مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه «کمک کنگره به من و خدمت کنگره به من»
یکشنبه 15 دی 1398 ساعت 11:13 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر شهلا | ( نظرات )
مشارکت های مکتوب همسفران لژیون یکم؛ کمک راهنما همسفر سحر

در باب دستور جلسه هفتگی؛ «کمک کنگره به من و خدمت من به کنگره»

در ادامه مطلب همراه ما باشید با جمعی از مشارکت های لژیون یکم در رابطه با دستور جلسه هفتگی...

 سلام دوستان مریم هستم یک هم‌سفر

اولین چیزی که کنگره به من داد سلامتی و درمان بیماری اعتیاد بود که به‌واسطه این سلامتی آرامش و حال خوش نصیب ما شد.

قبلاً در دنیای تاریکی که ترس، ناامیدی، نگرانی و افکار منفی و حس‌های بد بود. دوست و آشنا چه طعنه‌هایی و سرزنش‌هایی کردند و من خجالت‌زده بودم. هیچ‌وقت در جمع احساس خوشحالی نداشتم و خنده‌های همه مصنوعی بود هیچ‌وقت نمی‌خواستیم در جمع باشیم به خاطر وضع ظاهری مسافرم و اما معجزه‌ای رخ داد و بیماری مسافرم برای همیشه درمان شد درمانی که می‌گفتند غیرممکن است و باید یک معتاد بمیرد و ارزش زندگی ندارد ولی کنگره شخصیت واقعی و جایگاه اصلی را به ما برگرداند در کنگره همه‌چیز هست و بهشتی است که هر چه بخواهی در آن وجود دارد کنگره به من علم زندگی کردن را آموخت و به من اجازه آموزش گرفتن داد و دید  و نگرش من را تغییر داد.

اعتیاد مواد و اثرات مواد و روش ترک و درمان را فراگرفتم و به من کتاب ۱۴ وادی را داد و من کمی توانستم تا حدودی خود را اصلاح کنم. در کل کنگره به من ‌چه که نداده! اما رفتار و کردار من باید طوری باشد که خود یک ‌پیام باشد و اینکه هر کس برحسب توانایی خود چه علمی و چه مادی و معنوی بازپرداخت کند. همان‌طور که دیگران کاشتند و ما خوردیم ما هم برای دیگران بکاریم و در مستحکم کردن پایه‌های مالی در حد توان کوشا باشیم زیرا خدمت کردن دوطرفه است ‌. ما در قبال خدمت دیگران مسئولیم و باید بازپرداخت داشته باشیم و این بازپرداخت چقدر شیرین و لذت‌بخش است. 

سلام دوستان نیلوفر هستم هم‌سفر 

باید بدانیم که ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده‌ایم ابتدا آموزش سپس خدمت درست انجام بدهیم در این راه بسیار وقت لازم است.(استاد سردار)

امروز باید به دو سؤال پاسخ بگویم 1-کنگره چه کمکی به من داشته 2—من چه خدمتی می‌توانم به کنگره داشته باشم. این‌یکی از دستور جلسه‌های مهم هست. چراکه اگر این دستور جلسه را کاربردی نکرده باشیم؛ واقعاً هیچ‌چیزی در کنگره یاد نگرفته‌ایم ابتدا باید کمی به گذشته برگردم و خاطرات قبل از کنگره را مرور کنم و به یاد بیاورم؛ که در تاریکی، نامیدی، خشم، نفرت و منیت بودم و چه حال خرابی داشتم به یاد بیاورم و سپاسگزار حضورم در کنگره باشم چراکه افراد بی‌شماری هستند به دنبال راه درمان و یا به دنبال افرادی هستند که بدون اینکه قضاوت شوند؛ بدون اینکه سرزنش شوند به صحبت‌هایشان گوش دهند.

کنگره به من کمک راهنمای عاشق و مسئول داد تا راحت و بدون هیچ ترسی با او صحبت کنم و راه‌کارهای علمی و عملی بگیرم آموزش‌های بسیار نابی که به‌جرئت می‌توان گفت در هیچ کجا نظیرش را پیدا نخواهم کرد که در اختیار من قرارداد. در قبال این عظمت کمک‌های کنگره چه خدمتی می‌توانم انجام بدهم؟ جز اینکه دست‌کم مانعی به سر راه اهداف کنگره نباشم و سعی کنیم همیشه از حاشیه دورباشیم و در راهی که مدنظر کنگره است قدم بگذارم. خدمت من در ابتدا فراگیری و اجرایی کردن دانش وسیع کنگره است که از آغاز تا امروز شخص جناب مهندس و دیگر عزیزان برای این علم و دانش زحمات بی‌شماری را متحمل شدند و اینکه برای کنگره دردسر درست نکنم و همیشه طبق حرمت و اصول کنگره حرکت کنم. 

سلام دوستان زهره هستم یک هم‌سفر

کمک کنگره به من این بود، امیدی که در زندگی باید داشته باشم در وجود من از بین رفته بود و دوباره به وجود آمد و آن دوربینی که زوم کرده بودم روی مسافرم و کسانی که در اطرافم هستند برگرداندم روی خودم که ببینم رفتاری که بقیه با من دارند خیلی برمی‌گردد به خودم و خودم را تغییر بدهم. کنگره به من کمک کرد که نظم در زندگی داشته باشم و با نوشتن سی‌دی‌ها علاقه من بیشتر شد و روحیه‌ای که نداشتم بهتر شد و کمک من به کنگره این بود که بانظم داشتن دررفت و آمد و احترام به راهنما و مرزبان و اسیستنت و کسانی که خدمت‌ می‌کنند به کنگره و اطاعت از آنان و نوشتن سی‌دی‌ها و خدمت‌هایی که به من پیشنهاد شد و کمک کردن من به مسافرم که سفرش را به‌خوبی طی کند و کمک‌های مالی در موقع گل‌ریزان و جشن‌ها دین خودم را به کنگره ادا کنم. 

سلام دوستان ظریفه هستم یک‌ هم‌سفر 

یاد الله از هر جا یاد خود از قطره به اقیانوس است. برای من کنگره جای امنی است در آنجا قوانین زیبایی حاکم است. در کنگره مثلث درمان که جسم و روان و جهان‌بینی و درمان را به من شناسانده من‌ متوجه شدم که من در این سه ضلع برای سلامتی‌ام تلاش می‌کنم و هرگاه سی‌دی‌ها را گوش می‌کنم آن‌ها به رشد من کمک‌ می‌کنند تا در رابطه با جهان‌بینی و روان و حتی خوب شدن جسم من و این آموزش‌ها برای من خیلی مهم هستند.

دوست دارم که خدمت کنم خدمتی عاشقانه سعی می‌کنم خدمت کنم در جایگاه‌های مختلف با رسیدن به شال‌های متفاوت برای کمک به انسان‌های دیگر تا همین‌طور که من آموزش می‌گیرم و از درختی که کاشته شده ثمره‌اش را بهره‌برداری می‌کنم بتوانم برای یک عده که در بیرون هستند مثمر ثمر باشم. اصلاً هدف دو چیز است آموزش گرفتن و خدمت کردن ما به دنیا می‌آییم که آموزش ببینیم و خدمت کنیم ما در کنگره هردوی این‌ها را می‌توانیم اجرا کنیم.

 

سلام دوستان مریم هستم یک هم‌سفر 

در مورد دستور جلسه کمک‌ من به کنگره و کمک کنگره به من این است که مسئولیت همیشه دوطرفه است هیچ‌چیزی وجود ندارد که پاسخگو نباشد همیشه این قضیه و این مسئولیت به‌صورت دوطرفه است و مسئله مهمی است.

من می‌روم به مدرسه سواد یاد بگیرم معلم من به من آموزش می‌دهد و چون یکی از اعضای کشورم هستم کشور از طرف من به معلم حقوق می‌دهد. آن‌که به‌حق قدم بگذارد دیر یا زود هرچقدر سخت باشد اما به صراط مستقیم نزدیک‌ می‌شود و قدرت مطلق خدا او را حفظ می‌کند و شمارا در بهشت قرار می‌دهد و هر چه می‌خواهید در آن مهیا است.

در کنگره اگر ما خدمت‌ می‌کنیم این خدمت به ما قدرت می‌دهد شادی و شعف می‌دهد و ما در صراط مستقیم قرار می‌گیریم و می‌توانیم همه ما زندگی سازنده‌ای به وجود آوریم. در عوض ما در کنگره به سواد و دانایی و تا حدودی به دانایی مؤثر هم می‌رسیم و برای من بهترین‌ مدرسه‌ای است که بتوانم راه و رسم زندگی کردن و انسانیت را یاد بگیرم.

در کنگره حساب صفر است و یک کار دلی و عشقی است کار بیمه‌های اجتماعی نیست.

نه بازنشستگی دارد و نه بیمه دارد؛ کار خدایی است.

در آموزش همه‌جا یک‌چیزی دریافت می‌کنیم. 

سلام دوستان وجیهه هستم هم‌سفر 

در مورد مسئله کمکی که کنگره به من کرد و کمکی که من به کنگره کرده‌ام. جمله جناب آقای امین به خاطرم آمد که هرازگاهی خودتان را وسط بگذارید کنار بروید و ببینید که چه کرده‌اید و چه هستید.

قبل از ورود به کنگره به جهت وجود مصرف‌کننده در زندگی‌مان و حال خراب خودمان هیچ‌وقت یک آرامش واقعی نداشتیم همیشه زندگی‌مان دچار تنش بوده و مسئله‌ای که پیش می‌آمد سردرگم بودیم که باید چه بکنیم تا اینکه به لطف خداوند و با توجه به پیشینه‌ای که داشتیم اِذن ورود به کنگره به ما داده شد و ما با جهانی دیگر آشنا شدیم جهانی که نو، آرامش، آگاهی، اعتمادبه‌نفس و در کل شناخت کامل خودمان را به خودمان هدیه داد. تمام این‌ها کمکی بود که کنگره در حق ما انجام داد ولی اینجا وظیفه هرکدام از ما چه می‌شود؟ خدمت کنیم، در جشن گل‌ریزان شرکت کنیم، ره‌جوی فرمان‌برداری باشیم بادانش و آگاهی حرکت کنیم و تصمیم بگیریم باز تمام این‌ها حال خوش را به ما می‌دهد درصورتی‌که هیچ کاری برای کنگره انجام نداده‌ایم و هر اتفاقی که می‌افتد بازهم کمکی است که کنگره به ما می‌کند کنگره روش درست حرکت کردن را به ما نشان داد و اینکه برای خودمان ارزش قائل باشیم. اینکه در جشن گل‌ریزان شرکت می‌کنیم. سال اول تصور می‌کردم هرچند کم ولی این کمکی است که دارم به کنگره می‌کنم ولی الآن متوجه شده‌ام این کمک سقفی جدید است برای کسانی که مانند ما هستند و خواهان رهایی هستند امیدوارم که تمامی ما ره‌جوها با حرکت درست خدمت کردن و کمک راهنما شدن بتوانیم تا حدی دین خودمان به کنگره را انجام بدهیم. 

سلام دوستان زهره هستم هم‌سفر 

کمک کنگره به من چیست؟ کنگره من و مسافرم و خانواده‌ام را از تاریکی‌ها بیرون می‌آورد. از آن ناامیدی‌ها، شکست‌ها، سرخوردگی‌ها کمک می‌کند که بیرون بیاییم و پنجره‌ای از روشنایی‌ها را امیدها و انگیزه‌ها را در ما به وجود می‌آورد و باعث می‌شود که ما در درون خود بنگریم که آن گره را با تکرار آموزش‌های کنگره و تمرین فراوان بازکنیم و بتوانیم آموزش‌های خود را به دیگران، نزدیکان و خانواده هم منتقل کنیم. در کنگره راه و رسم بهتر زیستن روی پای خود ایستادن و همیشه با عزمی راسخ به اطرافمان بنگریم و بدانیم که همه سرخوردگی‌ها و مشکلاتمان برمی‌گردد به درون خودمان و ما هیچ‌گاه تا نتوانیم خود را اصلاح کنیم نمی‌توانیم دیگران را اصلاح کنیم و در اصلاح دیگران هیچ نقشی نداریم. در کنگره و آموزش‌های آن هیچ‌کس به ناامیدی نمی‌رسد و همیشه این را می‌داند که باهدفی مشخص آفریده‌شده است و خداوند را همیشه شاکر باشیم به خاطر نعمت‌های فراوان و ورود ما به کنگره و اصلاح آموزش بدون چشم‌داشت کنگره بی‌نظیر است در کنگره همبستگی باهم بودن و چشم‌داشت خدمت کردن به دیگران و باز کردن گره‌های مسافر و خانواده‌اش می‌باشد کمک من به کنگره چیست؟ کمک به کنگره این‌که سروقت در کنگره حاضر شوم و قوانین آن را اجرا کنم با احترام و ادب باراهنما برخورد کنم و امر کنگره را اجرا کنم و تا می‌توانم و از دستم برمی‌آید خدمت در کنگره را به دیگران به‌خصوص خانواده هم انتقال دهم اگر ازنظر مالی دستم باز است و می‌توانم جایی که خانواده‌ها در آن به رهایی می‌رسند و درمان می‌شوند کمک کنم و ازنظر معنوی خدمت برسانم و به حرمت‌ها احترام بگذارم و همه‌جوره و با عشق سعی کنم که در کنگره دوام پیدا کنم و در تمام مواقعی که حال خوبی ندارم صبور باشم و با سی دی گوش کردن و نوشتن آن سعی کنم حال خود را خوب کنم. 

سلام دوستان مریم هستم یک هم‌سفر

قبل از اینکه به کنگره بیایم به دلیل وجود داشتن مصرف‌کننده در زندگی خود و حال خراب هیچ‌گاه آرامش واقعی از زندگی نداشتم همیشه در زندگی مشکلات و مسائلی زیادی بود هرگاه مشکلی برایمان ایجاد می‌شد حالمان خراب می‌شد و نمی‌دانستیم باید چه‌کار کنیم تا اینکه به لطف خداوند و پیشینه که داشتیم خداوند اجازه ورود به کنگره را به ما عنایت فرمودند و با ورود به کنگره به جهان دیگری وارد شدیم جهانی که در آن سراسر نور بود و آرامش و آگاهی بود و به ما یاد داد چگونه خودمان را بشناسیم و این کمک بزرگی بود که کنگره در حق ما انجام داد ولی الآن وظیفه ما چیست؟ خدمت کردن اولین وظیفه ماست ره‌جوی خوبی باشیم و به فکر کمک راهنما بودن باشیم و تلاش کنیم تا به هدفمان برسیم در جشن گل‌ریزان شرکت کنیم و سعی کنیم شرایطی را فراهم کنیم که انشا الله عضو لژیون سردار باشیم و با علم و دانشی که کسب کردیم در کنگره حرکت کنیم و تصمیم بگیریم کنگره به ما یاد داد که چگونه درست حرکت کنیم و برای خودمان ارزش قائل باشیم. کمک کردن در جشن ‌گل‌ریزان کمک به خود ما هست و اینکه سقفی بالای سر خانواده‌ای گذاشته می‌شود نهایت لذت و آرامش را در من به وجود میاورد که یک زندگی دوباره تشکیل‌شده و من هم سهم کوچکی دارم و این نهایت لذت و آرامش در من است امید همه‌کسانی که در کنگره حضور دارند با حرکت درست و خدمت کردن و کمک راهنما شدن بتوانیم خدمتی هرچند کوچک در قبال خدمت بی‌کران کنگره به خودمان این قول را بدهیم و تلاش کنیم و خدمت کوچک ارائه دهیم. 

با احترام؛ اعضای لژیون یکم، لژیون کمک راهنما هم‌سفر سحر 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره جمعه 20 دی 1398 07:06 ب.ظ
خدا قوت میگم خدمت کمک راهنمای محترم خانم سحر و تشکر و سپاس خدمت اعضای لژیون یکم.
همسفر فاطمه لژیون خانم بهناز 24 یکشنبه 15 دی 1398 07:57 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت به اعضای لژیون بیست ویکم خیلی ممنون بابت مطالب زیباتون
همسفرشهین ازلژیون ۲۲ یکشنبه 15 دی 1398 04:33 ب.ظ
باعرض سلام وادب خدمت کمک راهنمای محترم خانم سحر
از شما بابت تربیت چنین رهجویانی تشکر می کنم وبه شما تبریک می گویم
همسفرشهین از لژیون ۲۲ یکشنبه 15 دی 1398 04:29 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت خدمت اعضای محترم لژیون یکم
از مشارکتهایتان بسیار اموختم و جا دارد از کمک راهنمای عزیز خانم سحر بابت تربیت چنین رهجویانی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic