هر ماه یک سوال
سه شنبه 10 دی 1398 ساعت 11:50 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر رویا | ( نظرات )

هر ماه یک سؤال

سوال این ماه : علت تأکید بر اهمیت کامل نوشتن سی دی ها چیست؟ و راهکار های تسهیل این امر چه می باشد؟

     

برای دیدن پاسخ این سؤال به ادامه مطلب مراجعه نمایید...

کمک راهنما هم‌سفر فاطمه

هرکدام از ما هم‌سفران در بدو ورود به کنگره از حال روحی خوبی برخوردار نیستیم و به دنبال آرامش هستیم. به این دلیل وقتی وارد لژیون می‌شویم کمک راهنما اولین کاری که می‌کند به ما سی دی معرفی می‌کند تا گوش دهیم و بنویسیم. حال شاید در ذهن شخص تازه‌وارد بیاید که چه لزومی دارد که سی‌دی‌ها را باید کامل بنویسیم؟

در جواب می‌توانم بگویم همان‌طور که جسم ما برای ادامه حیات خود نیاز به غذا، هوا و آب دارد، روح، روان و تفکر ما هم نیاز به خوراک دارد و اکثر مواقع ما این را نادیده می‌گیریم و دچار بیماری‌های مختلف مثل افسردگی، ناامیدی، ترس و... می‌شویم و برای درمان به دنبال انواع و اقسام قرص‌ها هستیم. آقای مهندس می‌فرمایند ریشه اکثر بیماری‌های ما همان تفکرات ماست، حال آموزش‌های ناب کنگره همان خوراک روح و روان ماست که یکی از مهم‌ترین این آموزش‌ها سی‌دی‌ها هستند، به‌وسیله همین سی‌دی‌ها می‌توانیم شاه‌کلید تمام مشکلات خود را بیابیم و اما چرا گفته می‌شود حتماً سی‌دی‌ها نوشته شود؟

آقای امین گفتند خداوند در قرآن به قلم قسم‌خورده چراکه یادگیری و آموزش انسان‌ها از طریق نوشتن صورت می‌گیرد. آقای مهندس اخیراً برای هم‌سفران نوشتن چهل سی دی کامل را برای ورود به سفر دوم الزامی دانستند. به نظر من چون تخریبی که روی هم‌سفران طی اعتیاد مسافرانشان واردشده از نوع تخریب در جهان‌بینی و تفکرات است و تنها راه آن آموزش جهان‌بینی است و یکی از روش‌های بالا رفتن دانایی و آموزش جهان‌بینی همین نوشتن سی‌دی‌ها است. 

نوشتن سی دی به خیلی از مهارت‌های ما کمک می‌کند که چند مورد را نام می‌برم: تقویت حافظه و افزایش یادگیری به جهت اینکه در زمان گوش دادن باید جمله‌ها را به‌دقت در خاطر بسپاریم و بعد بنویسیم که درک مطالب بالاتر می‌رود چون دو بار تکرار می‌شود. تقویت املا، خوش‌خط نویسی، تندنویسی، افزایش نقطه تحمل، افزایش تمرکز، برنامه‌ریزی صحیح در کارها، افزایش دانایی و یادگیری و...

مسئله حس در نوشتن سی دی خیلی مهم است اگر هم‌سفر برای یادگیری و آموزش خود سی دی را با تمرکز در زمان مناسب بنویسد قطعاً با رشد جهان‌بینی روبه‌رو می‌شود و هرروز بیشتر مشتاق دانستن است ولی هم‌سفری که از ترس کمک راهنما یا صرفاً رفع تکلیف و یا تحویل چهل سی دی بنویسد از این کار هیچ لذتی نمی‌برد و آموزشی هم نمی‌گیرد و برایش امری سخت است و دائم در حال غرغر کردن.

نکاتی مثل انتخاب زمان مناسب و محیط مناسب برای نوشتن سی دی مهم است. من به‌عنوان مادر یا همسر اول باید وظایف خود را در اولویت قرار دهم و بعدازآن شروع به نوشتن سی دی بکنم. گاهی هم‌سفران می‌گویند وقت کم می‌آوریم این به دلیل این است که هنوز اولویت‌بندی را درست یاد نگرفته‌ایم. من هم‌زمان به چند خواسته نمی‌توانم برسم گاهی باید از خواب اضافی که در روز می‌رفتم بزنم، از خواسته‌های اضافی، مهمانی‌های بیش‌ازاندازه و‌...

اولویت در سفر اول درمان است پس هر کس بنا بر شرایط زندگی خود باید برنامه‌ریزی صحیح انجام دهد (تا از خود نگذریم به خود نرسیم)

از دیگر نکات، فرم نشستن صحیح، انتخاب رنگ‌های مختلف در نوشتن و حس خوب و تمرکز داشتن.

راهکارهای مناسب برای تسهیل با توجه به تجربه خودم: با توجه به توانایی خود یک سی دی را به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را به ساعاتی از روز اختصاص دهیم حتی در شروع می‌توانید یک سی دی را در دو یا سه روز بنویسید تا کم‌کم نقطه تحمل و دانایی ما بالا برود. آقای مهندس می‌گویند شاید در آینده ما نباشیم ولی این دفترها برای آیندگان به یادگار می‌ماند. پس اگر بدانم این دفتر من شخصی را در آینده نجات خواهد داد کامل، خوش‌خط و با حس بهتری خواهم نوشت. امیدوارم همه به اهمیت این موضوع پی ببریم و از این طریق بهترین مسیر تکامل را طی کنیم.

کمک راهنما هم‌سفر فرزانه ف

صحبت‌های آقای مهندس حقیقت است و قطعاً پشت آن‌یک تفکر نهفته است و اگر امروز فرمودند که سی‌دی‌ها را واو به واو بنویسیم یکی از دلایل آن این است که نوشته‌های ما کامل و زیبا به دست آیندگان برسد به همین خاطر سعی کنیم از خود کارهای چندرنگ استفاده کنیم علت دیگر این‌که فقط با نوشتن سی‌دی‌ها می‌توانیم تخریب‌های خودمان را اصلاح کنیم چراکه آقای مهندس می‌فرمایند ما می‌خواهیم انسان‌های قوی پرورش دهیم و بدون نوشتن سی دی این کار امکان‌پذیر نیست وقتی سی دی را خلاصه می‌نویسیم شاید همان جمله‌ای که را که نمی‌نویسیم جواب مشکل ما باشد خلاصه‌نویسی باعث می‌شود درست آموزش نبینیم. وقتی سی دی می‌نویسیم حس‌های ما باز می‌شد و آماده دریافت مطالب می‌شویم و می‌توانیم به‌طور مستقیم از آموزش‌های ناب آقای مهندس برخوردار باشیم که برای حال خوش ما هم‌سفران لازم و ضروری است. پس نوشتن سی دی از اهمیت بالایی برخوردار است و اما راه تسهیل آن این‌که سعی کنیم قبل از نوشتن چند بار گوش کنیم تا با مطالب آن آشنا شویم و یا یک سی دی که یک ساعت زمان دارد را تقسیم‌بندی کنیم و با برنامه بنویسیم قطعاً فشار وارد نمی‌کند و نوشتن برای ما راحت‌تر می‌شود و اگر نوشتن سی دی را در اولویت قرار دهیم و جز کارهای روزانه باشد باعث می‌شود تا حال خوشی داشته باشیم. دیگر این‌که اگر صبح زود که از خواب بیدار می‌شویم سی دی بنویسیم چون ذهنمان آرام‌تر است و قطعاً سطح انرژی بالایی داریم می‌توانیم راحت‌تر بنویسیم.

امیدوارم که تک‌تک ما بتوانیم بهره کافی از آموزش‌های کنگره مخصوصاً سی‌دی‌ها ببریم.

کمک راهنما هم‌سفر آزاده

خواسته‌ها، تقدیر و تفکرات هر فرد او را با موقعیت و مسائل متعددی مواجه می‌کند. ما به‌واسطه جبران آنچه در مسیر تکامل و انسان شدن خود کوتاهی کرده‌ایم و گاهی نیز تنها به بهای بیشتر دانستن، چنان در تاریکی فرومی‌رویم که درهایی که از آن‌ها وارد دنیای تاریکی شده‌ایم را نمی‌بینم و دراین‌بین به کمک و مساعدت نیازمندیم. سی‌دی‌ها تماماً درهایی هستند که به شکل‌های آگاهی، هشدار، نور، معرفت، دانایی و اجتناب ما را هدایت می‌کنند تا راه را پیدا کنیم. ذهن انسان بسیار پیچیده و هوشمند است اما به‌گونه‌ای طراحی گردیده که مطالب ثبت‌شده را در حافظه بلندمدت خود ذخیره می‌کند و این‌گونه از قدرت تأثیرگذاری بیشتری برخوردار می‌گردد. رشد درونی مارپیچ است، یعنی این‌که تا زمانی که درس‌های زندگی را به‌خوبی می‌آموزیم بارها و بارها به آن برمی‌گردیم. حال دلیل کامل نوشتن سی‌دی‌ها همین می‌تواند باشد. گر چه ممکن است ما مطلبی را بارها و کرات نوشته باشیم ولی در آن موقع باید از خود سؤال کنیم که آیا من درسی که باید از این نکته بگیرم را گرفتم؟! نوشتن مطالب ذهن نیمه هوشیار را فعال می‌کند. ذهن را درگیر آموختن و تجزیه‌وتحلیل می‌کند و از سردی و انفعال آن جلوگیری می‌کند. تا ساعت‌ها و روزها بعد نوشتن یک سی دی ذهن و تفکر انسان درگیر آن مطالب می‌شود و ناخودآگاه انسان را به دانستن بیشتر و شناختن خود وادار می‌کند مطالب باید از جان برآمده باشد تا به جان بنشیند زمانی که آقای مهندس مطلبی را بارها تکرار می‌کنند نشان از اهمیت آن دارد و به گفته آقای امین آن را عیناً بنویسید تا در مورد شما اتفاق بیفتد.

به‌علاوه واو به واو نوشتن سی‌دی‌ها قدرت بخشش، نقطه تحمل، صبوری، اعتمادبه‌نفس، تقویت حافظه، سرعت تغییر، نکته‌سنجی، بیداری حس‌ها و عملی کردن جهان‌بینی را در ما تسریع می‌بخشد. درهرحال باید به هر سی دی به چشم یک موهبت نگاه کرد و تا زمانی که با لذت و شوق بسیار سی دی را گوش نکنیم نمی‌توانیم آنچه نیاز داریم را از دل آن پیدا کنیم. باید مطالب را مانند جامه‌ای بر روح و روان خود بنشانیم و با دارو پود آن گره بخوریم تا به آرامش برسیم.

 راهکارهای تسهیل در نوشتن سی دی

مسلماً اولین چیزی که نوشتن سی دی را آسان می‌کند، داشتن شناخت نسبت به ماهیت آن است؛ و این‌که برای ما مشخص‌شده باشد چرا اصلاً به جهان‌بینی احتیاج داریم؟ نوشتن سی دی به این معناست که اطلاعات ما تاکنون برای رسیدن به آرامش و شناخت کافی نبوده، بنابراین باید قبل از نوشتن حداقل یک‌بار سی دی را گوش داد. آن‌هم در شرایطی خوب و آرام و به‌دوراز استرس، اختصاص دادن زمان مناسب برای نوشتن یک سی دی و همچنین تقسیم‌بندی کردن آن مثلاً به دو یا سه قسمت می‌تواند کار ما را راحت‌تر کند، وضعیت فیزیکی مناسب که مانع از خستگی شود نیز بی‌تأثیر نخواهد بود. نهایتاً بعد از اتمام سی دی باید یک‌بار دیگر آن را مرور نمود تا یک دید کلی و جامع از آن به دست آوریم.

تایپ: همسفر مانا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: هر ماه یک سوال،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرشهین از لژیون ۲۲ چهارشنبه 11 دی 1398 12:02 ق.ظ
باعرض سلام خدمت کمک راهنمایان عزیز
ازبیاناتتان بسیار اموختم .باتشکرازتک تک شما وتشکر از خدمتگزاران سایت.
همسفرحکمت سه شنبه 10 دی 1398 07:58 ب.ظ
عرض تشکر وسپاس خدمت کمک راهنمایان گرامی،خانم فاطمه وخانم فرزانه وخانم آزاده عزیز،بسیار عالی بیان نمودید.
تشکر وخداقوت خدمت خانم مانای عزیز
همسفر الهه لژیون ۴ سه شنبه 10 دی 1398 04:35 ب.ظ
خدا قوت به کمک راهنمایان عزیز و مطالب خوبشون
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره سه شنبه 10 دی 1398 02:10 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمایان محترم

و همچنین تشکر میکنم از خدمتت گذاران سایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو