در باب دستور جلسه؛DST و تجربه من از سم زدایی و سایر روش ها
یکشنبه 19 آبان 1398 ساعت 08:16 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر صفورا | ( نظرات )
تکه گمشده پازل

 مقاله ای در باب دستور جلسه« DST و تجربه من از سم زدایی و سایر روش ها»

به قلم؛ همسفر رؤیا


 درمان روش‌های غیر از دی اس تی و کنگره هیچ‌کدام درمان را در اختیار شخص قرار نمی‌دهد و فرد با تخریب بیشتر بازمی‌گردد اما روش دی اس تی مشکل را ریشه‌ای حل می‌کند...


مسیرها و راه‌های ناکجاآباد زیادی طی کرده بودیم و ترک مسافرم هیچ نتیجه‌ای در برنداشت. همیشه به دنبال جواب چرایی بودم! چرا نمی‌تواند ترک کند؟ چرا لغزش و برگشت می‌کند؟ چرا نمی‌خواهد و چرا طاقت نمی‌آورد؟ چرا ما و آرامش ما را دوست ندارد؟ ایشان چند روش را تجربه کرده بود که در ادامه این‌چنین بود:

خودش به خودش ترک و سقوط آزاد می‌داد چند روز در خانه می‌ماند می‌خوابید تلاش می‌کرد. بدون کمکی، بی‌خوابی، درد، عرق، پریدن پاهایش، اضطراب، سکوت و سرانجام لغزش...چرا؟

متادون درمانی: به مراکزی که متادون می‌دادند می‌رفتیم هرروز سهم متادونش را می‌گرفت  و به خیال ترک بعد از چند صباحی دوباره لغزش و حتی اعتیاد به خود متادون چرا؟ 

قرص و پزشک مشاوره به مراکز ترک اعتیاد می‌رفتیم قرص می‌دادند چندساعتی و چند روزی هم مشاوره می‌شد چند ماهی می‌گذشت و چقدر پول می‌گرفتند و سرانجام دوباره لغزش و برگشت چرا؟ 

به جلسات و انجیو های گوناگون می‌رفتیم که با تلقین ذهن و افکار بتوانند مواد را فراموش کنند و به‌دوراز آن و افراد مصرف‌کننده باشند مگر می‌شود؟ مگر می‌شود از جامعه دورباشی مواد و ابزار مورداستفاده از مواد را نبینی؟ نصف این‌ها مصرف‌کننده‌اند چطور در خانه زندانی شود و با آدم‌ها رفت‌وآمد نکنند. یک گاز پیک‌نیک یک زغال روشن او را وسوسه می‌کرد می‌شود نابینا شد و ندید؟! بازهم مانند قبل دوباره لغزش، چرا؟ 

جواب چراهای من در سال ۷۶ داده‌شده بود و آن تکه پازل گمشده توسط بزرگ‌مردی به نام مهندس حسین دژاکام سر جایش قرارگرفته بود. کسی که بعد از ۱۷ سال درگیری با اعتیاد و ترک‌های مداوم بالاخره در ماه مبارک رمضان بانظمی که به مواد مصرفی خود داد و کم کردن آن‌ها در ۱۱ ماه به درمان رسیدند و نتیجه آن کشف راه و روشی شد بانام دی اس تی که دی: مخفف دژاکام. اس: پله‌هایی که ۲۱ روزه می‌باشد و تی: مخفف زمان درمان که ۱۰ تا ۱۱ ماه است. سه حرف بود و سه چیز در نهان داشت؛ سه راز بزرگ که تاکنون کسی به آن پی نبرده بود.

جسم، روان و جهان‌بینی سه چیز به‌هم‌ریخته بود؛ جسم به دنبال آن روان هم و سرانجام نگرش تاریک و آلوده و بیمار نسبت به جهان پیرامون.

 درگذشته که تریاک به‌عنوان دارو و بهترین شفادهنده استفاده می‌شد به دلیل چه بود به دلیل اینکه ۲۵ آلکالوئید داراست و کامل‌ترین و مؤثرترین دارو بود و براثر مصرف پیاپی به همین دارو اعتیاد پیدا کردند و برای درمان آن از روش‌های مختلف استفاده می‌شد. آلمان‌ها برای درمان اعتیاد به تریاک هروئین (دی استیل مورفین) را کشف کردند و به دنبال آن اعتیاد به خود هروئین پیدا شد و به دنبال آن متادون و اعتیاد و همین‌گونه ادامه داشت. وقتی راهی برای درمان بیماری نباشد هم اجازه طبابت به خود می‌دهند. چقدر انسان براثر ترک سریع اشتباه مردند؟ آیا انسان نبودند؟  ترک‌هایی ازجمله ۱ (سقوط آزاد (ترک سریع بدون استفاده از دارو) ۲ (ترک شبه سقوط آزاد (با استفاده از دارو) ۳) کمپ ۴) شلاق درمانی ۵ (طب سوزنی ۶) زندانی کردن و... این روش‌ها شوک شدید به دنبال داشت و عوارضی چون افسردگی، مشکلاتی جنسی، میل به خودکشی. در اعتیاد سلول‌ها در اعتیاد به دنیا آمده، زندگی کرده و مرده است. پس یک معتاد یک‌شبه رو به اعتیاد نیاورده که بتواند یک‌شبه هم ترک کند. تکه گمشده پازل به ما گفت، مواد مخدر خارجی جایگزین مخدرهای طبیعی و داخلی بدن شده است و جسم یا شهر وجودی بمباران‌شده مخدرهای طبیعی دیگر ترشح نکرده و علائم خماری را به وجود می‌آورد.

درروش دی اس تی مهندس دژاکام به‌وسیله داروی مناسب که همان شربت تریاک است و در زمان مناسب که ۱۰ تا ۱۱ ماه فرصت لازم است که جسم تخریب‌شده به حال طبیعی برگردد و با آموزش صحیح توانسته‌اند اعتیاد را به درمان برسانند.

بله درمان روش‌های غیر از دی اس تی و کنگره هیچ‌کدام درمان را در اختیار شخص قرار نمی‌دهد و فرد با تخریب بیشتر بازمی‌گردد اما روش دی اس تی مشکل را ریشه‌ای حل می‌کند. به‌گونه‌ای که فردی که با این روش به درمان رسیده، اگر در یک انبار پر از مواد قرار دهند شب با خیال راحت و بدون وسوسه و میل به مواد می‌خوابد اما زمانی این اتفاق می‌افتد که خود فرد خواسته درمان داشته باشد و کفش آهنین بپوشد. اعتیاد یک رفتار و کردار نیست که آن را ترک کنند بلکه یک بیماری است و بیماری باید درمان شود.

 در سفر اول شربت اوتی (شربت تریاک) سیستم‌ها را بازسازی می‌کند طی مدت ۱۱ ماه به روش تدریجی و در سفر دوم فرد درراه رسیدن به خود، صلح و آرامش و راه ارزش‌ها می‌کوشد و در سفر سوم به شناخت خدای خود می‌رسد.

چه زیباست در اوج ناباوری، باوری پا به درون وزندگی‌ات بگذارد. به امید روزی که این باور به زندگی جهانیان روانه شود. خدا را شاکرم که به‌واسطه مسافرم با کنگره آشنا شدم تا به آرامش و صلح با خود برسم. آرزوی بهترین‌ها را برای مسافرم و تمام مسافرین روی این کره خاکی دارم و در آخر با تمام وجودم از پروردگارم سلامتی را برای این بزرگ‌مرد تاریخ می‌خواهم و امیدوارم روش دی اس تی و کنگره ۶۰ جهانی شود.

 به قلم؛ هم‌سفر رؤیا لژیون اول

تایپ: هم‌سفر صفورا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا (الف) لژیون 4 شنبه 25 آبان 1398 08:34 ق.ظ
خانم رویای عزیزم بسیار. زیبا و عالی، قطعا سخنی که از دل برآید لاجرن بر دل نشیند. موفق،، سربلند،،، و پاینده،، باشید.
جمعه 24 آبان 1398 06:54 ب.ظ
خانم رویای عزیز خوشحالم که حروف الفبای عشق را در کنگره به این زیبایی آموختید وبا ترکیبی زیباتر با علم کنگره درهم آمیختید وچنین مقاله زیبایی نوشتید
خداراشکر که مسافر شما هم در این مسیر سبز قرار گرفتند و با روش دی اس تی درمان شدند
امیدوارم هرچه زودتر این روش درمان قطعی اعتیاد در سراسر جهان اجرا شود تابه دردورنجهای مصرف کنندگان پایان ببخشید
تشکر از شما وخانم صفورای عزیز
عشقتان جاوید.....


همسفرلیلا H سه شنبه 21 آبان 1398 06:32 ق.ظ
خانم رویا عزیز خیلی خیلی لذت بردم ازبیان شیرین وخوبتون.
همیشه دوستون داشتم وخواهم داشت.ازخدای مهربان میخوام که همیشه ودرلحظات سخت زندگی شادی وارامش را در وجودت لبریز کنه.❤❤
تشکرازخانم صفورا وخدمتگزاران سایت
الهام همسفر پژمان از لژیون ۱۴شیخ بهایی دوشنبه 20 آبان 1398 02:56 ب.ظ
ممنون از خانم رویا عزیز و خانم صفورا عزیز
همسفر نجمه لژیون هفتم دوشنبه 20 آبان 1398 09:54 ق.ظ
باسلام خدمت خانم رویای عزیز بابت این صحبت های زیبای شما در مورد دستور جلسه بسیار تا بسیار لذت بردم و از خداوند بهترین را برای شما آرزو دارم متشکرم
همسفر فهیمه دوشنبه 20 آبان 1398 08:58 ق.ظ
تشكر از خانم رویای عزیز بسیار زیبا بود و از خواندن این مقاله لذت بردمتشكر از خانم صفورای عزیز
همسفرحکمت دوشنبه 20 آبان 1398 07:01 ق.ظ
خانم رویای عزیزم،بسیارعالی بود ولذت بردم.خداراشکر که بعداز طی این مسیرها،بالاخره درمسیر درست قرار گرفتیدآرزوی بهترینهای خداوند رابرای شما وخانواده گرامیتان راخواستارم.
وخداقوت خدمت خانم صفورای عزیز
همسفرزهره ف یکشنبه 19 آبان 1398 08:19 ب.ظ
خخانم رویای عزیزازبیان زیبای شماخیلی لذت بردم.
بسیارسپاسگزارم.من هم ازآقای مهندس وخانواده محترم ایشان تشکرمیکنم وبرای این عزیزان آرزوی سلامتی وطول عمرباعزت دارم.
خداقوت خدمت خانم صفورا
همسفر سپیده از لژیون خانم خاطره یکشنبه 19 آبان 1398 05:32 ب.ظ
سلام و خداقوت خدمت خانم رویا عزیزم که بسیار چهره مهربان و دوست داشتنی دارید.ممنونم از مشارکت خوبتان که به این زیبایی مطرح کردید.
به شما و مسافرتان جایگاه کمک راهنمایی را تبریک میگم و برای شما ۳عزیز و مادر گلتون خانم مهری عزیز بهترینها را ارزو دارم.
تبریک خدمت کمک راهنمای خوبتان خانم سحر عزیز.
تشکر از همسفر صفورا بابت خدمتی که در سایت انجام میدهند.
همسفرمرضیه ف یکشنبه 19 آبان 1398 04:41 ب.ظ
عالی بود رویا جان از مقاله ی شما استفاده کردم براتون از خداوند بهترینها رو آرزومندم
مریم ح لژیون 14 یکشنبه 19 آبان 1398 11:51 ق.ظ
باسلام وخدا قوت خدمت خانم رویای عزیز بسیار زیبادر مورد دستور جلسه صحبت کردید ممنونم از شما خدا قوت خدمت خانم صفورا
همسفر مهری یکشنبه 19 آبان 1398 11:09 ق.ظ
سلام عزیزدلم کیف کردم واستفاده بردم از قلم بسیار قدرتمندت دخترم برایت ارزوی اموزش بیشتر وخدمت والاتروهمچنین بهترینهای خداوندرودارم
مسافر محمد رضا یکشنبه 19 آبان 1398 10:29 ق.ظ
با تشکر از شما خواهر بزرگوارم به خاطر همراهی در سالها و لحظات دشواری و آرزوی رسیدن تمام مسافران و همسفران به آرامش و صلح وتشکر از تمام زحمتکشان کنگره
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره یکشنبه 19 آبان 1398 09:37 ق.ظ
خدا قوت میگم خدمت خانم صفورا
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره یکشنبه 19 آبان 1398 09:36 ق.ظ
تشکر میکنم از خانم رویا ی عزیزم بابت مقاله ی زیباشون. خداروشکر که بسلامتی و آرامش رسیدی. بهترینها را برای شما آرزو دارم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو