گفت و گو با کمک راهنما همسفر سمیرا در باب جشن گلریزان
یکشنبه 24 آذر 1398 ساعت 10:30 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفرفاطمه ج | ( نظرات )

جشن گلریزان؛ یعنی وارد عمل شدن و بخشیدن

گفت و گو با کمک راهنما همسفر سمیرا

در باب دستور جلسه هفتگی؛جشن گلریزان

کمک راهنما همسفر سمیرا یکی از اعضای لژیون سردار می باشد که به مناسبت هفته ی گلریزان با ایشان گفت و گویی داریم و در ادامه مطلب توجه شما را به این گفت و گو جلب می نماییم...


لطفاً برای خوانندگان عزیز خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان سمیرا هستم یک هم‌سفر. مسافرم با بیست سال تخریب وارد کنگره شد، آنتی ایکس مصرفی تریاک، مدت سفر 10 ماه و ده روز به روش دی اس تی و داروی اوتی به راهنمایی مسافرم آقا مهدی و راهنمای خودم خانم زهره عزیز الآن به شکر خدا 5 سال است که آزاد و رها هستم.در ادامه با بیست سال تخریب ، آنتی ایکس مصرفی روزی دو پاکت سیگار ، روش درمان دی اس تی با آدامس نیکوتین خوراکی، 11 ماه و 10 روز به راهنمایی مسافر محمد سفر کردیم ، رهایی 4 سال و 6 ماه

خانم سمیرای عزیز با توجه به اینکه شما و مسافرتان هر دو عضو لژیون سردار هستید، نقش دستور جلسات لژیون سردار را در کنگره چه گونه می‌بینید؟

در کنگره هر دستور جلسه و هر آنچه در کنگره شاهدش هستیم یک تفکری پشت آن نهفته است. از روزی که لژیون سردار به‌صورت مجزا برگزار می‌کنند دستور جلسات از تهران اعلام می‌شود. هرماه یک دستور جلسه که تمامی این دستور جلسه‌ها دارد یادآوری می‌کند برای چه در لژیون سردار هستی؟ برای چه بخشیده‌ای؟ زمان کاشت و برداشت کی است؟ قدر و اندازه شما در بخششش چه قدر هست؟ آیا تمکن مالی داری و نمی‌بخشی؟ نقش شما به‌عنوان یک هم‌سفر چه هست؟ آیا حال خوش را مجانی به کسی می‌دهند؟ بهای این خدمات رایگان چه هست؟ از بخشش ترس داری؟ چه طور بخشش و محبت را منتقل کنیم؟ تمام این دستور جلسات پر از انرژی و پر از حس‌های بسیار عالی که در هرکدام از آن‌ها تجربه‌های جدید کسب می‌کنیم. انرژی در این جلسات خیلی بالا هست. بعضی حس‌ها این‌قدر پاک و با خلوص نیت است که مانند معجزه می‌باشد و همیشه هزاران بار خدا را شکر می‌کنم که در این جلسات حضور دارم. هر چه من سمیرا از بوی گل یاس برای شما بگوییم تا خودتان بوی آن را حس نکنید متوجه نمی‌شوید باید باشید و لذت ببرید.

با توجه به اینکه هفته گل‌ریزان است دیدگاه شما از برگزاری جشن گل‌ریزان چه می‌باشد؟

من به‌شخصه هفته گل‌ریزان را دوست دارم چون هر کس می‌تواند خود را محک بزند و ببیند کجای کار قرار دارد. بستری فراهم‌شده که می‌توانم ببخشم یا نه مرد عمل هست یا فقط حرف می‌زنم. جشن گل‌ریزان یعنی وارد عمل شدن و بخشیدن از آنچه در توان داریم  و هر کس به‌اندازه خودش باید ببخشد. آقای زرکش برایش تولد گرفته بودند آرزویش این بود که فهم کنگره را به همه ما بدهد یعنی بدانیم کجا هستیم و قدردان باشیم. اصولاً ما خیلی چیزها را می‌دانیم ولی عمل نمی‌کنیم. دلیلش هم بی‌ایمانی است هر جا ایمان باشد اعتماد هم هست. ولی ما می‌گوییم ایمان‌داریم وقتی مسافرم خوب شد. خداوند هم برای ما شرط می‌گذارد. اگر توانستم از مادیات بگذرم به معنویات هم می‌رسم. همه ما باید در جشن گل‌ریزان ببخشیم ازآنچه در توان داریم به نظر من روز امتحان است. آیا به بهترین نمره قبول می‌شوم یا رد می‌شوم.

گذشت، یک گذرگاه بسیار سخت است و گذر کردن از این گذرگاه سخت یک توانایی و مهارت می‌خواهد نظر شما چه هست؟

گذشت و بخشیدن مال سخت است. سخت است از چیزی که دوست داری بگذری. اصولاً همه انسان‌ها از پول خوششان می‌آید. ولی مثل ما که در کنگره هستیم و از آموزش‌های ناب آقای مهندس دژاکام استفاده می‌کنیم و متوجه هستیم که روش دی اس تی بهترین روش است و یک نفر مثل فرشته زندگی‌هایمان را نجات داد بدون چشم‌داشتی از خودش از خانواده‌اش، از تفریحش، از تمام لذت‌هایش و مهم‌تر از وقتش که من به خود برسم نباید ببخشم! کسی یک کار کوچک برای ما انجام می‌دهد مرتب از او تشکر می‌کنیم. آقای مهندس می‌توانست این علم را برای خوش نگه دارد ولی گذشت و تمام سختی‌ها را پشت سر گذاشت که من امروز در آرامش باشم و این علم را به همه ما بدون دریافت بهایی بخشید. پس چرا من نبخشم خیلی هم سخت نیست ببخشم از جانم از مالم از علمم. اگر کسی فراموش‌کار نباشد و قدردان باشد می‌بخشد و گذر از این گذرگاه برایش آسان و لذت‌بخش است. بهترین مکان برای بخشیدن کنگره 60 می‌باشد.

آیا می‌توان گفت با عضویت در لژیون سردار این مهارت و توانایی ارتقاءمی یابد و رنگی دیگر می‌گیرد؟

هر کس به آن دانایی و آگاهی رسیده باشد و یادش نرود از کجا به کجا رسیده و قدردان باشد می‌بخشد و می‌گذرد، خدمت می‌کند وقت می‌گذارد. مطمئن هستم که همه می‌توانند به این توانایی و ارتقاء دست پیدا کند اگر قناعت کنند و پس‌انداز داشته باشند و از اضافات خود ببخشند. همه ما تمام راه‌های مختلف درمان را رفته‌ایم ولی نتیجه هم نگرفتیم. در کنگره کسانی که ایمان‌دارند انسان‌های توانایی هستند. همه ما می‌دانیم خداوند بخشنده و مهربان است و تمام صفات خداوند هم در وجود ما هست. پس می‌شود من هم ببخشم بگذرم و چشم‌داشتی نداشته باشم. انسانی که چیزی نمی‌دهد مانند برکه و حوض آب است تکان نمی‌خورد و آب ساکن گنداب و لجن می‌شود.

رابطه وادی چهاردهم در لژیون سردار از دید شما چیست؟

کسی که بدون منت بدون چشم‌داشتی می‌بخشد، یعنی وادی چهاردهم، یعنی محبت و عشق بلاعوض. من همیشه این جمله وادی چهاردهم را خیلی دوست دارم و برای خود تکرار می‌کنم. خوش به حال آن‌کس که می‌دهد و به دنبال پس گرفتن نیست. بی‌دریغ همچون قدرت مطلق، آنچه باور است محبت است آنچه نیست ظروف تهی. وادی چهاردهم یعنی فراموش‌کار نباشد خداوند می‌گوید وقتی می‌دهی به تو برمی گردان وادی چهاردهم می‌گوید ببخش نمی‌گوید بگیر فقط می‌گوید بده، بخشیدنی که بدون منت باشد، بخشیدنی که با حس زیبا همراه باشد.

کنگره حس‌های قشنگی به ما داد حالا وقت بخشش است روزهای چهارشنبه برای رهایی‌ها همه در آکادمی  بوده‌ایم آقای مهندس فرقی برایش نمی‌کند پیر یا جوان، سیاه یا سفید، مسلمان یا غیرمسلمان، خوش‌تیپ یا بدقیافه، زن یا مرد...بلند می‌شود با لبخند و احترام گل رهایی می‌دهد و این یعنی وادی عشق و محبت پس من هم‌سفر کی می‌خواهم وادی چهارده باشم ببخشم و قدردان باشم. وادی چهاردهم یعنی یادت هست چه پشت سر گذاشتی و امروز کجا هستی پس بگذریم ازآنچه در توان داریم در روز جشن گل‌ریزان برای پیشرفت و گسترش کنگره و برای نسل‌های بعدی که نوه‌ها و فرزندان ما هستند؛ برای رساندن پیام رهایی به همه سهیم باشم حتی یک آجر در شعبه مختلف و رسیدن همه به آرامش و حال خوش.

موضوع لژیون سردار این بیت شعر «بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم    فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم» می‌باشد به نظر شما مضمون و رابطه‌ی این بیت شعر با هفته  گل‌ریزان چه می‌باشد؟

 

ابتدا من معنی این شعر را می‌گویم: بیا تا گل‌ریزان کرده و در ساغر، شراب بریزیم و سقف آسمان را بشکافیم و طرح تازه‌ای برایش بنیان‌کنیم. اگر غم و اندوه لشکری آماده کند تا خون عاشقان را بریزد، من و ساقی بر او حمله می‌کنیم و بنیاد او را واژگون می‌کنیم.

این شعر در کنگره و در این هفته یعنی باید ببخشیم تا سهیم باشیم در طرح‌های نوتر. آقای مهندس مدنظر دارد همه ما مسئول هستیم و باید تلاش کنیم تا کنگره را جهانی کنیم. کنگره خیلی چیزها به ما داد، علم درست دیدن، علم درست زندگی کردن، آرامش و آسایش الآن را کنگره به ما داده است و الآن در این هفته وقت عمل است، عملی که ماندگار است.

ما داریم با خدای خود معامله می‌کنیم باید پیام رهایی را به همه برسانم باید بگذری تا به خود برسی، اگر بخشیدم به حال خوش می‌رسیم، مطمئن باشید اگر امروز من مسافر، من هم‌سفر نبخشم کسانی هستند که ببخشند ازآنچه دارند و ما از این قافله عقب نیفتیم.

نقش هم‌سفر در عضو شدن یک مسافر در لژیون سردار را چگونه می‌پندارید؟

من هم‌سفر اگر به دانایی رسیده باشم و  یادم نرود چه تاریکی‌هایی را پشت سر گذاشتم، چه قدر نذرونیاز کردم، چه قدر سختی کشیدم که مسافرم رها بشود. اگر آموزش‌ها را کاربردی کرده باشم و یادم نرود که این آرامش را از کجا به دست آورده‌ام مسافرم را تشویق می‌کنم و خودم هم پس‌انداز می‌کنم که جزء لژیون سردار شوم.

من روزی که مسافرم گفت عضو لژیون سردار شدم واقعاً با تمام وجودم خوشحال شدم چون در درس بخشندگی قبول‌شده بود. قبل هم واقعاً می‌بخشید ولی نه خودش نه من لذتش را نمی‌بردیم چون دیگران فکر می‌کردند وظیفه‌اش است و نمی‌دانستیم این بخشیدن درست است یا نه ولی وقتی هم‌سفر و مسافر بدانند برای چی و به کجا و برای چه می‌بخشند هر دو انرژی می‌گیرند.

زمانی که هم‌سفر و مسافر به دانایی رسیده باشند و متوجه باشند این مکان مقدس و الهی هست و بداند که اینجا دارند از حساب مادی خود به‌حساب معنوی خود کمک می‌کنند از بخشیدن لذت می‌برند. به قول آقای سلامی  که فرمودند: باخدا حساب‌کتاب نکن اگر با خداوند حساب‌کتاب کنی، خداوند با تو حساب‌وکتاب می‌کند. موقعی خداوند من را دوست دارد که مثل خودش بخشنده و مهربان باشم.

 

توصیه شما برای هم‌سفرانی که  برای شرکت در لژیون سردار دچار تردید می‌شوند، چیست؟

من در حدی نیستم که توصیه‌ای داشته باشیم ولی باور کنید از روزی که عضو لژیون سردار شدیم چه مسافر و چه خودم حس‌های خیلی قشنگی را تجربه کرده‌ایم که هزار برابر آن چیزی که دادیم غیر از مسئله مادی، هزار برابرش حال خوش پیدا کردیم.

باید بهای آرامش و آسایش امروز را بدهم، همه ما در جهنم بودیم، خوراک داشتیم اما حال خوش نداشتیم. هرلحظه سوختن خودمان، مسافرمان و بچه‌هایمان را شاهد بودیم ولی کنگره به ما همه‌چیز داد، آموزش‌هایی که در هیچ دانشگاهی پیدا نمی‌شود، دوستانی به ما داد که فقط  دوستت دارند به خاطر خودت، به ما احترام ، عشق و محبت داد در قبال این‌همه خوبی باید بی‌تفاوت بگذریم؟ باید چشم‌هایمان را روی همه این‌ها ببندیم؟ نه این‌گونه نیست.

اگر بدانیم بهترین مکان برای بخشیدن کنگره 60 است  و دچار شک و دودلی شویم یعنی ایمان ما ضعیف است، فراموش‌کار هستیم و فکر می‌کنیم اگر ببخشیم مشکل برایمان پیش می‌آید درصورتی‌که من در لژیون سردار مشارکت‌هایی شنیدم که با بخشیدنشان چه گره‌هایی از زندگی آن‌ها باز شد.

بخشنده بودن پیش از آن‌که توان مالی بخواهد قلب بزرگی می‌خواهد و باید دریادل باشیم که بتوانیم بدرخشیم. انسان‌هایی که می‌توانند ببخشند، علمشان بیشتر است  نه ظرفیتشان. انسان از چیزی که  نمی‌شناسد همیشه می‌ترسد مانند وقتی‌که وارد یک غار می‌شویم چون نمی‌دانیم آنچه چیزی هست.

 

هدف شما از شرکت در لژیون سردار چیست؟

همیشه دوست داشتم که به‌گونه‌ای بهای چیزی که کنگره به من داده است را بدهم و تلاش کردم و به جایگاه کمک راهنمایی رسیدم ولی حس کردم که باید تلاش کرد در قبال چیزهای خوبی که به من داده است و راهنمای عزیزم خانم زهره گفتند پس‌انداز کن و در لژیون سردار شرکت کن. مسافرم عضو لژیون سردار بود و من نتوانستم عضو شوم و همیشه از درون درگیری داشتم که چرا من عضو لژیون سردار نیستم و خدا خواست و مسافرم من را عضو لژیون سردار کرد  و از این‌که اجازه پیدا کردم تا بتوانم سهم خودم را تا حدودی بپردازم خیلی خوشحالم.

فهمیدم هر چه بکارم همان را برداشت می‌کنم اگر ببخشم ازآنچه فکرش را بکنم خدا بیشتر بر من می‌بخشد. پول برای کسی است که بتواند آن را خرج کند اگر نتواند برای او نیست. خدا انسان‌هایی که دوست دارد را حکمت و نعمت می‌دهد ولی انسان‌هایی را که دوست ندارد زحمت گردآوری را می‌دهد و دیگران استفاده می‌کند.

بعضی از افراد از گرفتن لذت می‌برند و بعضی از بخشیدن و واقعاً این را با تمام وجودم می‌گویم وقتی در کنگره می‌بخشم حالم خوب است و آرامش دارم. ایمان یک‌طرفه فایده‌ای ندارد و همیشه با خودم می‌گفتم فقط گفتن این‌که آقای مهندس را دوست دارم و با زبان تشکر کنم از خودم راضی نبودم و با شرکت در لژیون سردار یک‌ذره از سهم خودم و دوست داشتن خودم را بیان کردم و مطمئن هستم در قبال کارهایی که آقای مهندس برای من و مسافرم انجام داد خیلی کم است.

 

نظر شما راجع به اینکه هرگز به حال خوش و نیکی دست پیدا نخواهی کرد مگر اینکه توانایی پیدا کنید که ازآنچه دوست دارید ببخشید و انفاق کنید چیست؟

وقتی در لژیون سردار شرکت می‌کنی و دوباره دوست دارید که باشید و ببخشید یعنی ایمان شما قوی شده است و متوجه هستی که خیلی چیزهای دیگر در کنارش به شما بخشیده شده است پس قدرت بخشیدن شما چند برابر می‌شود.

اگر در لژیون سردار شرکت کردی و سال بعد ارتقا پیدا نکرده‌ای یعنی حالت خوش نشده البته اگر کسی که در لژیون سردار شرکت می‌کند و سال بعد اشتیاق بیشتری پیدا می‌کند چون گره‌هایی از زندگی‌اش بازشده که هیچ‌کس نمی‌توانست آن را باز کند و محکم‌تر و با دانایی و آگاهی بیشتر قدم برمی‌دارد و قدرت بخشیدن آن بیشتر می‌شود چون این حس خوب را با هیچ‌چیزی دیگر عوض نمی‌کند.

کلام آخر

این را یادمان باشد که بخشیدن در کنگره را به تأخیر نیندازیم و در قبال بخشیدنمان اگر چیزی نخواهیم یعنی آموزش‌ها را گرفته‌ایم. هم‌سفران عزیزکمی به گذشته برگردید و ببینید چه هزینه‌هایی که برای درمان پرداخت کردیم و نتیجه‌ای نگرفتیم. وعده خداوند دروغ نیست، از شما حرکت از خدابرکت.

مطمئن باشید اگر خواسته عضو شدن در لژیون سردار را داشته باشید حتماً به خواسته خودمی رسید ممکن است سال دیگر نباشیم پس می‌بخشیم ازآنچه در توان داریم.

در نمایشنامه آقای مهندس جمله قشنگی گفته شد و آن‌هم این بود در جهنم متوجه شدیم چگونه آزادشویم پس قدر این صندلی، قدر این مکان  و قدر تمام آن آموزش‌ها و لحظه‌هایی که به آرامش و حال خوش رسیدیم را بدانیم و به پیشبرد اهداف کنگره کمک کنیم.

کسی که در سیستم هستی می‌بخشد مانند آب زلال است پس تفکر کن که در کوله‌پشتی که می‌خواهی با خود ببری چه هست پس چه‌بهتر تازنده‌ام خودم ببخشم . این کارت کشیدن‌ها پیش خداوند محفوظ است و تا هستیم خداوند به خاطر بخشیدنمان به جانمان، مالمان و خانواده‌مان سلامتی و برکت می‌دهد.

تهیه گزارش: هم‌سفر زهرا ق

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو، در باب دستور جلسات هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ندا از لژیون شیشم سه شنبه 26 آذر 1398 04:56 ب.ظ
با سلام وخدغ قوت
تشکر فراوان از خانم سمیرای عزیز بسیار بسیار عالی بود
نرگس لژیون 19 سه شنبه 26 آذر 1398 12:32 ق.ظ
با سلام و خدا قوت خدمت خانم سمیرا عزیز،و خانم زهرا عزیز؛ومسئولان سایت،باز هم مثل همیشه خانم سمیرا عزیز تمام صحبتهای شما مملو از آموزش و پر معنی بود خیلی زیبا بود لذت بردم به امید روزی که بتوانم این حس شما را درک کنم.
همسفر زهرا لژیون 19 دوشنبه 25 آذر 1398 11:18 ب.ظ
عرض سلام و تشکر از هردو عزیز. خانم سمیرا ممنون از مطالب آموزنده تون
همسفر زهرا لژیون 19 دوشنبه 25 آذر 1398 11:18 ب.ظ
عرض سلام و تشکر از هردو عزیز. خانم سمیرا ممنون از مطالب آموزنده تون
همسفر فهیمه دوشنبه 25 آذر 1398 01:07 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم سمیرای عزیز بسیار عالی بود و از شما بخاطر مطالب با ارزشتان خیلی ممنونم امیدوارم بركات تمامی خدمتهایتان در زندگیتان هر روز بیشتر از دیروز نمایان شود
همسفرحکمت یکشنبه 24 آذر 1398 11:48 ب.ظ
خانم سمیرای عزیز واقعاً از صحبت های دلنشین و آموزنده تان لذت بردم و آموختم.
همسفر فرزانه ک یکشنبه 24 آذر 1398 11:46 ب.ظ
با عرض سلام وخدا قوت سپاس از خانم سمیرا برای این مصاحبه اموزنده وسپاس از همسفر زهرا ق
همسفر فرزانه ک یکشنبه 24 آذر 1398 11:46 ب.ظ
با عرض سلام وخدا قوت سپاس از خانم سمیرا برای این مصاحبه اموزنده وسپاس از همسفر زهرا ق
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره یکشنبه 24 آذر 1398 11:23 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم سمیرا
همسفر یکشنبه 24 آذر 1398 04:41 ب.ظ
خانم سمیرا جان شما و خانواده تان جزو انسانهای برگزیده و بخشنده هستید
همسفر فایزه (لژیون نوجوانان) یکشنبه 24 آذر 1398 04:29 ب.ظ
یا سلام وخدا قوت خدمت عزیزان خدمتگزار سایت
خانم سمیرای عزیز بسیار زیبا واموزنده صحبت کردید کلی لذت بردم.
همسفر حورا (لژیون خانم فرزانه) یکشنبه 24 آذر 1398 04:26 ب.ظ
عرض سلام وخدا قوت خدمت دوستان خدمتگزار سایت
همچنین خداقوت ویژه خدمت خانم سمیرای عزیز
از صحبت های شما لذت بردم واموزش گرفتم .
به امید موفقیت های روزافزون برای شما
همسفر سلاله (لژیون خانم سمیرا) یکشنبه 24 آذر 1398 04:23 ب.ظ
باسلام وخداقوت خدمت عزیزان خدمتگزار سایت
خانم سمیرا ی عزیزم از صحبت های نابتان اموزش گرفتم ولذت بردم.
با ارزوی موفقیت برای شما
همسفر زهره ت یکشنبه 24 آذر 1398 02:27 ب.ظ
ممنونم از شما خانم سمیرای عزیز که همه سخنانتان برگرفته از عمق وجودتان است.
آتیه سبز.......مسافرمصطفی یکشنبه 24 آذر 1398 01:54 ب.ظ
همسفر محترم فقط میتونم بگم خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو