مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه «ازدواج»
یکشنبه 1 دی 1398 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر شهلا | ( نظرات )
مشارکت های مکتوب همسفران لژیون بیست و سوم؛ کمک راهنما همسفر زهرا

در باب دستور جلسه هفتگی؛ «ازدواج»


ازدواج اگر درست و آگاهانه و هدفمند انجام بگیرد، انسان‌های ضعیف را به انسان‌هایی قدرتمند تبدیل می‌کند... 

سلام دوستان زهرا هستم هم‌سفر (کمک راهنما)

ازدواج یک بستر مناسب و یک مکتب الهی بسیار وسیع و گسترده‌ای است برای آموزش انسان‌ها. مکتبی که اگر افراد درست و آگاهانه شرایط ورود به آن را بپذیرند و خواهان رشد و تعالی در این فرصت طلایی باشند آموزش‌های بسیار نابی را دریافت خواهند کرد که آن‌ها را به‌سوی بالاترین هدف خلقت که تکامل انسان‌هاست سوق خواهد داد. افرادی که به اهداف زیبای این پیوند مقدس توجه ندارند و با ناآگاهی وارد این وادی می‌شوند عجولانه و شکست‌خورده خارج می‌شوند بدون اینکه بهره‌ای از فواید ارزشمند این امر مهم داشته باشند. درحالی‌که خداوند حکیم به جهت اهمیت بسیار بالای این موضوع بستن یک پیمان محکم را شرط لازم و اساسی ورود به این پیوند مقدس قرارداد؛ و قبل از آن قدرت تفکر و اختیار را به انسان اعطا کرد تا طرفین از همان ابتدای آشنایی با تفکر تفاوت‌های همدیگر را بپذیرند و عهد ببندند که در تمام شرایط سخت و آسان کنار هم بمانند تا سیر تکاملی جسم و روان و جهان‌بینی خود را در این مسیر پیچیده طی کنند.

ازدواج اگر درست و آگاهانه و هدفمند انجام بگیرد. انسان‌های ضعیف را به انسان‌هایی قدرتمند تبدیل می‌کند انسان‌های کم‌خرد را به انسان‌های دانا و خردمند و انسان‌های طالب فهم و کمال را به عبور از گذرگاه‌های مختلف به اوج فهم و کمال می‌رساند. بعضی از افراد تصور می‌کنند که ازدواج باید با عشق شروع شود. درحالی‌که من تصور می‌کنم ازدواج باید با تفکر شروع شود؛ یعنی وادی اولش تفکر باشد و بعد از عبور از وادی‌های بعدی و تغییر و تبدیل‌های فراوان خط پایانش باید سرآغاز نقطه‌ای به نام عشق باشد. قطعاً اگر حرکت‌ها و توقف‌ها و تغییر و تبدیلات این مسیر با صبر و آگاهی انجام شود. عشق حقیقی و واقعی پاداش این پیوند مقدس می‌باشد. انسان‌هایی که در طول مسیر ناامید و خسته می‌شوند و تحمل سختی‌های مسیر را ندارند جدایی و طلاق را انتخاب می‌کنند و خودشان را از رسیدن به وادی زیبای عشق محروم می‌کنند.

 سلام دوستان بهاره هستم هم‌سفر

آقای مهندس در سی دی ازدواج فرمودند:  سن ازدواج در تمام دنیا با رفته.  ازدواج به سه دسته تقسیم می‌شود. 1- کسانی که ازدواج کردند. 2- کسانی که ازدواج کردند و جداشده‌اند (به علت فوت، متارکه و...) 3- کسانی که ازدواج‌نکرده‌اند و در شرف ازدواج هستند. زندگی کردن یک هنر است، زندگی را نگه‌داشتن و حفظ کردن هم هنر است. هیچ  موجودی مثل موجود دیگری نیست.  زن و شوهر در زندگی باید روی نقاط مشترک کار کنند نه به نقاط ضد همدیگر،  هرچه انسان‌ها نادان‌تر باشند  روی نقاط غیرمشترک کار می‌کنند و هرچه انسان‌ها فهمیده  باشند روی نقاط مشترک کار می‌کنند.  همدیگر را تخریب نکنید  چه در ظاهر چه در باطن. در زندگی هیچ‌وقت کلمه طلاق را به کار نبرید از آن پرهیز کنید چون به سرتان می‌آید.  زورگویی و فحاشی در زندگی نباید باشد  و از کوچک کردن و متهم کردن همدیگر جلوی فرزندان خودداری کنید. 

سلام دوستان طیبه هستم هم‌سفر

 ازدواج  علاوه بر آرامش  که برای طرفین ایجاد می‌کند پایه و بنیان جامعه را محکم‌تر می‌کند. برای شما از جنس خودتان جفتی آفرید که در کنار او آرامش یابید و میان شما عشق و محبت و مهربانی قرارداد در این حقیقت نشانه‌هایی از خواست برای مردمی که در گردونه اندیشه و فکر نسبت به حقایق سر می‌برند. در جای دیگری از قرآن می‌فرمایند: مردان وزنان بی‌همسر خود را همسر دهید همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را اگر فقیر و تنگدست باشند خداوند از فضل خود آنان را بی‌نیاز می‌سازد خداوند گشایش دهنده و آگاه است. از نشانه‌های او اینکه همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید و در میانتان مودت و رحمت قرارداد. این نشانه‌هایی است برای گروهی که تفکر می‌کنند. 

سلام دوستان فاطمه هستم هم‌سفر

 فلسفه و هدف ازدواج:  هدف از ازدواج هم برای مرد و هم برای زن پاسخ مثبت دادن به سنت الهی تولید  نسل است. لذا هر دو در این زمینه بر یک عقیده‌اند فلسفه ازدواج بر اساس دو مبنا یعنی ملاک دین و نجابت است درنتیجه هدف از ازدواج و تولید نسل مقدس می‌گردد و هیچ‌یک از  مادیات ملاکی برای  آن به‌حساب نمی‌آید اما به‌طورکلی ایجاب‌کننده ازدواج عبارت‌اند است از: نیازهای فردی- نیازهای اجتماعی- نیازهای مذهبی. نیازهای فردی: پاسخ مثبت به فطرت انسان به‌حکم فطرت دارای غریزه جنسی است و طبیعت و فطرت ایجاب می‌کند که رشد نمایند به‌سوی کمال برود وقتی رشد یافت و به درجه کمال رسید ارضا و اقناع می‌شود. ازدواج موجب بروز استعدادها و برای جوانان آرامش و آسایش ایجاد می‌کند. موجب نجات از تنهایی می‌شود. نیازهای اجتماعی: هرچند ازدواج یک مسئله شخصی و خصوصی است ولی از نگاهی دیگر جنبه و اهمیت اجتماعی می‌باشد بی‌تردید ازدواج رابطه‌ای است که طرفین را تا حد زیادی از بی‌بندوباری و روابط نامشروع و انحرافات اخلاقی و جنسی  مصون می‌دارد. چون این عمل سبب مصونیت انسان از نیمی از گناهان می‌شود. 

سلام دوستان سمیرا هستم هم‌سفر

 نکات زیر و پیش‌پاافتاده در زندگی هست که باعث نابودی و ویرانی زندگی می‌شود. مثلاً یک سد یک سوراخ در آن ایجاد می‌شود آن سد ویران می‌شود. زندگی ما انسان‌ها هم همین‌طور است اگر یک مشکل کوچک پیش آید و نتوانیم حل کنیم باعث ویرانی و نابودی زندگی می‌شود. شعر آقای مهندس که گفت: سرچشمه بتوان بستن به بیل/ چو پر شد نتوان بستن به پیل/ وقتی چشمه باز شد می‌توان با یک بیل جلوی آن را بست ولی وقتی پر شد با فیل یا لودر هم نمی‌توان جلوی آن را بست. دقیقاً زندگی هم همین‌طور است اگر بتوانیم مشکلات کوچک را حل کنیم می‌توانیم آن را حفظ کنیم ولی اگر نتوانیم حل کنیم و بزرگ شود مشکل دیگر را نمی‌شود حل کرد. نکته بعدی که آقای مهندس گفتند: که هیچ موجودی مثل موجود دیگری نیست. حتی هیچ درختی مثل درخت دیگری نیست هیچ انسانی مثل انسان دیگری نیست. حتی دوقلوها هم مثل هم نیستند. هیچ چشمی مثل چشم دیگری نیست. پس انتظار بی‌جا نداشته باشیم. مسئله دیگر احترام گذاشتن است.  چه قبل از ازدواج چه بعد از ازدواج آدم باید باادب باشد احترام بگذارد و کسانی که بی‌ادب هستند در رنج و عذاب هستند. ادب و نزاکت و احترام به یکدیگر از مهم‌ترین و بارزترین مسائل است که باید داشته باشیم. مسئله بعدی رعایت بهداشت است یکی از بارزترین مهم‌ترین و حساس‌ترین مسائل که باید بین جنس مذکر و مؤنث باشد رعایت بهداشت است. تنها چیزی که یک زوج یا دو نفر که می‌خواهند ازدواج کنند  مسئله رعایت نکردن بهداشت است. مثلاً آقا می‌آید بدنش بوی عرق یا بوی بد می‌دهد یا بدنش کثیف است سروصورتش کثیف است مسئله بسیار فوق‌العاده و بااهمیت است مسئله رعایت کردن بهداشت. مسئله بعدی مشارکت در زندگی است یک سری کار آقا انجام می‌دهد یکسری کار خانم  انجام می‌دهد وظایف متفاوت است و این مکمل یکدیگر هستند چون من کار می‌کنم همه‌چیز مال من است اما این‌طور نمی‌شود آقا فضای بیرون را می‌چرخاند خانم فضای داخل خانه را و کارهای سبک مال خانم‌ها است پس باید در تمام سطوح زندگی باید مشارکت باشد. 

تایپ: هم‌سفر الهه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر بهناز دوشنبه 9 دی 1398 03:04 ب.ظ
با سلام وخداقوت به کمک راهنمای محترم خانم زهرا جان واقعا از صخبتتون لذت بردم با تمام حس وعشق بیان نمودید .خداقوت به شما وتشکر از مسولین سایت..
همسفرالهه.لژیون 14.خانم خاطره. یکشنبه 8 دی 1398 08:56 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت تمام شماخوبان بامشارکتهای بسیارزیباتون.
همسفر فاطمه لژیون ۲۳ دوشنبه 2 دی 1398 11:08 ب.ظ
با سلام وخداقوت به کمک راهنمای عزیزم ومشارکتهای زیبای هم لژیونی های خوبم باآرزوی بهترینها برای شما
فرناز لژیون ۲۳ دوشنبه 2 دی 1398 04:59 ب.ظ
خداقوت به اعضای لژیون ۲۳
همسفرلژیون۶ دوشنبه 2 دی 1398 01:22 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم زهرایعزیزواعضای لژیون بیست وسوم
سپاسگزارم
همسفر الهه لژیون ۴ یکشنبه 1 دی 1398 06:57 ب.ظ
خداقوت بسیار عالی
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره یکشنبه 1 دی 1398 03:07 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم زهرا و لژیون 23
یکشنبه 1 دی 1398 10:56 ق.ظ
با عرض سلام وخدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم زهرا و همسفران لژیون ۲۳ خیلی ممنون از آموزشهایتان وتشکر از خدمتگزاران در سایت .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو