لژیون سردار نمایندگی شیخ بهایی 21 آذر1398
چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 10:27 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر فاطمه ف | ( نظرات )
جلسه یازدهم از دور یکم جلسات هماهنگی لژیون سردار نمایندگی شیخ بهایی اصفهان ؛ با استادی همسفر مهین ، نگهبانی مسافرمصطفی و  دبیر همسفر فخری با دستور جلسه «بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم، فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم» روز پنجشنبه 21 آذر 1398 ساعت 15 برگزار شد.

سقف شکافتن در این بیت یعنی شکافتن سقف آسمان ، متد دی اس تی  تا آسمان رفته و به جهان های دیگر هم رفته  و ادامه دار است...

سخان استاد:

دستور جلسه این هفته این است که بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم ، فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم. این دو بیت شعر از حافظ را می توان بسط داد به عملکرد کنگره ، به متد دی اس تی و به راهی که کنگره می رود و ادامه دار است.

 سقف شکافتن در این بیت یعنی شکافتن سقف آسمان ، متد دی اس تی  تا آسمان رفته و به جهان های دیگر هم رفته  و ادامه دار است . ما در این جهان می بینیم در جهان های دیگر هم قطعاً قابل استفاده است ، زمانی که سقف شکافته می شود ، آن زمانی است که یک نفر در این جهان زمینی رها می شود و با رها شدنش گل افشانی می شود و این همان شراب نابی است که نوش جان می کند.

 آقای مهندس در سی دی امواج می فرمایند: تمام کل هستی امواج است ، از آسمان و زمین همه به شکل امواج هستند ، انسان هم امواجی است که فشرده شده و به شکل جسمیت درآمده است ، باز هم این جسمیت از بین می رود و باز هم به موج تبدیل می شود . آن چه که در این جهان خاکی مهم است قالب جسمیت به کمک انسان می آید که انسان در این جهان بتواند فرا بگیرد ، یاد بگیرد و تفکر کند. اصلاً انسان به این جهان آمده است تا تفکر کند ، هستی را درک کند و به حقیقت پی ببرد و بداند که چه مسیری به نفعش است.

 درس های آقای مهندس برگرفته از کلام الله است. آن چیزی که مهم است کاری است که کنگره60 انجام می دهد ، انسانی که در این جهان زندگی می کند موجی است که مثل پر کاه یا برگی می ماند که روی امواج هستی حرکت می کند ، یک زمانی بالا می رود و یک زمانی پایین می آید و یک زمانی هم ساکن است و حرکتی ندارد ، اگر پایین رفت و به سختی نتوانست بالا بیاید حکم یک مصرف کننده را دارد که سال ها در اعتیاد غرق بوده و نتوانسته سال ها خودش را از این موج بالا بکشد و خیلی از آدم های دیگر که مسیر را غلط می روند ، کسانی هستند که غرق می شوند و آقای مهندس می فرمایند: کار کنگره و عملکرد کنگره این است که به تمام اعضای کنگره و انسان هایی که وارد کنگره می شوند ، سوار شدن بر روی این امواج را یاد می دهد که چگونه با مشکلات دست و پنجه نرم کنید. مشکلات همیشه هست، یک روز هست یک روز نیست و هیچ کسی پیدا نمی شود که بگوید من بدون مشکل هستم.

 در این سی دی انسانی که قعر تاریکی هاست را تشبیه به زمینی می کنند که در آن زمین پر از ضایعات و آشغال هست که در این زمین نمی شود کشت کرد مگر اینکه آشغال ها را جمع کنیم و زمین را شخم بزنیم و آماده کنیم تا زمین قابل کشت شود.

 همه ما چه مسافر چه همسفر،  درونمان همان زمین بود که پر از خشم، عصبانیت و ضد ارزش بود و در کنگره آموزش گرفتیم، ذره ذره یاد گرفتیم و به ما یاد داده شد که مسیر، باید درست باشد. من آمدم یاد گرفتم حالا بازدهی این یادگیری چیست؟ آقای مهندس می فرمایند: به آنچه پی بردن تمنای دل می خواهد ، می خواهی خدا را دوست داشته باشی ، می خواهی بنده خدا را دوست داشته باشی ، می خواهی محبت کنی ، می خواهی اهمیت بدهی به خواسته های دیگران و دیگران هم برای ما مهم باشند، باید با تمام وجودت بخواهی ، باید خواسته درون تو باشد ، زبانی نمی توانی با نقاب و پرده و پوشش وارد فلک و افلاک شوی این پرده ها و حجاب ها باید کنار برود و ما داریم یاد می گیریم ، همینطور که خودمان در کنگره یاد گرفتیم باید به دیگران محبت کنیم ، باید به دیگران اهمیت بدهیم ، باید بدانیم غرق شده ای که دربیرون کنگره است نیاز دارد به کسی که دستش را بگیرد ، نیاز دارد به کسی که کمکش کند.

 لژیون سردار و جمع کردن پول برای همین است ، اگر من محبت واقعی را درک کرده باشم در وادی چهارده هم می گوید محبت به کلام نیست ، محبت به عمل و رفتار است ، محبت این است که از ته دلت ببخشی و منتطر بازپرداخت نباشی ، خداوند سریع الحساب است و زود می دهد و هیچ شکی در آن نیست ولی مهم این است که ما این قضیه را جدی بگیریم و بدانیم که تمام جهان هستی بر مبنای عشق و دوستی و محبت است و خارج از این نمی تواند باشد.

   آقای مهندس می فرمایند: اگر فلک را بخواهی بشکافی ، باید از جهان ماده خارج شوی امثال بزرگانی مثل بایزید بسطامی ، مولانا ، سهروردی و ... ما در حد این بزرگان نیستیم ولی ما در همین جهان فیزیکی زیر پایمان را می خواهیم محکم نگه داریم و حرکت کنیم ، چه کار کنیم؟ ما سه  نیرو داریم ، سه پارامتر خیلی اساسی و مهم که نیروی متخصص داریم و  علم کنگره که به روز است و پشتوانه مالی، جالب اینجاست که خود من هر روز هر مشکلی که داشتم بدون اینکه نگاهی به سی دی هایم بکنم یکی را از لابه لای سی دی ها می کشم بیرون و گوش می دهم و دقیقاً آقای مهندس پیام را می دهند. رابطه الهی غیر از این نمی تواند باشد که جناب مهندس با خدا دارند الهی بودنشان را هم به ما القا و الهام می کنند و از طریق آموزش ها و یاد گیری هایی که ما داریم اگر ما بتوانیم ذره ای از دریای بیکران کنگره را لمس کنیم و درک کنیم و به آن اهمیت بدهیم آن موقع می توانیم دوست داشتن را هم دوست داشته باشیم.

 

 من چند روز پیش مصرف کننده چهل یا پنجاه ساله ای را در کنار خیابان دیدم ، التماس می کرد که به آن پول بدهند و هیچ کس به او پول نمی داد و آن طرف چند  جوان موسیقی می زدند و جعبه گیتارشان پر پول بود به این ها پول دادند ولی به مصرف کننده پول ندادند در صورتی که مصرف کننده بیشتر نیاز داشت چون می خواست مصرف کند ، جامعه هنوز به این باور و به این دیدگاه نرسیده که شخص مصرف کننده بیمار است ، هنوز به چشم یک معتاد و به چشم یک انسان مزاحم نگاه می کنند ولی از دیدگاه کنگره60 مصرف کننده یک بیمار است  این طرز تفکری که کنگره با متد دی اس تی عوض کرد و آن را جهانی کرد همان شکافتن سقف آسمان است.

 امیدوارم که همه ما در روز گلریزان که یکی از روزهای سال و یکی از دستور جلسات کنگره است ، بتوانیم کمک کنیم. از آقایان مسافری که تشریف دارند من خواهش می کنم اگر همسفرتان عضو لژیون سردار هست که خدا را شکر ولی اگر همسفرتان عضو لژیون سردار نیست سال گذشته شما عضو لژیون سردار بودید و طعم آن را چشیدید امسال اجازه بدهید همسفرتان هم بیاید و این جایگاه و خدمت را لمس کند. انشاالله به یاری همدیگر بتوانیم جشن گلریزان خوبی داشته باشیم.

تایپ:همسفر فخری  

تنظیم:مسافر مصطف

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارشات لژیون سردار،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا (ب) شنبه 30 آذر 1398 08:06 ق.ظ
والسابقون السابقون اولئک المقربون
درود بر همه اعضای لژیون سردار مخصوصا خانم مهین عزیز که از سببقت گیرندگان وادی عشق وبخشش هستند و همیشه محبت وبخششون به عمل ورفتار بوده و هست وتأثیر این بخش‌ها ومحبت های حقیقی در کلامشون کاملا. نمایان هست!
قطعا بهترین ابزار برای شکافتن سقف فلک واجرای طرحی نو همین عشق ومحبت وبخشش هست
خداقوت خدمت نگهبان،، دبیر، نویسنده،، عکاس ۰وهمه عزیزانی که برای ثبت وارسال گزارش این جلسات پربار
تلاش می کنند[گل
عشقتان جاوید.....
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره جمعه 29 آذر 1398 06:33 ق.ظ
خدا قوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic