گفت وگو در باب دستور جلسه هفتگی کمک کنگره به من و کمک من به کنگره
دوشنبه 16 دی 1398 ساعت 08:14 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر الهام ر | ( نظرات )
پرداخت بهای رهایی با خدمت کردن

گفت و گو با همسفر فاطمه؛ در باب دستور جلسه هفتگی« کمک کنگره به من و کمک من به کنگره»

همسفر فاطمه از جمله همسفرانی بودند که به دلیل نداشتن اطلاعات و آگاهی در مورد اعتیاد و روش های ترک همراه با مسافر خود اقدام به روش های اشتباه ترک اعتیاد نمودند و از جمله تخریب های این روش ها این بود که مسافر ایشان به کما رفتند و امید به بازگشت ایشان نبود تا این که از این خطر در امان ماندند.
با ایشان گفت و گویی داریم در رابطه با ارتباط و برداشت این دستور جلسه با زندگی شان. در ادامه مطلب همراه ما باشید....

لطفاً خودتان را برای خوانندگان عزیز معرفی کنید؟
سلام دوستان فاطمه هستم  هم‌سفر حمید.
 با بیش از ۱۰ سال تخریب آنتی ایکس شیره، تریاک و متادون وارد کنگره شدیم سفر خودمان را باراهنماهای ارزنده آقای نامداری و خانم الهه شروع کردیم و به مدت ۱۱ ماه و بیست‌وسه روز، با داروی شفابخش اوتی به پایان رساندیم الآن هم به شکر خداوند ۶ ماه و ۲۰ روزاست که وارد سفر دوم شدیم.


با توجه به دستور جلسه این هفته آیا مسئولیت‌ها یک‌طرفه می‌باشد و این درست است که ما فقط از کنگره توقع داشته باشیم؟
خیر؛ ما نمی‌توانیم فقط توقع یک‌طرفه داشته باشیم نه در مورد کنگره و نه در هیچ موضوع دیگری  و همه‌چیز یک مسئولیت دوطرفه را می‌طلبد حتی در عشق و محبت ورزیدن حتی رابطه یک شاگرد و استاد، پدر و مادر و فرزند و حتی خداوند و انسان و... اگر هر چیزی یک‌طرفه باشد نتیجه‌ای مطلوب را به دنبال ندارد. اگر ما سطح توقع و انتظارمان را در زندگی کم کنیم و بیشتر برای رسیدن به اهدافمان تلاش و کوشش کنیم و این مسئولیت‌ها را یک‌طرفه نگذاریم  آرامش خودمان بیشتر می‌شود و از خودمان راضی‌تر می‌شویم. مثلاً گاهی اوقات تربیت فرزندان را به عهده مادر خانواده می‌گذارند و این‌گونه نتیجه دلخواه نمی‌گیریم. پس ما باید در هر موضوعی مسئولت خود را در قبال آن چیز بپذیرم و به نحو احسنت انجام دهیم و همه را به دوش شخص مقابل نگذاریم.

به نظر شما کمکی که کنگره به اعضاء خود می‌کند چیست؟
همان جور که میدانید کمک کنگره به همه ما، قابل‌رؤیت و قابل‌لمس است و نه‌تنها در  درمان اعتیاد مسافرانمان ما را یاری و کمک کرد، اعتیادی که ما به هر دری زدیم  گره آن کور بود و در ناامیدی به سر می‌بردیم  به دستان آقای مهندس و کنگره ۶۰ این در برای ما باز شد. حتی من خودم شخصاً در دوران اعتیاد موقع مناجات کردن نمی‌دانستم که از خداوند چه بخواهم آیا درمان اعتیاد را بخواهم آیا تعادل در زندگی بخواهم  آیا شغل و کسب‌وکار بخواهم آیا روش درست زندگی کردن را بخواهم و فقط از خدا درخواست راه نجات می‌کردم تا پیام کنگره را دریافت کردیم و با این مکان مقدس آشنا شدیم و با شروع سفر مشکلات مایکی پس از دیگری حل شد. کنگره من را با خودم آشنا کرد من فکر می‌کردم هیچ تاریکی ندارم و انسان بی‌عیب و نقصی هستم و در ادامه خودم را درمان کردم. من از نوشتن انشاء در دوران مدرسه و صحبت کردن در جمع فراری بودم ولی الآن تا حدودی این مشکلات را حل کردم.

یک سری مشکلات ما مربوط می‌شود به صور پنهان که وقتی صور آشکار درست بشود انشا الله آن‌ها  هم حل می‌شود. مثلاً من ترس از رانندگی در شب داشتم که شاید این ترس به ناخودآگاه من مربوط بود که من به‌طور اتفاقی چون به کنگره می‌آمدم برای برگشت به منزل شب می‌شد و یواش‌یواش این ترس از من گرفته شد.

به نظر شما پرداخت بهای نعمت‌های که کنگره به ما داده چیست و چگونه باید باشد؟
من به سهم خودم باید بهای نعمت‌هایی که به‌واسطه کنگره به دست آوردم و یک روزی آرزوی محال بود، باید بپردازم چه به‌صورت مادی و چه معنوی. ازلحاظ مادی آنچه در توانم هست را باید بپردازم چه در جشن گل‌ریزان و چه اینکه در هر جلسه سبد را حمایت کنیم هر چه که ما فکر کنیم پول کم و کوچک است ولی کمک‌های کوچک روزی بزرگ خواهد شد. ازلحاظ معنوی اول باید یک ره‌جوی خیلی خوب باشیم باید فرمان‌برداری را خوب یاد بگیریم آموزش‌ها را به نحو احسنت در زندگی به کار ببریم و یک الگوی نمونه باشیم احترام گذاشتن به اعضا و اجرای حرمت‌ها و قوانین کنگره نوشتن سی‌دی‌ها  و هر کمکی از دست ما برمی‌آید انجام دهیم حتی برداشتن  یک زباله کوچک از روی زمین شرکت در آزمون‌ها و رسیدن به جایگاه کمک راهنمای، گرفتن خدمت نگهبانی، دبیری، وبلاگ نویسی و ... یک سندی بدون نقص شویم و دین خود به کنگره را پرداخت کنیم هرچند که جناب مهندس فرمودند: حساب همه ما با کنگره صفر است ولی ما باید قدردان باشیم و برای حال خوش خودمان در کنگره خدمت کنیم و از انرژی آن خدمت خود را بی‌بهره نگذارم، کنگره به من نیازی ندارد اگر من نباشم کسانی دیگر  که تشنه خدمت کردن هستند.

سهم ما در پیش برد اهداف کنگره چیست؟
من می‌توانم با خدمت کردن و فعالیت در کنگره و به‌روز شدن، همکاری کردن و همگام شدن با کنگره و اعضاء آن همگی دست در دست هم بدهیم و آرزوی جناب مهندس که جهانی‌شدن و ساختن آکادمی کنگره ۶۰ است را به سرانجام برسانیم با استفاده کردن از سایت اصلی و حتی گذاشتن یک نظر می‌توانیم در رساندن پیام کنگره به تمام جهان‌ها کمک کنیم. با کمک‌های مالی خود جناب مهندس را یاری کنیم. دیگران کاشتند و ما خوردیم ما بکاریم که آیندگان بخورند.

فکر می‌کنید که آموزش‌های کنگره به چه میزان در زندگی شما نقش داشته است؟
مسلماً خیلی زیاد همان‌طور که می‌دانید با باز شدن حس‌ها و بالا رفتن آگاهی و  اطلاعات ما نحوه برخورد ما با مشکلات  به گونه دگر شده است و سعی در پیدا کردن راه‌حل هستیم نه اینکه  بنشینیم و کلیه مسئولیت‌ها را به خداوند واگذار کنیم و یا در تربیت کودکمان خیلی آگاهانه‌تر عمل می‌کنیم و دیگر مثل گذشته بچه‌های ما در جهل و تاریکی تربیت و بزرگ نمی‌شوند و نکته مهم این است که من و مسافرم چون آموزش‌های کنگره را می‌گیریم در امور زندگی به‌خصوص تربیت فرزندمان دچار دوگانگی نیستیم و هر دو یک نظر راداریم.

یکی دیگر از کمک‌های کنگره این بود که  باطن زندگی خودم را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنم و پایه‌های مالی خودمان را استحکام ببخشیم ما یاد گرفتیم که نقطه تحمل خود را بالا ببریم یاد گرفتیم با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد و... یا هر اتفاقی در زمان خودش اتفاق می‌افتد و عجول نباشیم صبور باشیم آموزش گرفتیم که قانونی هست که هر چه بکاریم همان را دریافت می‌کنیم و تعادل را در کل زندگی به اجرا بگذاریم یاد گرفتیم پایان شب سیه سفید است یاد گرفتیم پایان نقطه سرآغاز خط دیگری است و در پایان آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی.

به نظر شما خدمت کردن در کنگره چه نقشی در زندگی ما دارد؟
تمام خدمت گذاران کنگره که با عشق و محبت و صادقانه خدمت می‌کنند خدمت آن‌ها بلاعوض می‌باشد ولی در قبال آن‌یک آرامش بلا توصیفی دریافت می‌کنند و خیروبرکت زحمات آن‌ها در زندگی آن‌ها جاری است و با خدمت کردن، آموزش‌های نابی دریافت می‌کنند حتی  نوشتن سی‌دی‌ها خدمت بزرگی است به خودمان چون مطالب سی‌دی‌ها نیاز روزانه ما است که با گوش کردن به سی‌دی‌ها راه‌حل مشکلات و نحوه برخورد با آن‌ها را آموزش می‌بینیم.

هدف شما از خدمت در کنگره چیست؟
برای خودم و آرامش خودم است و بندگی من در مقابل خداوند و همه خدمت‌ها را هرچند کوچک برای بندگی خداوند انجام می‌دهم چون بندگی کردن خدا  در صراط مستقیم بودن  و دوری از ضد ارزش‌ها است و چه چیزی باارزش‌تر از این‌که به هم نوع خودم کمک کنم و کنگره این بستر را برای ما فراهم کرد تا بتوانم این کار را انجام بدهم و قدمی در این راه بردارم با بنده صالح بودن می‌توانم مراتب شکر گذاری از خداوند را انجام بدهم. انسان یا باید بنده خدا باشد یا شیطان. پس وقتی خدا به ما کمک کرده که از ظلمت خارج بشویم ما هم باید قوانین الهی که یکی از آن‌ها خدمت کردن است را رعایت و اجرا کنیم. خدا را شکر که این بستر برای ما فراهم شد تا یاد بگیریم چگونه جبران خسارت‌های که در دوران مصرف مواد مسافرم بود را جبران کنیم ما به خاطر نداشتن اطلاعات کافی دست به روش‌های غلط برای ترک مسافرم داشتیم که حتی دریکی از روش‌های ترک مسافرم  یک هفته در کما به سر برد و امیدی به بازگشت او از کما نبود ولی به لطف خداوند او به زندگی برگشت و بعد با کنگره آشنا شدیم و الآن قدر این رهایی را به‌خوبی می‌دانیم و امیدوارم بتوانم با خدمت کردن ذره‌ای از کمک‌های کنگره را جبران کنم و نکته آخر اینکه خدمت باید با آگاهی و حس درست باشد وگرنه باعث تخریب می‌شود.

کلام آخر
از آقای مهندس و خانواده ایشان خیلی تشکر می‌کنم که برای ما چنین بستری را فراهم کردند و تنها به فکر مسافران نبودند و برای ما هم‌سفران هم‌چنین آموزش‌های را در نظر گرفتند و حواسشان به حال خراب ما هم‌سفران بود و ما اینجا به آرامش رسیدیم. از کمک راهنماهای محترم که از هرکدام آموزشی گرفتم به‌خصوص راهنمای خوب خودم خانم الهه کمال تشکر دارم و خیروبرکت این خدمات را برای ایشان از خداوند خواستارم.

تایپ و تهیه گزارش: هم‌سفر الهام 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

برچسب‌ها: گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره جمعه 20 دی 1398 06:58 ب.ظ
بسیار زیبا بیان کردید خانم فاطمه عزیزم.

خدا قوت میگم خدمت خانم الهام عزیز
همسفرالهه.لژیون 14.خانم خاطره. چهارشنبه 18 دی 1398 05:28 ب.ظ
سلام وخداقوت وتسکرازخانم الهام وخانم فاطمه عزیز،عالی بود.
همسفر بهناز چهارشنبه 18 دی 1398 08:16 ق.ظ
خداقوت به شما عزیزم بسیار عالی این دستورجلسه را بیان کردید .انشاللدرمسیر خدمت معشق مستدام باشید خداقوت به مسولین سایت
همسفر بهناز چهارشنبه 18 دی 1398 08:15 ق.ظ
خداقوت به شما عزیزم بسیار عالی این دستورجلسه را بیان کردید .انشاللدرمسیر خدمت معشق مستدام باشید خداقوت به مسولین سایت
همسفرملیحه دوشنبه 16 دی 1398 06:09 ب.ظ
خداقوت
همسفرالهه دوشنبه 16 دی 1398 10:42 ق.ظ
خداقوت خدمت خانوم الهام وفاطمه ی عزیزم
پاسخ سوالات به این قشنگی حتما صورپنهانی داره واون آموزش ومطالعه های عمیق وصحیح شماست ،من خیلی آموختم وبهت تبریک میگم ...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو