گفت و گو با کمک راهنما همسفر خاطره؛ در باب جشن گلریزان
چهارشنبه 15 آبان 1398 ساعت 09:29 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر زهرا ق | ( نظرات )
آرامش حاصل مفید بودن است

گفت و گو با کمک راهنما همسفر خاطره

در باب؛ جشن گلریزان و لژیون سردار

با توجه به نزدیک شدن هفته ی گلریزان بر آن شدیم تا با ایشان گفت و گویی داشته باشیم در ادامه شما را به خواندن این گزارش دعوت می کنیم

در خدمت کمک راهنما هم‌سفر خاطره هستیم. مسافر ایشان با تخریب 17 سال آنتی ایکس مصرفی تریاک، شیره، متادون و قرص وارد کنگره شدند. 17 ماه به روش دی اس تی و داروی اوتی به راهنمایی کمک راهنمایان محترم آقای مجید و خانم طاهره سفر کردند و هم‌اکنون 6 سال و 4 ماه است که آزاد و رها هستند. رشته ورزشی آنان والیبال، شنا و شطرنج می‌باشد.

 با توجه به نزدیک شدن هفته‌ی گل‌ریزان بر آن شدیم تا گفت‌وگویی با ایشان داشته باشیم که در ادامه نظر ایشان در رابطه با دستور جلسه این ماه لژیون سردار «محبت (بخشش) را منتقل کن» این‌چنین بود: اگر من صفت محبت را انتقال ندهم و در درونم داشته باشم قطعاً از من گرفته خواهد شد و در من انفجار سلولی رخ خواهد داد زیرا من باید خروجی داشته باشم تا ورودی‌ام باز شود و اگر من از محبت پُر باشم ولی نتوانم ببخشم جایی برای پذیرش محبت دیگران نخواهم داشت.» 

همان‌طور که در جریان هستید دستور جلسه این هفته لژیون سردار «محبت (بخشش) را انتقال کن » می‌باشد و از آنجائی که این دستور جلسه امری و دستوری است به نظر شما چرا باید محبت را منتقل نمود؟

اگر من محبت را انتقال ندهم در وجودم سنگینی می‌کند و ما انسان‌ها جاری هستیم و صفت گذشته در ما صادق نیست و اگر من صفت محبت را انتقال ندهم و در درونم داشته باشم قطعاً از من گرفته خواهد شد و در من انفجار سلولی رخ خواهد داد زیرا من باید خروجی داشته باشم تا ورودی‌ام باز شود و اگر من از محبت پُر باشم ولی نتوانم ببخشم جایی برای پذیرش محبت دیگران نخواهم داشت و من بامحبت به دیگران اجازه می‌دهم که هم‌ به من‌ محبت کنند و هم ببخشند. 

آیا انتقال صفت بخشش فقط برای هم‌سفر یا مسافر سود و منفعت دارد یا خیر؟

من هم‌سفر یا‌ مسافر زمانی که می‌خواهم ببخشم، این بخشش به نفع دیگران نیست و سود و منفعتش برای خود من است و ‌من با بخشیدن باعث می‌شوم که کوله بارم سبک شود زیرا این بخشش که می‌تواند علم یا مادیات یا معنویات من باشد در درون من وجود دارند و من احساس سنگینی می‌کنم و احساس می‌کنم شاید با تمام دارایی‌ها و محبت‌ها موقعی می‌شود که ممکن است  به وادی ناامیدی برسیم و می‌بینیم که هیچ جا مثمرِ ثمر نیستیم و بدرد نمی‌خوریم، نه بدرد خودمان نه بدرد دیگران  و برای خروج از ناامیدی هر فردی لازم دارد که ببخشد از کوچک‌ترین چیزی که دارد و فکر می‌کند مازاد نیازش می‌باشد. 

شما به‌عنوان یک‌ کمک راهنما چگونه ره‌جوی های خود را تشویق به عضویت در لژیون سردار می‌کنید؟ 

من در این مدت سعی کردم ره‌جوهایم را به دارایی‌های نهفته در صور پنهان زندگی‌شان آگاه کنم و پی ببرند به تمام چیزهایی که دارند و اطلاع ندارند چراکه ما انسان‌ها خیلی وقت‌ها داریم ولی خیال می‌کنیم که نداریم چون نمی‌بینیم و حس‌های ما بسته است و فکر می‌کنیم محبت را زمانی می‌توانیم ببخشیم که در اوج آسایش و خوشبختی باشیم یا علممان را زمانی می‌توانیم ببخشیم که علامه دهر یا فیلسوف باشیم یا حتی در بخشش کمک‌های مالی فکر کنیم باید سپرده مالی در بانک داشته باشیم، ولی خیلی وقت‌ها چیزهایی داریم که سال‌هاست استفاده نکرده‌ایم نه اینکه کهنه و فرسوده باشند، نه بلکه چیزهایی که ما را به یاد گذشته ‌تاریک یا خاطرات بد می‌اندازند و این هنر من است که آن‌ها را تبدیل به پول‌کنم و با تغییر نگاهم آن‌ حس بد را تبدیل به حس خوب و حال خوش کنم تا از گره‌های زندگی‌ام خلاص شوم و من ره‌جوهایم را تشویق می‌کنم تا به دارایی‌هایشان آگاهی پیدا کنند و یکسری ره‌جوها هم‌توان مالی دارند ولی نیاز به تشویق  و نقطه تفکر و نور شدیدی دارند برای هدایت شدن و برای زنده شدن انرژی بیشتری لازم دارند.

راهکار شما برای کسانی که شاغل نیستند و دوست دارند عضو لژیون سردار شوند چیست؟

بسیار سؤال خوبی است، زیرا از وقتی به کنگره آمده‌ام شاغل نبوده‌ام و درآمدی نداشته‌ام و اگر کمکی انجام داده‌ام حتی اندک، همه از پس‌انداز خودم بوده چه موقعی که آگاهی از نحوه پس‌انداز کردن نداشتم چه الآن که در وادی پنجم قناعت را یاد می‌گیریم و ‌پس‌انداز می‌کنیم. با توجه به مثلث مالی که آقای مهندس یک ضلع آن را هزینه و ضلع دوم را درآمد و ضلع سوم را مدیریت قراردادند، من با توجه به کارمند بودن ‌مسافرم دخل و تصرفی در ضلع درآمد نمی‌توانستم انجام دهم ولی سعی کردم با آموزش گرفتن از دیگران و با به دست آوردن تجربه ضلع مدیریت و هزینه را ارتقاء دهم و هیچ‌وقت نمی‌شود کمیت و کیفیت را باهم داشت و باید در یک جایی کیفیت را پایین آورد تا کمیت هم بیشتر در نظر گرفته شود و اگر بخواهیم هردو را داشته باشیم نمی‌توانیم پس‌انداز کنیم و نباید نه به خودم زیاد فشار بیاورم و نه اینکه آن‌قدر ولخرجی کنم که از این خرج کردن زیاد لذتی نبرم بااینکه خرج هم کرده‌ام باید بتوانم‌ پس‌انداز کنم و هرگز من از مسافرم چیزی برای کمک به کنگره نخواسته و نخواهم خواست و ازآنچه دارم پس‌انداز می‌کنم. 

آقای زرکش دیده بان‌محترم، فرمودند که «وقتی اجبار در کار باشد انسان حس خوبی ندارد و مؤذن وقت اذان گفتن در حال دعوت کردن است و در این دعوت برخی شنیده می‌آیند و سر به سجده می‌گذارند و برخی دیگر نمی‌شنوند یا نشنیده و نمی‌آیند» نظر شما در مورد این دعوت چیست؟

دعوتی خوب است که بدون خواهش باشد و اگر اجبار باشد قدرت اختیار من زیر سؤال می‌رود و من با میل خود آن کار را انجام نداده‌ام و مدت‌ها حال و حس  من خراب خواهد بود و فکرم مشغول می‌شود که چرا این کار را انجام داده‌ام ولی وقتی مؤذن دعوت می‌کند باید من آن‌قدر معرفت و شناخت داشته باشم تا منظور دعوت این‌چنین را متوجه بشوم ولی وقتی اذان بگوید و من متوجه نشوم به خاطر حس‌های بسته من است و برمی‌گردد به شناخت و معرفت و رشدی که من کرده‌ام. برای من خاطره این‌ فقط و فقط در کنگره و با آموزش گرفتن در کنگره میسر شد و فقط می‌توانم حال خودم را خوش کنم و حس‌هایم را تغییر بدهم. کسی به‌زور نمی‌تواند مرا به حال خوش برساند یا به من حال خوش را هدیه بدهد. 

آقای امین  دریکی از سی‌دی‌های خود آیه‌ای از کلام‌الله را بیان‌ می‌کنند که «انسان‌ها باید از اضافات خود ببخشند» آیا در لژیون سردار تمام کسانی که عضو هستند ثروتمند هستند و فقط ویژه کسانی است که از تمکن مالی بالایی برخوردارند؟ 

با توجه به تجربه این سال‌ها متوجه شدم کسانی که در لژیون سردار عضو می‌شوند اصلاً انسان‌های ثروتمندی نیستند فقط انسان‌هایی هستند که شناخت و معرفت پیداکرده‌اند و قدرت بخشش را آن‌چنان در خودشان بالابرده‌اند که توانستند آنچه رادارند ببخشند زیرا ما افراد ثروتمند زیادی در کنگره‌داریم و نمی‌توانند ببخشند، نه اینکه نخواهند بلکه به خاطر اینکه به آن موهبت الهی و شناخت و معرفت دست پیدا نکرده‌اند و این‌ نبخشیدن باعث سنگینی آن‌ها شده و شاید آسایش دارند ولی آرامش را ندارند. کنگره به ما نیاز ندارد بلکه ما به کنگره نیازمندیم. لژیون سردار از آن پولدارها نیست بلکه مال اشخاصی است که انواع خدمت‌ها را انجام داده‌اند و برای رسیدن به آرامش بیشتر دوست دارند کار دیگری بالاتر از خدمت‌هایی که انجام داده‌اند، بدهند و این خدمت برای همه با هر شرایطی مهیاست ولی باید آن شخص بخواهد.  

با توجه به اینکه ما در کنگره تجربه کردن را می‌آموزیم و هیچ بهایی در قبال آن نمی‌پردازیم ولی اینکه اجازه پیدا کنیم بهاء و سهم خود را چه مادی و چه معنوی بپردازیم را چگونه می‌پندارید؟ 

ما همیشه فکر می‌کنیم هر وقت خواستیم می‌توانیم ببخشیم و بهای آن را بپردازیم ولی کنگره تنها جایی است که هر وقت من دلم بخواهد نمی‌توانم سهم ‌و بهاء را بپردازم و باید اول آموزش لازم را بگیرم و کنگره از هیچ شخصی هیچ بهایی نمی‌خواهد و فقط می‌خواهد این شور به شعور تبدیل بشود و بعد بیاید و بپردازد. شاید امروز شور مرا بگیرد و‌ مبلغی بپردازم و بعد فردا حالم‌ دوباره بد می‌شود و برای همین در قوانین سردار یک سال رهایی برای سفر و یا گذشتن ۶ ماه از سفر با تائید کمک راهنمای شخص و ایجنت شعبه برای عضویت لازم است و کنگره همین‌طوری کمک مالی دریافت نمی‌کند. 

تأثیر تشکیل لژیون سردار در دستاوردهای کنگره ۶۰ را چگونه می‌بینید؟

به نظر من تشکیل لژیون سردار یکی از زیباترین و لازم‌ترین و پرانرژی‌ترین لژیون‌هاست و هر شخصی که وارد این‌ لژیون می‌شد این حس و حال خوب در او به‌صورت انفرادی وجود داشت تا سال بعد ببینید آیا می‌خواهد بازهم عضو لژیون مالی بشود یا نه اما با تشکیل لژیون سردار تمام خدمت‌گزاران باهم و همدل و هم سو می‌شوند و در جهت پیشبرد اهداف کنگره و انتشار این حال خوش به دیگران تلاش می‌کنند و این هم‌فکری و همدلی باعث شد تا با آموزش‌های موجود پرانرژی‌تر شوند و برای لژیون عضوهای جدید جذب نمایند. 

سخن آخر 

همه هم‌سفرها سعی کنند که در هیچ جهتی چه مادی چه معنوی و چه علمی به کسی وابسته نباشند بزرگ‌ترین الگوی ما کنگره است و خداراشکر به هیچ ارگانی وابسته و بدهکار نیست  و ما هم سعی کنیم وام‌دار کسی نباشیم حتی مسافرهایمان و سعی کنیم به خودمان متکی باشیم و هنر پس‌انداز خود را در گل‌ریزان به نمایش بگذاریم و این جمله آقای مهندس را از یاد نبریم (  حقیقت در اعمال و ادامه، نقاب از رخ برمی‌گیرد. انجام‌ها انجام می‌گیرد، درحرکت خود هیچ تردیدی راه ندهید که مسافرین دیگری در تکمیل سقف‌های مرفوع با شما هم‌نوا خواهند شد، فر انسان‌های بربادرفته و در خاکسترها مدفون‌شده مانند گنجی به صاحبان اصلی آن‌ها پس داده خواهد شد، مشروط به اینکه خود را طلب نمایند.) 

تهیه گزارش و تایپ: هم‌سفر زهرا ق 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اعظم شعبه سهروردی جمعه 24 آبان 1398 07:15 ب.ظ
بسیار تا بسیار آموزش گرفتم و خیلی پیام در این مصاحبه وجود داشت برای ما همسفران خانه دار
با تشکر از خانم خاطره کمک راهنمای خوب و پرانرژی
ممنونم از خانم زهرا
همسفر مینا چهارشنبه 22 آبان 1398 08:05 ب.ظ
خدا قوت خانم خاطره ی عزیزم بسیار لذت برم بهترین هارو برای شما از خداخواستارم
همسفر زهرا چهارشنبه 22 آبان 1398 12:14 ق.ظ
بسیار بسیار آموزنده بود و من خیلی لذت بردم از بیان ساده و صادق خانم خاطره عزیز
خداقوت به خانم زهرا
همسفرزهراپن لژیون ۸ سه شنبه 21 آبان 1398 08:12 ق.ظ
خداقوت خانم خاطر..عزیزم..شماراهنمایان استادان و معلمان در کنگره هستید..ممنون خیلی لذت بردم..امیدوارم بتوانم ازلژیون سردارشرکت کنم..
همسفر رویا سلمان فارسی دوشنبه 20 آبان 1398 07:44 ق.ظ
سپاس از همه خدمتگزاران بخصوص تهیه کنندگان این گزارش آموزنده و تشکر از کمک راهنمای محترم خانم خاطره
همسفر اکرم چ شنبه 18 آبان 1398 10:49 ب.ظ
با سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای عزیزم خیلی زیبا و آموزنده بود و همچنین خدا قوت خدمت خانم زهرا عزیز
همسفرالهه.لژیون 14.خانم خاطره. شنبه 18 آبان 1398 01:27 ب.ظ
باسلام ودرودفراوان خدمت کمک راهنمای عزیزم بسیارتابسیارازصحبتهای شمالذت بردم وآموختم،خداقوت وتشکرخدمت خانم زهرامهربانم،عالی بود.
همسفرالهه.لژیون 14.خانم خاطره. شنبه 18 آبان 1398 01:23 ب.ظ
باسلام ودرودفراوان خدمت کمک راهنمای عزیزم بسیارتابسیارازصحبتهای شمالذت بردم وآموختم،خداقوت وتشکرخدمت خانم زهرامهربانم،عالی بود.
همسفر مریم .ا شنبه 18 آبان 1398 07:35 ق.ظ
من همیشه فکر میکردم که خانم خاطره شاغل هستند که همیشه در کمک های مالی پیش قدم هستند اما امروز که فهمیدم که از هنر پس انداز خودشان استفاده میکنندخیلی بهشون تبریک می گویم مخصوصا که گفتند هیچگاه از همسرم کمک نگرفتم . این برای ما همسفران خیلی پیام دارد
همسفرالهه جمعه 17 آبان 1398 08:35 ب.ظ
خداقوت
مریم ح لژیون 14 جمعه 17 آبان 1398 10:48 ق.ظ
سلام وخدا قوت خدمت راهنمای گلم خانم خاطره عزیز بسیار عالی وآموزنده بود ممنونم از شما عرض خدا قوت خدمت خانم زهرای عزیزم موفق باشی
همسفر شهربانو لژیون ۲۴ جمعه 17 آبان 1398 12:50 ق.ظ
سلام خانم خاطره خدا قوت خیلی زیبا وپر محتوا در مورد
گلریزان صحبت کردید من هم آرزومه عضو لژیون سردار شوم وانشاالله میشوم واز خانم زهرا هم تشکر میکنم وخدا قوت خدمتشان وهمه عزیزانی که در سایت خدمت میکنند
همسفر سپیده از لژیون خانم خاطره پنجشنبه 16 آبان 1398 11:36 ب.ظ
سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای خوبم خانم خاطره که به این خوبی راجع به هفته گلریزان بیان کردید.سپاس بابت صحبت های خوبتون.
ممنون از همسفر زهرا که مصاحبه خوبی را اماده کردند.
همسفر زهرا پنجشنبه 16 آبان 1398 03:25 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم خاطره
همسفر سپیده از لژیون خانم خاطره پنجشنبه 16 آبان 1398 02:22 ب.ظ
سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای خوبم خانم خاطره که به این خوبی راجع به هفته گلریزان بیان کردید.سپاس بابت صحبت های خوبتون.
ممنون از همسفر زهرا که مصاحبه خوبی را اماده کردند.
همسفر زهرا لژیون خانم خاطره پنجشنبه 16 آبان 1398 11:34 ق.ظ
سلام خدا قوت به خانم خاطره خیلی آموزنده بود و تشکر به خانم زهرا عزیز
همسفر سارا چهارشنبه 15 آبان 1398 11:50 ب.ظ
بسیار عالی بود
خداقوت و سپاس خدمت خانم خاطره عزیز و خانم زهرا عزیز
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره چهارشنبه 15 آبان 1398 10:19 ب.ظ
تشکر و سپاس خدمت خانم خاطره عزیزم.
بسیار عالی و آموزنده بود.
خدا قوت خدمت خانم زهرا عزیز.
همسفرزهره ش چهارشنبه 15 آبان 1398 09:14 ب.ظ
با عرض سلام وادب خدمت خانم خاطره عزیز از صحبتهای بسیار‌زیبا‌ودل نشین شما استفاده کردم وبا تشکر از خانم زهرای عزیز
الهام همسفر پژمان از لژیون ۱۴ شیخ بهایی چهارشنبه 15 آبان 1398 04:35 ب.ظ
با تشکر از خانم زهرا و خانم خاطره عزیزم
همسفر نجمه چهارشنبه 15 آبان 1398 02:52 ب.ظ
سلام ممنون خانم خاطره عزیزم بسیار زیاد بود انشالاه من به این معرفت شناخت برسم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو