کارگاهای آموزشی همسفران 9 دی 1398؛ جهان بینی در ورزش
دوشنبه 9 دی 1398 ساعت 05:21 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر رویا | ( نظرات )
جلسه دهم از دور بیستم کارگاه‌های آموزشی هم‌سفران نمایندگی شیخ بهایی با استادی هم‌سفر مریم، نگهبانی هم‌سفر لیلی و دبیری هم‌سفر اعظم با دستور جلسه «جهان‌بینی در ورزش» روز دوشنبه 9 دی 1398 ساعت 15 برگزار شد.

میدان ورزش و زمین مسابقه برای ما میدان به نمایش گذاشتن درمان کامل اعتیاد، تعادل و عمل سالم است که در کنارش احترام و حرمت‌ها هم باید باشد...

سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که توانستم در خدمت شما عزیزان باشم مدتی بود که دلم پیشتان بود و هر دفعه که نیت می‌کردم بیایم یک مشکلی پیش می‌آمد و از اسیستانت محترم و خانم نگهبان تشکرمی کنم که من را برای این دستور جلسه دعوت کردند. جا دارد همین‌جا به خانم فرخنده و خانم فاطمه عزیز بابت مرزبانی تبریک بگویم و به خانم رؤیا و خانم الهام هم خدا قوت عرض می‌کنم. مرزبان‌ها خیلی زحمت می‌کشند انشالله که تمام خدمت‌هایشان برکت زندگی‌شان باشد. از اسیستانت محترم خانم مهین تشکر می‌کنم. خانم مهین واقعاً دلسوزانه خدمت می‌کند و از راهنماهای عزیز تشکر می‌کنم که اگر شعبه شیخ بهایی روزبه‌روز پربارتر می‌شود از زحمت‌های این عزیزان است. به همه شما خدا قوت می‌گویم.

در مورد دستور جلسه جهان‌بینی ورزش که من در خدمت شما هستم، اگر بخواهیم فکر کنیم وببینیم جهان‌بینی ورزش اصلاً یعنی چه؟ یعنی اینکه هرکسی به کنگره می آید به او می‌گویند باید حتماً در کنار درمان اعتیاد ورزش هم انجام دهد و یک‌رشته ورزشی داشته باشد. میدان ورزش و زمین مسابقه برای ما میدان به نمایش گذاشتن درمان کامل اعتیاد، تعادل و عمل سالم است که در کنارش احترام و حرمت‌ها هم باید باشد.

جهان‌بینی مجموعه تفکرات، احساس، ادراک و برداشت ما نسبت به خودمان و جهان پیرامون و هستی است و هیچ موضوعی نمی‌تواند خارج از حوزه‌ی جهان‌بینی قرار بگیرد. جهان‌بینی ورزش، یعنی اینکه ما از خودمان بپرسیم برای چه ورزش می‌کنیم؟ هدف ما از ورزش چیست؟ در ورزش به دنبال چه هستیم؟

کنگره به ما آموزش می‌دهد که از جسم خودت که یک امانت الهی نزد ماست به‌حد اعلا نگهداری کنید. خداوند جسم ما را به بهترین حالت خلق کرده است و سالم نگه‌داشتن این جسم به عهده خودِ ما است. جهان‌بینی موضوعی است که در تمام فعالیت‌های کنگره شصت اهمیت خاص خودش را دارد و فقط به امر درمان اعتیاد مربوط می‌شود. ما در کنگره یاد گرفتیم و به این باور رسیدیم که ورزش مکمل درمان اعتیاد است و ما را دررسیدن به تعادل جسمی، روحی و روانی کمک می‌کند. آقای مهندس در کنگره شصت علاوه بر درمان مسافران توسط متد دی اس تی به یک مسئله مهم دیگر هم برای تکمیل این درمان اشاره می‌کند و آن مسئله ورزش است ایشان فرمودند مسافران برای تکمیل درمانشان و برای رسیدن به تعادل جسمی و روحی و جهان‌بینی، باید به ورزش اهمیت زیادی بدهند. همین‌طور از سال 1383 در کنگره تربیت‌بدنی به وجود آمد که دارای پانزده رشته ورزشی است و هرساله به مناسبت هفته‌ی مبارزه با مواد مخدر المپیاد ورزشی عقاب طلایی برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان در المپیاد فقط رها یافتگان کنگره هستند که خودتان هم‌می دانید همه‌ی آن‌ها مدال‌آور می‌شوند که به‌صورت لژیونی شرکت می‌کنند و علاوه بر این هر هفته پارک طالقانی تمام شهرستان‌ها ورزش برگزار می‌شود. اکثر عزیزان چه مسافران چه هم‌سفران در پارک جمع می‌شوند و همه‌ی آن‌ها در رشته‌های ورزشی به رقابت و ورزش می‌پردازند.

ما اعضای کنگره یاد می‌گیریم که ورزش را بدون هیچ هیجان کاذب و بدون ایجاد دردسر و با امنیت کامل برای سلامتی خودمان انجام دهیم. حالا هدفمان از ورزش در کنگره چیست؟ یکی اینکه ورزش یکی از مهم‌ترین عوامل سلامتی است که به قول آقای مهندس بسیاری از بیماری‌ها به دلیل بی‌تحرکی و ورزش نکردن است. در هنگام ورزش در کنگره به حال خوش رسیدن است و لذت بردن از آن است. ورزش در کنگره بردوباخت ندارد. ما در صورت باخت دلیلی برای اعتراض و گلایه نداریم، چون باختی در کار نیست. ما فقط باید نقاط ضعف خودمان را پیدا کنیم اگر باختی هم هست نقاط ضعفی است و سعی در بهبودی آن نقاط ضعف داشته باشیم. در هنگام ورزش چون ذهنمان هم درگیر ورزش می‌شود از خیلی از افکار منفی دور می‌شویم و این در به تعادل رسیدن روان ما نقش زیادی دارد و همچنین تعادل جسم اگر در ورزش مسئله جهان‌بینی نباشد شاید همان ورزش حالمان را خراب کند و باعث به هم خوردن تعادل می‌شود. در کنگره باید همه  به هم احترام بگذارند به قوانین داوری احترام بگذارند. مهم‌ترین چیزی که همه باید حواسمان به آن باشد راستی و صداقت را سرلوحه‌ی خودمان قرار دهیم همه‌ی قوانین نشان‌دهنده‌ی ورزش با جهان‌بینی درست است. باید با آموزش‌های کنگره به ورزش جور دیگر نگاه کنیم و آن را فقط وسیله‌ای برای کسب کار و قدرت و شهرت ندانیم سعی کنیم با ورزش کردن به تعادل جسم، روان و جهان‌بینی درست برسیم. با ورزش درست قلب‌هایمان سرشار از محبت الهی می‌شود چون با ورزش تپش قلب نشانی از قدرت لاینفک و مطلق است.

ما در کنگره ورزش را به‌گونه‌ای دیگر می‌بینیم، بردوباخت مهم نیست مهم نظم و ادب و احترام و خوش‌اخلاقی باحال خوب رفتن و باحال خوب برگشتن است.

خدا را شکر که در پرتو کنگره با جهان‌بینی ورزش آشنا شدیم و برای رسیدن به تعادل آرامش بیشتر ورزش را در برنامه زندگی خودمان قراردادیم. امروز داشتم یک مطلبی را می‌خواندم که عزیزانی که ورزش می‌کنند اکسیژن زیاد به بدنشان می‌رسد و حالشان کلاً خوب می‌شود خوش‌اخلاق می‌شوند و وقتی کسی خوش‌اخلاق شود، خیلی از مراتب را رعایت می‌کند جهان‌بینی ورزش این را به ما می‌گوید که اگر من هم‌سفر آمدم به تیمی و ثبت‌نام کردم این تیم می‌خواهد به تهران برود حالا ممکن است در یک ماه چهار بار برود ممکن است در ماه یک‌بار برود، پس این نیست که من هفته اول بگوید بچه‌ام بیمار است هفته دیگر مهمان‌دارم، هفته بعد مسافرم اجازه نمی‌دهد... باید از ابتدا که می‌خواهم ثبت‌نام کنم همه این‌ها را در ذهنم مرور کنم ببینم می‌توانم به تهران بروم یا در مسابقات داخلی باید شرکت کنم.

جهان‌بینی ورزش این را می‌گوید که اگر من نگهبانی در تیم دارم حتماً گوش‌به‌فرمان اوباشم اگر سرپرست به من می‌گوید باید سر ساعت در پارک باشی بگویم چشم اگر مرزبان پارک به من می‌گوید باید سر ساعت 8 سفره را جمع کنی و بلند شوید ورزش کنید، بگویم چشم. نگویم خوب، حالا زود است و بگزار کمی حرف بزنیم. اگر بگویند نباید لژیون تشکیل دهید، نباید تشکیل دهید. تمام این‌ها را که رعایت کنیم و به قوانین احترام بگزاریم و حرمت‌ها را رعایت کنیم این می‌شود جهان‌بینی ورزشی.

انشا اله که بتوانیم از این جهان‌بینی استفاده کنیم و کاربردی کنیم.

تشویق تیم والیبال شیخ بهایی

                

حضور خانم مرجان دستیار محترم خانم آنی دیده بان همسفران   

تایپ: هم‌سفر نگار وهم سفر نیلوفر

عکاس: همسفر الهه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فرزانه ل۱۹(سلمان) چهارشنبه 11 دی 1398 08:52 ق.ظ
خانم داوودی عزیزم از صحبت هاتون لذت بردم تشکر میکنیم از شما بابت زحماتی که در قسمت ورزش می‌کشید
خداقوت خدمت خدمتگزاران سایت
همسفر آزاده چهارشنبه 11 دی 1398 08:49 ق.ظ
تبریک و سپاس فراوان از اسیستنت محترم و راهنمای خوبم سرکار خانم مریم عزیز..با ورزش درست، قلب هایمان سرشار از محبت الهی می شود و تپش قلب نشانی از قدرت لاینفک مطلق است ...غیر از کنگره هیچ جا و مکانی نمی توانست چنین تعبیر زیبایی برای ما داشته باشد ..سپاس بابت این نعمت ها..خداقوت خدمت خانم ها نگار و الهه و نیلوفر عزیز و همه خدمت گزاران بویژه خانم مهین و خانم مرجان عزیز
همسفر زهرا لژیون ۱۷ شعبه سلمان چهارشنبه 11 دی 1398 01:22 ق.ظ
با سلام وخدا قوت خدمت خانم داوودی عزیز
صحبت های شما مثل همیشه بسیار عالی و جامع است خیلی آموزش گرفتم و بچه های سایت شعبه خدا قوت می گویم .
همسفرمرضیه ف سه شنبه 10 دی 1398 09:20 ب.ظ
توفیق حضور در جلسه را نداشتم ولی بسیار از خواندن صحبتهای شما لذت بردم از تمام زحمات شما و مرزبانان عزیز سپاسگزارم و از خداوند برایتان بهترینها رو آرزومندم
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره سه شنبه 10 دی 1398 02:08 ب.ظ
خدا قوت خدمت همه عزیزان و خدمتگزاران کنگره 60.
همسفرزهره لژیون۶سلمان سه شنبه 10 دی 1398 12:07 ب.ظ
استادی رابه خانم داوودی تبریک میگم .خیرمقدم به خانم مرجان میگم .خداقوت به خانم مهین ومرزبانان شعبه شیخ بهایی .موفق باشید.
همسفرالهه.لژیون 14.خانم خاطره. سه شنبه 10 دی 1398 02:01 ق.ظ
سلام وعرض ادب واحترام.خداقوت خدمت خانم مریم وخانم مرجان عزیزخیلی خوشحال شدم وانرژی گرفتم وقتی شمارادرشعبه دیدم.وتبریک خدمت اعضای تیم والیبال.شادوپیروزباشید.
دوشنبه 9 دی 1398 11:38 ب.ظ
با سلام به خانم داوودی عزیزم از صحبتهای زیباتون لت بردم وازحمتهای شما ومرزبانان محترم درپارک ممنون وسپاسگزارم .خداقوت به مسولین سایت وخیر مقدم فراوان به خانم مرجان عزیز.
همسفر مریم لژیون 14سلمان فارسی دوشنبه 9 دی 1398 09:00 ب.ظ
خانم مریم عزیزاز سخنانتون بسیار لذت بردم و آموزش گرفتم، خصوصا در مورد ورزش صبحگاهی همسفران و ادای احترام به مرزبانان پارک. برکت زحماتی که در پارک و شعبه می کشید در زندگی تون جاری بشه.
خدا قوت به خدمتگزاران سایت و شعبه و خدا قوت خدمت خانم مرجان و خانم مهین عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic