گفت و گو با همسفر مریم؛ درباب دستور جلسه هفتگی«جهان بینی در ورزش»
دوشنبه 9 دی 1398 ساعت 08:10 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر رویا خ | ( نظرات )
ورزش برای من احیای دوباره است

گفت گو با همسفر مریم در باب دستور جلسه هفتگی« جهان بینی در ورزش»

همسفر مریم، یکی از همسفران فعال در زمینه ورزش کنگره 60 می باشند. ایشان چندین دوره در مسابقات والیبال سراسری شعب کنگره 60 شرکت نموده اند. به مناسبت این دستور جلسه با ایشان گفت و گویی داریم که در ادامه ی مطلب نظر شما را به خواندن آن جلب می نماییم...

 لطفاً خودتان را برای خوانندگان محترم معرفی کنید.

سلام دوستان مریم هستم یک هم‌سفر. مسافر من با تخریب بیش از 10 سال با آنتی ایکس تریاک و شیره وارد کنگره شدند و باراهنمایی آقا جلال به مدت ده ماه و دوازده روز با داروی اوتی. الآن هم یک سال و سه ماه است آزاد و رهاییم در ادامه سفر نیکوتین داشتیم باراهنمایی آقای امید ده ماه و چهار روز سفر با ادامه نیکوتین خوراکی و الآن ده ماه آزاد و رهاییم. رشته‌ی ورزش خودم و مسافرم والیبال و تنیس روی میز. 

در کنگره 60 جهان‌بینی در ورزش به چه معناست؟

جهان‌بینی یعنی شناخت و درک و نگرش و دید من نسبت به جهان اطراف، درون و بیرون خودم صور آشکار و پنهان. جهان‌بینی ورزش یعنی شخص به شناخت  قدرت و نیروی نهفته و فیزیولوژی درونش می‌رسد و هرچه آگاهی و دانایی بالاتر برود و از قوانین و حرمت‌ها پیروی کند فرمان‌بردار خوبی هست و کمتر دچار اشتباه می‌شود. مثلاً در رشته ورزشی اگر داور خطایی بگیرد اعتراض نمی‌کند، می‌پذیرد و چشم می‌گوید. 

با توجه به این‌که شما چند دوره در مسابقات سراسری والیبال کنگره 60 شرکت کرده‌اید، چه عاملی در شما باعث ایجاد  انگیزه‌ برای شرکت در مسابقات شد؟

ورزش برای من یک احیای دوباره است و من را به 26 سال قبل برد، من را از افسردگی و گوشه‌گیری به شادابی و امیدواری برد. وقتی‌که برای مسابقات به تهران می‌رویم حال و هوای وصف‌ناپذیری دارد. مسافران و هم‌سفران زیادی در سرما از ساعت 5 الی 6 صبح در کنار هم صبحانه میل می‌کنند و شروع به ورزش می‌کنند. اصلاً بردوباخت مسابقات برایشان مهم نیست و مهم‌تر از همه حس دیدن آقای مهندس است که برای تماشای بازی با لبخندشان به ما انرژی زیادی می‌دهند. برای من این مسابقات بسیار لذت‌بخش است و گویا در بهشت هستیم. از تمامی هم‌سفرانی که برای این مسابقات زحمت می‌کشند بسیار تشکر می‌کنم همچنین از آقای مهندس تشکر می‌کنم. 

ورزش چه تأثیراتی در سیستم ایکس دارد؟

ورزش در بازسازی و ترمیم سیستم ایکس اثر دارد و شخص اعتمادبه‌نفسش بالاتر می‌رود. 

ورزش تا چه اندازه در درمان مسافران تأثیرگذار است؟

به مقدار خیلی زیاد چون مسافران که در پارک ورزش می‌کنند پارک مثل شعبه است و رشته ورزشی مثل لژیون است همراه آموزش و تجربه است که مکمل درمان است و از نیروهای منفی دور می‌شوند. مسافران با مکان جدید آشنا و از دوست‌های قدیمی و مکان‌های قدیمی  جدا می‌شوند. ورزش باعث تولید و ترشح دوپامین، اندورفین می‌شود. احساس سرخوشی به آن‌ها دست می‌دهد هم‌چنین اعتمادبه‌نفس بالا می‌رود. 

به نظر شما کمیت و کیفیت ورزش در سفر اول به چه شکل باید باشد؟

در بحث کمیت و کیفیت ورزش باید توانایی و قدرت بدن را در نظر گرفت. آقای امین در مثال استخر گفتند نباید بیش از ظرفیت بدن از آن خواست چون احساس خوبی نمی‌دهد و جواب عکس می‌دهد و باید از ورزش‌های سبک شروع و به‌تدریج که قدرت بدنی بالا می‌رود ورزش سنگین و حرفه‌ای انجام دهیم...مثل وزنه‌بردار که از روز اول نمی‌تواند وزنه سنگین بلند کند و با تمرینات و در ادامه می‌تواند وزنه سنگین را بالای سر ببرد. 

ورزش حرفه‌ای در کنگره به چه شکل است؟

در کنگره 60 هر فرد با توجه به علاقه و توانایی خود رشته ورزشی انتخاب می‌کند و با ادامه و تمرین و گذشت زمان و شکل‌گیری جهان‌بینی درست و جسم سالم  تبدیل به ورزشکار حرفه‌ای می‌شود و می‌تواند در تیم و مسابقات کنگره 60 شرکت کند و مقام بیاورد. 

چرا آقای مهندس  ورزش را  در کنار درمان الزامی می‌دانند؟

ورزش کنگره یک پیام است برای دیگران که با چشم‌باز ببینند این شادابی و سرزنده بودن افرادی که در کنگره به درمان رسیده‌اند. آقای مهندس ورزش را بسیار لازم دانستند و آن را ادامه پروسه درمان و رهایی از اعتیاد می‌دانند و حتی گفتند برای کمک راهنمایی حتماً فرد رشته ورزشی داشته باشد. ورزش بدن را سالم نگه می‌دارد، عقل سالم در بدن سالم است.  

 بیشتر اعضای تیم ملی راگبی از افراد درمان شده در کنگره 60 هستند و برای چند نوبت مقام قهرمانی داشتند همچنین همیشه کاپ اخلاق را به خود اختصاص داده‌اند. 

ورزش چه تأثیراتی در زندگی شما داشته است؟

من هم هر هفته در پارک حضور دارم و رشته ورزشی انتخاب کردم هر هفته خوشحال و پرانرژی می‌شوم از کنار هم بودن در پارک انرژی می‌گیرم  و وقتی به خانه می‌آیم آن انرژی را که کسب کرده‌ام انتقال می‌دهم به افراد خانه. 

یا می‌بریم یا میاموزیم معنای این جمله چیست؟

آقای مهندس به‌جای کلمه باخت که القای منفی است و اعتمادبه‌نفس را می‌گیرد کلمه می‌آموزیم را گذاشتند یعنی ما همیشه در حال آموزش هستیم و اگر در مسابقه، امتیاز را به حریف واگذار کردیم متمرکز می‌شویم روی ضعف‌ها و اینکه چرا این اتفاق افتاد و سعی می‌کنیم آن را تبدیل به نقاط قوت کنیم. وقتی می‌گوییم می‌آموزیم ناراحت نمی‌شویم و احساس بد به ما دست نمی‌دهد. 

چند نمونه از رشته‌های ورزشی در کنگره 60 را به ما بگویید؟

ورزش در کنگره ابتدا به این شکل نبوده اول آقای مهندس با یک توپ پلاستیکی شروع کردن و آرام‌آرام گسترده و پیشرفته شده و هرساله رشته‌ی بیشتری اضافه‌شده ازجمله  :  شنا، تیراندازی باکمان،  راگبی، فوتبال، بدمینتون، والیبال، بسکتبال، دارت، تنیس روی میز، شطرنج، ورزش باستانی و...

کلام آخر

از آقای مهندس تشکر می‌کنم که این بستر را فراهم کردند که اینجا خانواده‌ها کنار هم هستند و چقدر انرژی می‌گیرند و بسیار حس ناب و زیبایی هست  و از کمک راهنمای عزیزم خانم سحر بابت تمام زحماتی که برایم کشیدند تشکر می‌کنم و از مسافرم که باعث شدند در این مسیر قرار بگیرم بسیار سپاسگزارم.

تهیه گزارش و تایپ: هم‌سفر رؤیا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرمرضیه ف سه شنبه 10 دی 1398 09:22 ب.ظ
مریم جان بسیار از صحبتهاتون لذت بردم موفق و پیروز باشید
خدا قوت خدمت خانم رویا خانم فاطمه مدیر وبلاگ و همه ی خدمتگزاران
همسفرمرضیه ف سه شنبه 10 دی 1398 09:22 ب.ظ
مریم جان بسیار از صحبتهاتون لذت بردم موفق و پیروز باشید
خدا قوت خدمت خانم رویا خانم فاطمه مدیر وبلاگ و همه ی خدمتگزاران
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره سه شنبه 10 دی 1398 02:07 ب.ظ
سپاس از خانم مریم، از صحبت هاشون لذت بردم
خدا قوت میگم خدمت خانم رویای عزیزم.
همسفر مینا سه شنبه 10 دی 1398 10:43 ق.ظ
بسیار لذت بردم از صحبت های شما خانم مریم عزیزم امیدوارم که همیشه سالم و شاد باشید
همسفرالهه.لژیون 14.خانم خاطره. سه شنبه 10 دی 1398 01:47 ق.ظ
سلام وخداقوت وتشکرازخانم مریم عزیزوخانم رویاخوبم.بابت این گزارش زیبا.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic