کارگاه آموزشی خصوصی همسفران 23 دی ماه 1398
دوشنبه 23 دی 1398 ساعت 11:16 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر فاطمه ف | ( نظرات )

جلسه سیزدهم از دور بیستم کارگاه‌های آموزشی هم‌سفران نمایندگی شیخ بهایی با استادی هم‌سفر مهتاب نگهبانی هم‌سفر لیلی و دبیری هم‌سفر اعظم با دستور جلسه «جشن هفته همسفر» روز دوشنبه 23 دی 1398 ساعت 15 برگزار شد.

نقش من این است که در کنار مسافرم باشم و اول آرامش درونی را خودم پیدا کنم و وقتی خودم به آرامش درونی رسیدم می‌توانم زندگی‌ام را آرام کنم و می‌توانم آن آرامش را هدیه بدهم به مسافرم...

سخنان استاد:

زندگی همهمه‌ی مبهمی از رد شدن خاطره‌هاست؛ یک نفر هم‌سفر سختی‌هاست

چشم تا بازکنیم عمرمان می‌گذرد؛ ما همه هم‌سفر و رهگذریم

آنچه باقی است فقط خوبی‌هاست؛ پس هرکجا خندیدیم هرکجا خنداندیم زندگی هم آنجاست

خداوند بزرگ را بسیار سپاسگزار و شاکرم که این لیاقت را به من داد که خدمت کنم. با کسب اجازه از اسیستانت محترم مرزبانان محترم کمک راهنمای خوبم و تمام کمک راهنمایانی که در محضرشان دارم درس پس می‌دهم جلسه را آغاز می‌کنم.

 معنی واژه هم‌سفر، هم‌سفر یعنی یک همراه، هم‌سفر یعنی کسی که گام‌به‌گام با من قدم بردارد. چند مدل می‌توانیم باشیم می‌توانیم یک هم‌سفر خوش‌اخلاق باشیم می‌توانیم هم‌سفر بداخلاق باشیم اگر بخواهیم سفری را آغاز کنیم، مثلاً بخواهیم از اصفهان به سمت تهران حرکت کنیم در مسیر همه‌چیز مهیاست در مسیر اگر ماشین پنچر شود و یا اتفاقی برای ماشین بیفتد هم می‌توانیم هم‌سفر خوبی باشیم با عشق آن شرایط را بپذیریم، یه چایی بریزیم خیلی قشنگ کنارش بایستیم و هر چیزی نیاز دارد به او بدهیم، می‌توانیم هم به او غر بزنیم و بگوییم تو که می‌دانستی ماشینت به درد نمی‌خورد می‌توانستی زودتر بروی و آن را درست کنی تا این‌که من عذاب نکشم. هر دو مدل را می‌توانیم داشته باشیم.

من مهتاب قبل این‌که وارد کنگره شوم شاید آن‌کسی بودم که غر می‌زدم ولی بعد از آمدن به کنگره آن‌کسی هستم که با عشق با مسافرم رفتار می‌کنم. هرسفری هرجایی پستی‌وبلندی‌هایی دارد بهتر است که من در حال زندگی کنم. من وقتی در یک شرایطی قرار می‌گیرم بهتر است با آن شرایط خودم را وفق بدهم و لذت ببرم هرچند که لحظه‌ی سخت و دشواری باشد به مسافرم سخت می‌گذرد نه به من هم‌سفر.

یک هم‌سفر که از آقای امین سؤال کردند که چرا من باید قربانی شوم این فکر تمامی ما هم‌سفرهاست که پا به کنگره می‌گزاریم که چرا من باید قربانی باشم که مسافرم عشق کند و کیف کند. این چراها را اصلاً نگویید آقای امین می‌گوید سفر اصفهان به تهران را رفتید هیچ دغدغه و نگرانی ندارید می‌نشینید در اتوبوس خوابت می‌گیرد و می‌خوابید تا تهران و وقتی از اتوبوس پیاده می‌شوید خیلی کسل و خسته‌اید ولی مسیر شمال را دیده‌اید که پر از پیچ‌وخم است یک‌طرف دره و یک‌طرف کوه است هرلحظه احساس خطر می‌کنید و هیچ‌وقت خوابمان نمی‌گیرد و چقدر لذت می‌بریم از مسیر شمال بااینکه خیلی پرپیچ‌وخم است خیلی لذت می‌بریم زندگی هم همین‌طور است وقتی مشکلات زیاد باشد وقتی مشکلی سر راهم قرار می‌گیرد من باید شاکر این باشم که خداوند آن را در درون من دیده که این مشکل را سر راه من قرار داده و توانایی حل آن مشکل را در درون من دیده نقش من این است که نخواهم شانه خالی کنم. من هم‌سفر اگر فکر کنم که قربانی شدم و به خاطره مسافرم می‌آیم و منت بگذارم که از خوشی‌ها و مهمانی‌ها می‌گذرم یعنی اینکه من اصلاً آموزش نگرفتم و من حالم خیلی خراب است. هم‌سفری بعد از رهایی حالش خیلی خوب است و انرژی دارد که گام‌به‌گام برکنار مسافرش قدم بردارد. 

اگر مقابل مسافر باشم هیچ‌وقت هم‌سفر خوبی نیستم و آموزش قشنگی نمی‌بینم و همیشه حالم خراب است و وقتی هم مسافرم رها شد و می‌آیم جلوی جمع اعلام رهایی کنم حال خرابی دارم و همیشه می‌گویم که من گذشت کردم و هیچ‌وقت نمی‌گویم مسافرم بله این خواست من بود که این مسافر سر راه من قرار بگیرد. من وقتی خواسته یک‌چیزی را نداشته باشم هیچ‌وقت آن مسئله یا آن چیز سر راه من قرار نمی‌گیرد. حالا شاید خیلی‌ها بگویند که نه مگر ما خواسته این را داشته‌ایم که عذاب بکشیم این خواسته را هیچ‌کدام از ما نداشتیم ولی صد در صد یک خواسته‌ی خیلی قوی‌ای داشتیم برای رسیدن به یک‌چیزی که خداوند دید تنها راه رسیدن به آن خواسته این است که تو را در کنار یک مسافر قرار دهد. اگر در کنار آن مسافر قرار بگیری می‌توانی به آن خواسته‌ات برسی. پس من هم‌سفر نقش خیلی مهمی دارم. نقش من این است که در کنار مسافرم باشم و اول آرامش درونی را خودم پیدا کنم و وقتی خودم به آرامش درونی رسیدم می‌توانم زندگی‌ام را آرام کنم و می‌توانم آن آرامش را هدیه بدهم به مسافرم. می‌توانم آن‌قدر آرامش را در خانه‌ام به وجود بیاورم که مسافرم بتواند سفر خوبی را داشته باشم. من با یک جمله صحبتم را کوتاه می‌کنم و از مشارکت‌های شما عزیزان استفاده می‌کنم.

هم‌سفر زمانی که بازوانت را برای در آغوش کشیدن عشق به سفر گشوده‌ای، تمام دنیا باغی متعلق به پروردگار توست که گل‌های برگزیده آن در انتظار چیده شدن و ورود به سبد زندگی توست بنابراین خود را محدود نکن و از زندگی خود همان‌گونه که هست لذت ببر و سعی کن به کمال برسی.

تایپ: هم‌سفر نگار

عکاس: هم‌سفر الهه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرالهه.لژیون 14.خانم خاطره. چهارشنبه 25 دی 1398 11:37 ب.ظ
سلام وعرض ادب واحترام.خداقوت خدمت خانم مهتاب عزیز،استادی بسیارخوبی داشتین.وسپاس ازنگهبان ودبیرجلسه.هفته همسفربرتمامی شماخوبان مبااااااارک باد.
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره چهارشنبه 25 دی 1398 10:59 ب.ظ
خدا قوت
سه شنبه 24 دی 1398 11:09 ب.ظ
سلام خانم مهتاب عزیزخیلی لذت بردیم ازصحبتهای خوب شیرینی که کردید انشاالله که موفق باشند ودرجایگاهای بالاترببینیم تون
الهام همسفر پژمان از لژیون ۱۴شیخ بهایی سه شنبه 24 دی 1398 03:29 ب.ظ
با ادب و احترام به تمام دوستان
خانم مهتاب عزیز جایگاه استادی را به شما تبریک میگم خیلی زیبا و شیرین صحبت کردید ممنون از شما
و سپاس و خدا قوت به نگهبان و دبیر جلسه و تمامی دوستان خدمتگزار در این جلسه
الهام همسفر پژمان از لژیون ۱۴شیخ بهایی سه شنبه 24 دی 1398 03:27 ب.ظ
با ادب و احترام به تمام دوستان
خانم مهتاب عزیز جایگاه استادی را به شما تبریک میگم خیلی زیبا و شیرین صحبت کردید ممنون از شما
و سپاس و خدا قوت به نگهبان و دبیر جلسه و تمامی دوستان خدمتگزار در این جلسه
همسفر زهرا لژیون 19 سه شنبه 24 دی 1398 11:30 ق.ظ
سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان
ممنون از سخنان پندآموز تان
همسفر سپیده از لژیون خانم خاطره سه شنبه 24 دی 1398 12:08 ق.ظ
سلام و خداقوت خدمت همسفران شعبه شیخ بهایی.
جایگاه استادی را به خانم مهتاب عزیزم تبریک میگم و بسیار لذت بردم از صحبتهایی که بیان کردید و جلسه پرباری داشتید انشاالله که شما را در جایگاه های بالاتری ببینیم.
تشکر از همسفر نگار و همسفر الهه عزیز.
همسفر سپیده از لژیون خانم خاطره سه شنبه 24 دی 1398 12:08 ق.ظ
سلام و خداقوت خدمت همسفران شعبه شیخ بهایی.
جایگاه استادی را به خانم مهتاب عزیزم تبریک میگم و بسیار لذت بردم از صحبتهایی که بیان کردید و جلسه پرباری داشتید انشاالله که شما را در جایگاه های بالاتری ببینیم.
تشکر از همسفر نگار و همسفر الهه عزیز.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو