مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه هفته همسفر
یکشنبه 22 دی 1398 ساعت 09:03 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر شهلا | ( نظرات )
مشارکت های مکتوب همسفران لژیون دوم؛ کمک راهنما همسفر سارا

در باب دستور جلسه هفتگی؛ « جشن همسفر»

اینجا در کنگره هم‌سفران رنج‌کشیده و ترکش‌خورده از اعتیاد به خاطر عشق پنهانی که در درونشان نسبت به مسافرانشان موج می‌زند بین ماندن و رفتن، ماندن را انتخاب کردند و  حالا می‌خواهند پر پرواز  مسافرشان شوند و او را وزندگی خود را نجات دهند...

 (سلام دوستان سارا هستم هم‌سفر (کمک راهنما

سفری از ظلمت به نور، سفری نیست که به‌تنهایی و بدون هم‌سفر بتوان این مسیر پرفرازونشیب را طی نمود. این سفر هم‌سفری آگاه، دانا، صبور و بردبار و بامتانت می‌خواهد و اگر هم‌سفر نتواند چنین باشد نه‌تنها نمی‌تواند پر پرواز مسافرش باشد بلکه باری بر دوش او می‌شود و باعث تخریب او خواهد شد. آری، اینجا در کنگره هم‌سفران رنج‌کشیده و ترکش‌خورده از اعتیاد به خاطر عشق پنهانی که در درونشان نسبت به مسافرانشان موج می‌زند بین ماندن و رفتن، ماندن را انتخاب کردند و  حالا می‌خواهند پر پرواز  مسافرشان شوند و او را وزندگی خود را نجات دهند پس بافکر مثبت در مورد مسافر، با امید به آینده‌ای روشن و رهایی مسافر شروع به آموزش گرفتن می‌نمایند و عشق و محبت و تک‌تک آموزش‌ها را در زندگی جاری و کاربردی می‌نماید. چه زیباست قدم برداشتن شانه‌به‌شانه در مسیر عشق و آموزش تغییر و تبدیل‌شدن به انسانی قوی، صبور، پخته، با استقامت و آرام و مهربان و... همه این‌ها درگرو تاریکی‌ها و جهنم دیروز بود که امروز نور و بهشت را می‌توانم درک کنم. افتخار امروز من این است که هم‌سفر هستم عضو کوچکی از جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰، قطره‌ای از دریای بیکران محبت. این هفته زیبا، هفته هم‌سفر بر تک‌تک عزیزان کنگره ۶۰ مبارک باد.

 

سلام دوستان لیلی هستم هم‌سفر

هم‌سفران  مثل لاستیک زاپاس نیستند، این دیدگاه غلط و نادرست است که ما در کنگره آن را یاد می‌گیریم. ما در کنگره هرکدام چه بخش مسافران و چه بخش هم‌سفران برای خوب شدن حال خودمان به کنگره می‌آییم. پس ما برای خودمان برای خوب شدن حال خودمان می‌آییم؛ مانند عاشق و معشوق که حال خود را خودشان می‌سازند و درست می‌کنند، ما باید خودمان را باور کنیم و بپذیریم. پس من هم‌سفر در کنگره باید نقش خودم و جایگاه خودم را قبول کنم و باور کنم تا بتوانم اول حال خود را خوب و بعد کمک مسافر خود باشم.  هم‌سفری که می‌خواهد با دیگران ارتباط برقرار کند و حال مسافر خود را خوب کند باید دو شرط اساسی داشته باشد. اول خودش را دوست داشته باشد و دوم به کسی که می‌خواهد کمک کند باید او را دوست داشته باشد در آن صورت است که تأثیرگذار و معجزه اتفاق می‌افتد. من هم‌سفر با جهان‌بینی بالا و آموزش دیدن در کنگره و به‌کارگیری آن در زندگی، کار، فرزند داری و همسرداری و عمل کردن به این آموزش‌ها می‌توانم با تغییر دیدگاه و رسیدن به حال خوش و خوب مانند یک پرستار باشم. من باید با حس خوب و سالم مانند یک پرستار که از مریض خود پرستاری می‌کند باید مریض داری کنم. پرستار از زخم‌ها و عفونت‌ها حالش به هم نمی‌خورد. من هم باید نقطه تحمل بالایی با پذیرش و ظرفیت بالایی داشته باشم تا  بتوانم مشکلات را حل کنم. پس من باید با پذیرش بالا، ظرفیت بالا نقطه تحمل بالایی، مشکلات  و گره‌های زندگی خود را حل کنم.

من هم‌سفر بادید منفی و نگرش منفی هرگز نمی‌توانم هم‌سفر خوب وزندگی آرام و با صلح و آرامش داشته باشم چراکه من با آموزش‌هایی که در کنگره می‌بینم و تغییر دیدگاه خود می‌توانم از جهان تاریکی که خود با دست خود ساختم بیرون بیایم. من که نقش سیاهی‌لشکر داشتم در زندگی و خانه باید تبدیل به نقش بازیگر نقش اول بشوم. پس می‌توانم با آموزش‌هایی  که در کنگره می‌بینم و عملکردهای آن‌ها در زندگی و جامعه و خانه و خانواده خود را بشناسم و با باور کردن و پذیرفتن خود می‌توانم هم‌سفر خوبی و بال پرواز خوبی برای مسافر خود باشم. وقتی یک مرد سراشیبی تاریکی را پایین می‌رود، همراه او همسرش نیز پایین می‌رود که این موضوع همان پیوند در صور پنهان می‌باشد. اگر در این خصوص زن بگوید که او رفته و او ما را بدبخت کرده است، در جواب او اعلام می‌کنیم در کنگره که یک خانم نمی‌تواند این حرف را بزند چون خودش آن مرد را انتخاب کرده است و خودش آن خصوصیات متعلق به آن مرد را انتخاب کرده و نمی‌تواند بگوید به من مربوط نیست چراکه ازدواج کردن فقط امضا کردن نمی‌باشد چراکه وقتی‌که یک پیوند عمیق بین دو نفر برقرار می‌شود و یک نفر از آن‌ها به داخل تاریکی می‌رود. طرف دیگر هم همراه او به داخل تاریکی رفته است. این انتخاب خودش بوده که یکسری مسئولیت‌ها را برای ما به وجود آورده که می‌شود گفت: مرد کاپیتان کشتی و در مقابل زن قطب نمای کشتی زندگی‌شان می‌باشند این دو باهم حرکت می‌کنند؛ که امیدوارم بامحبت درونی خودشان سعی کنند مسافران و هم‌سفران با کمک همدیگر زنگی خود را بسازند و آباد کنند.

 

سلام دوستان محبوبه هستم هم‌سفر

ما خیلی خوشحال هستیم که به‌عنوان یک هم‌سفر وارد کنگره شدیم و از این فضای نورانی استفاده می‌کنیم من از وقتی به کنگره آمدم خیلی خوشحالم که چیزهای تازه و یاد گرفتم و تمام مشکلات زندگی خود را آرام‌آرام حل کردم و هر وقت مشکلی داشتم و سؤالی برای من پیش می‌آمد از راهنمای خوبم می‌پرسیدم و آن را حل می‌کردم و خدا را شکر آرامش به زندگی من آمده است و من یاد گرفتم چگونه با تفکر و اندیشه و آرامش با مشکلات زندگی برخورد کنم و آن را حل کنم. من به‌عنوان یک هم‌سفر وظیفه‌دارم که از مسافر خود حمایت کنم و پشتیبان اوباشم هر وقت مشکلی پیش می‌آید او را آرام  کنم و هر راه‌حل خوب به نظر می‌رسد به او پیشنهاد بدهم و مشکل را باهم حل کنیم و همیشه به او امیدواری بدهم و من خیلی خوشحال هستم که مسافرم خوب شده اول خدا را شکر می‌کنم بعد از آقای مهندس  تشکر می‌کنم. از راهنمای خوبم خانم  فاطمه و خانم سارا تشکر می‌کنم. 

 سلام دوستان زهرا هستم هم‌سفر

جداً که زندگی مانند یک سفر است و همه ما مسافر و هم‌سفر یکدیگر هستیم و چه نام‌گذاری زیبایی که جناب مهندس من و مسافرم را مسافر و هم‌سفر یکدیگر نامیدند، من و مسافرم ۱۲ سال است باهم سفر می‌کنیم ولی 10 ماه است زیبا سفر می‌کنیم 11 سال و 2 ماه را در جاده‌های زندگی گم‌شده بودیم، جاده‌ها را طی می‌کردیم ولی به‌اشتباه، من در این جاده کنار مسافرم بودم، او تمام راه‌ها را با چشم‌بسته طی می‌کرد ولی من فقط با نگاه خود به او می‌فهماندم که راه بی‌راهه است. تا این‌که درست در 97/11/15 بود که او متوجه شد راه اصلی این نیست وقتی مسافرم فهمید اشتباه دارد سفر می‌کند در جاده زندگی‌مان یک تابلوی بزرگ به‌عنوان کنگره ۶۰ ظاهر شد و ما این تابلو را دنبال کردیم و تازه‌وارد جاده اصلی و درست شدیم، ما باید تمام آن مسیرهای اشتباه را یکی‌یکی برمی‌گشتیم و درواقع من به‌عنوان هم‌سفر، مسافرم در این چند سال که او این مسیرها را به‌غلط می‌رفت برای او بال بودم ولی بال پرواز نبودم و اکنون خدا را شاکرم که توانستیم این تابلوی زیبا را در جاده زندگی خود ببینیم صراط مستقیم و راه درست را پیدا کنیم و امیدوارم که هیچ موقع از این مسیر زیبا خارج نشویم و بتوانیم تمام‌مسیرهای غلطی را  رفته‌ایم برگردیم و در صراط مستقیم قرار بگیریم و من بتوانم بال پروازی برای مسافر عزیزم باشم.

 

سلام دوستان بهناز هستم هم‌سفر

در ابتدا هفته هم‌سفر را به‌تمامی هم‌سفران خانواده بزرگ کنگره 60 تبریک میگویم. در کنگره نقش اول بر عهده مسافر است و نقش همراه و مکمل هم‌سفر است. کنگره 60 معتقد است هم‌سفران هم باید آموزش ببینند و به آگاهی برسند تا بتوانند به مسافر خود کمک کنند و تمام مراحل سفر یک هم‌سفر نظاره‌گر مسافرش است برای رسیدن به رهایی مسافر اگر خواسته درمان داشته باشد با همراهی یک هم‌سفر خوب می‌تواند سفر خوبی داشته باشد و به‌خوبی سفر خود را به پایان برساند. در طول سفر اول یک مسافر شدیداً به کمک‌های دیگران نیاز دارد. البته درست است که کار اصلی را خود مسافر انجام می‌دهد و مسافران زیادی بوده‌اند که بدون هم‌سفر، سفرکرده‌اند و رها شدند اما تجربه نشان داده ماندگاری مسافران دارای هم‌سفر بیشتر از مسافران بدون هم‌سفر است. هم‌سفر برای مسافر بال دوم پرواز است. او در محیط خانه با آموزش‌های که می‌گیرد فضای آرام و بدون استرس را آماده می‌کند تا مسافر دغدغه زیادی نداشته باشد. به یک مثل کوچک بسنده می‌کنم. مسافری که هم‌سفرش نمی‌داند که به کنگره می‌آید اکثر اوقات وعده‌ی او دیر یا زود می‌شود و این یعنی سفر ناقص و مسافری که هم‌سفر دارد با آرامش کامل سر ساعت وعده خود را مصرف می‌کند. این مثل و بسیاری از مثال‌های دیگر نشان می‌دهد نقش پررنگ هم‌سفر برای هم‌سفر برای مسافر است و مسافرانی که سپاسگزاری را یاد گرفته می‌داند که باید همواره شاکر و قدردان هم‌سفر خود باشد. این هفته به‌عنوان هفته هم‌سفر، مسافران به‌صورت نمادین از کمک‌های هم‌سفر خود با دادن کادو که در کنگره به‌صورت پاکت مرسوم است و همچنین به‌صورت زبانی در قالب مشارکت تجلیل می‌کنند. در پایان به‌عنوان یک هم‌سفر خدا را شکر می‌کنم؛ که با این مکان مقدس آشنا شدم تا آموزش‌های لازم را بگیرم و در زندگی خود اجرا کنم تا زندگی شاد و پر از آرامش داشته باشم.

 

سلام دوستان شهین هستم هم‌سفر

من هم‌سفر باید صداقت داشته باشم و باید به روال برنامه و اصول زندگی کنم و با مسافر خود صادق باشم و باید مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرم و هم مسافر و هم‌سفر هر دو در جریان باشند حرکت کنند و راکد نباشند. من هم‌سفر باید با صبر و تحمل زیاد و باتدبیر و گام‌های استوار قدم بردارم و حمایت کنم از مسافرم و همچنین هم خود آرامش داشته باشم و هم به مسافرم آرامش بدهم. من هم‌سفر باید تغییر کنم و دید خودم را تغییر بدهم تا تغییرات مسافر را هم ببینم و به حال خوش برسم. من هم‌سفر باید در کنار مسافر باشم و به او امیدواری بدهم و همراهی کنم با او و در برابر مشکلات و سختی‌های زندگی ایستادگی کنیم تا به صراط مستقیم برسیم و حرکت را آغاز کنیم.

آنچه برای تو سودمند است در به دست آوردن آن اراده کن و پایداری و استقامت نما و از پروردگارت کمک بخواه. 

         

سلام دوستان فاطمه هستم هم‌سفر

نقش یک هم‌سفر در کنگره  باید بال پرواز مسافرش باشد و فقط به مسافرش عشق بورزد و تا جایی که می‌تواند محبت کند. منِ فاطمه در نقش هم‌سفر اگر نقش خودم را جدی نگرفته بودم و مسافرم را اذیت می‌کردم و مرتب کنترلش می‌کردم الآن کنگره نبودند و در پرتگاه بودند. منه فاطمه اگر میام کنگره و هم‌سفر مسافرم هستم میام که آموزش بگیرم. آگاهی خودم ببرم بالا که اول حال جسم و حال دل خودم را خوب کنم خود را از ضد ارزش‌ها و ضد اخلاقی‌ها بسازم تا بتوانم هم‌سفر خوبی و حتی همسر خوبی برای مسافرم باشم نه‌تنها برای مسافرانمان بلکه اگر دانایی ما زیاد باشد به همه خانواده و بچه‌هایمان و همه فامیل می‌توانیم کمک کنیم پس ما باید بدانیم نقش ما چیه و بعد خودمان را باور کنیم و برای مسافرهایمان مثل یک پرستار باشیم چه ازنظر جسمی و چه ازنظر روحی. در پایان خدا را شکر می‌کنم که من را با این مکان مقدس آشنا کرد تا بتوانم آموزش بگیرم و ظلم‌هایی که قبلاً به مسافرم می‌کردم الآن با بالا رفتن آگاهی و محبت‌هایی که به ایشان می‌کنم شاید ذره‌ای جبران خسارت کرده باشم. از آقای مهندس تشکر می‌کنم که با این سیستم به ما کمک کردند و همه‌ی ما را به حال خوب رسانند. از راهنمای عزیزم خانم سارای گل تشکر می‌کنم بابت راهنمایی‌های خوبشان. 

سلام دوستان زهرا هستم هم‌سفر 

ما هم‌سفران در زندگی گذشته خود دچار اشتباهاتی شدیم و ناخواسته باکارهای غلط خود هم به خودمان و هم مصرف‌کننده‌ای که ما در کنارشان زندگی می‌کردیم خیلی ضرر زدیم. من خودم خیلی خدا خدا می‌کردم که یکجایی باشد که من آموزش بگیرم تا بفهمم چگونه رفتار بکنم. با این بیماری آشنا بشوم و خدا را شکر که راه کنگره برای ما هم‌سفران باز شد و آمدیم آموزش دیدیم و ما در کنگره هم آموزش باید بگیریم و هم باید آموزش‌ها را کاربردی بکنیم و آموزش‌های کنگره به ما درمان را آموزش می‌دهند. 

اعتیاد چیست؟ داروی اوتی چیست؟ روان چیست؟ ما وقتی با این بیماری آشنا شدیم می‌توانیم بفهمیم چطور عمل بکنیم نیروهای تاریکی از خودشان نیروی ندارند باید انرژی‌شان را از جای دیگری به دست بیاورند پس موجودات دیگری را باید اسیر بکنند نیروهای تاریکی دقیقاً مثل عنکبوت عمل می‌کنند. عنکبوت وقتی شکارش را می‌گیرد با یک ضربه مسمومش می‌کند. بعد دورش تار می‌پیچد و دقیقاً توی پوسته‌ای قرارش می‌دهد و بعد به‌مرور از آن تغذیه می‌کند چون نیروهای تاریکی از خودشان نیروی ندارند و این پوسته ممکنه اعتیاد باشد و یا هر موضوع دیگری باشد و بدترینش اعتیاد هست؛ و این پوسته خیلی ضخیم است و به‌دقت از این پوسته حفاظت می‌کند و نمی‌گذارد بهش نزدیک بشی مخصوصاً شیشه‌ای‌ها پوسته شان خیلی زهرا گین و قوی است. در ما دافعه و ناراحتی ایجاد می‌کنند ولی به هر صورت برای اینک آدم بتواند نقش خودش را خوب بازی بکند باید دانش خود را بیشتر بکند و ما هم‌سفران دانش خودمان را زیاد می‌کنیم که بتوانیم به این دافعه غلبه بکنیم تا بتوانیم کمک بکنیم. در یک شرایط خاصی یک هم‌سفر یک جای باید این قدرت را داشته باشد که وقتی مسافرش از تعادل خارج شد و حالت جنون شد بتواند او را آرامش کند نه اینکه کاری بکند یا چیزی بگوید که اگر بخواهد شیشه را بشکند برود و رگ هاش بزند بگوید او باید بیشتر بسوزد اگر علم نداشته باشد این کار را می‌کند. این کمک‌هایی است که کمک‌های اولیه است که باید بلد باشیم در این شرایط خاص اگر این احساس را داشته باشیم حتماً موفق می‌شویم و یک حس خیلی قوی است که ما را آگاهی می‌دهد. چون دوست داریم و خواسته‌اش راداریم.

تایپ: هم‌سفر الهه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره چهارشنبه 25 دی 1398 11:16 ب.ظ
تشکر میکنم خدمت خانم سارای عزیز و اعضای لژیون دوم
همسفر فرزانه ک سه شنبه 24 دی 1398 12:55 ب.ظ
با عرض سلام وخدا قوت بسیار عالی بود چقدر زیبا در مورد همسفران نوشته بودید سپاس از خانم سارا ولژیون دوم
همسفرزهره ف یکشنبه 22 دی 1398 11:25 ب.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزخانم سارا واعضای لژیون دوم سپاسگزارم.
تشکرازخانم الهه عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو