آرامش بیشتری داشته باشه.

حالا دعا توی زندگی ما واقعاً چه نقشی داره ؟ خیلی ها دست روی دست میگذارند و میگویند خدایی كه ما را آفرید خودش هم مشكل ما را حل میكند. بعد هی ختم و نذر بر میدارند درصورتی كه دعا هم برای اجابت شدنش شرایطی داره كه باید آنها را رعایت كنی اول اینكه از هر كار ضد ارزشی دوری كنی و فرامین خدا را رعایت كنی و مسئولیت همه كارهات رو قبول كنی و توی این مسیر نهایت تلاش خودتوبكنی . حالا ما چطوری میتونیم خدا را بهتربشناسیم ؟ ما هر چقدر خودمون را بیشتر بشناسیم خدا را بهتر می شناسیم برای همین  توی وادی چهارم در مورد هسته انسان توضیحاتی میده كه انسان از دو بخش صور آشكار و صور پنهان تشكیل شده صور آشكار چیزی است  كه با چشم دیده می شود همین دست پا گوش و... كه همون شهر وجودی و كالبد فیزیكی ما هستش ولی صور پنهان همون عقل و حس و نفس و روح و حس های خارج از جسم هستند كه با چشم سر دیده نمی شوند كه این جا نفس را تعریف می كند و در واقع نفس همون اصل هر چیزی را نفس اون چیز میگن كه نفس هر انسان بر اساس خواسته ها و دانائی اون انسان طبقه بندی میشه كه نفس به سه درجه: ا-  نفس اماره 2 - نفس لوامه  3- نفس مطمئنه تقسیم میشود. كه در جزوه جهان بینی مفصل در موردش صحبت كردیم در مرحله نفس اماره شخص فقط به فكر اینه كه خواسته هاش برآورده بشه حالا از هرراهی براش اصلا مهم نیست و فقط منافع شخصیش مهمه و در مرحله نفس لوامه اگر انسان كار اشتباهی انجام بدهد پشیمون میشه در واقع همون نفس سرزنش كننده هستش و نفس مطمئنه فرد هیچ كار نامعقولی انجام نمیدهد چون مراحل تزكیه و پالایش را گذرانده و تمام خواسته هاش براساس همون دانایی بالایی كه دارد خواسته های مثبتی هست.

 

در كل جمله از" ما حركت از خدا بركت " جمله پیام دهنده وادی چهارم هستش كه این پیام را میده كه در راه رسیدن به هدف هایتان در مسیر ارزش ها و صراط مستقیم حركت كنید و به خدا توكل داشته باشید و دست از تلاش بر ندارید امیدتون را از دست ندید و ان شااله خدا هم كمكتان خواهد كرد.

در كل دوتا قانون مهم هست كه در تمامی مراحل نفس ما نقش مهمی دارند كه 1- قانون پذیرش مسئولیت حیات و 2-  واگذار كردن اختیار به انسان و در واقع خواست خدا این بوده كه با خلق انسان و فرستادنش روی زمین میخواهد كه انسان با پذیرش این دوقانون خودش را به بالاترین نقطه تكامل كه همان فرمان فكرو عقل هستش برسونه كه طبق آموزشهای كنگره همه ما می رسیم به آنجایی كه از آنجا انشعاب پیدا كردیم و بدونیم خداوند همیشه شاهد و ناظر بر اعمال ماست و از رگ گردن به ما نزدیكتر است. 

با احترام؛ لژیون بیستم همسفران؛ لژیون کمک راهنما همسفر فهیمه

تایپ: هم‌سفر اعظم 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره چهارشنبه 10 مهر 1398 02:26 ب.ظ
خدا قوت خدمت لژیون ۲۰ و کمک راهنمای محترم شون خانم فهیمه
زینب دوشنبه 8 مهر 1398 08:47 ق.ظ
ممنون از مطالب پربارتون که من هم میتونم غیر حضوری استفاده و لذت ببرم
دم همه بچه های لژیون ۲۰ گرم
یکشنبه 7 مهر 1398 11:44 ب.ظ
با عرض سلام وخدا قوت وسپاس از کمک راهنمای محترم خانم فهیمه ولژیون بیستم که به این زیبایی وادی چهارم وسی دی اضافه وزن را توضیح دادیدسپاس از همسفر اعظم
یکشنبه 7 مهر 1398 09:47 ق.ظ
سلام و خدا قوت به خانم فهیمه عزیز و همه هم لژیونی های عزیزم ممنون به خاطر مطالب خوبی که همیشه با روی باز وخندون به ما یاد میدید و تشکر میکنم از خانم اعظم عزیز
همسفر سمیراج یکشنبه 7 مهر 1398 08:39 ق.ظ
تشکر از خانم اعظم
سپاس از کمک راهنمای محترم ودوست داشتنی خانم فهیمه واعضای لژیون بیستم بسیار لذت بردم
همسفرصفورا.لژیون ۲۰ شنبه 6 مهر 1398 10:28 ب.ظ
سلام وخداقوت به راهنمای عزیزم وهم لژیونی های گلم .بسیارازتصاویرومطالب لذت بردم.مدتی هست که نتوانستم ازآموزشهای خانم فهیمه عزیزم استفاده کنم ولی زمانی که چهره مهربانشون رامیبینم انرژی میگیرم .لذت بردم ازچهره های پرانرژی تک تک شما.
مریم ح لژیون 14 جمعه 5 مهر 1398 12:39 ب.ظ
خدا قوت خدمت لژیون بیستم بسیار عالی وآموزنده بود
رویا جمعه 5 مهر 1398 12:27 ق.ظ
خدا قوت به خانم فهیمه و خانم اعظم عزیز. بسیار لذت بردیم
همسفر ندا از لژیون شیشم پنجشنبه 4 مهر 1398 04:04 ب.ظ
با سلام وخدا قوت خدمت دوستان بسیار عالی وآموزنده بود
همسفرزهره ف پنجشنبه 4 مهر 1398 03:45 ب.ظ
عرض سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزخانم فهیمه عزیزوهمچنین اعضای لژیون بیستم.
بسیارزیباوآموزنده بود.
ازخانم اعظم عزیزسپاسگزارم
همسفر سمیه پنجشنبه 4 مهر 1398 02:53 ب.ظ
باتقدیم ادب واحترام ،ضمن عرض خداقوت خدمت خانم فهیمه عزیزواعضای لژیون بیستم بابت مطالب آموزندتان تشکر می کنم همواره موفق وپیروز باشید.
همسفرلیلا H پنجشنبه 4 مهر 1398 01:35 ب.ظ
خداقوت به دوستان لژیون20.
درودوخداقوت به خانم فهبمه عزیز که واقعا لذت میبرم ،خیلی زیبا ودلنشین بیان مکنید مطالب رو.
سپاس ودرود
همسفر زهره ت پنجشنبه 4 مهر 1398 11:39 ق.ظ
با تشکر از خانم فهیمه عزیز و اعضای لژیون بیستم. بسیار لذت بردم از مطالبتون. انشاا.. که هر روز شاهد پیشرفت تک تک شماها باشیم.
با تشکر از خانم اعظم عزیز بابت تایپ مطالب.
همسفر زهره ت پنجشنبه 4 مهر 1398 11:39 ق.ظ
با تشکر از خانم فهیمه عزیز و اعضای لژیون بیستم. بسیار لذت بردم از مطالبتون. انشاا.. که هر روز شاهد پیشرفت تک تک شماها باشیم.
با تشکر از خانم اعظم عزیز بابت تایپ مطالب.
همسفر زهراپن..لژیون ۸ پنجشنبه 4 مهر 1398 10:24 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم فهیمه عزیز.واعضای لژیون ۲۰..ممنون از گزارش زیباوکامل شما..وازکمک راهنماخانم فهیمه به خاطرکلام بامحبت وزیباتون هم در گزارش وهم در مشارکت جلسه...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو