گفت و گو با کمک راهنما همسفر فاطمه در باب وادی پنجم
دوشنبه 30 دی 1398 ساعت 08:11 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر الهام ر | ( نظرات )
تبدیل نار درونی به نور
 
 گفت و گو با کمک راهنما همسفر فاطمه

در باب دستور چلسه« وادی پنجم و تأثیر آن روی من»


به مناسبت دستور جلسه این هفته با کمک راهنما همسفر فاطمه گفت و گویی داریم که در ادامه ی مطلب به پای سخنان ایشان می نشینیم...

لطفاً خودتان را معرفی کنید ؟

سلام دوستان فاطمه هستم هم‌سفر. مسافر من با تخریب بیش از 5 سال با آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره وارد کنگره شدند. 10 ماه و 7 روزبه روش دی اس تی با داروی اوتی به راهنمایی کمک راهنمایان گرامی آقای حسین و خانم شهناز عزیز سفر کردیم. الآن هم به شکر خدا سه سال و 5 ماه است که آزاد و رها هستیم. ورزش خودم و مسافرم والیبال.

 

لطفاً برای ما از تأثیراتی که کتاب عشق و وادی‌ها در زندگی شما داشته است بگویید ؟

هرکدام از منابع کنگره برای ما راه گشا است ولی کتاب عشق درواقع شاه‌کلید مشکلات را در اختیار ما قرار می‌دهد و اگر به عمق تک‌تک کلمات آن پی ببریم خود کتابی عظیم است. من وقتی وارد کنگره شدم از کتاب عشق شروع کردم و یادم می‌آید وقتی وادی اول را خواندم گریه افتادم، چون متوجه شده بودم که زندگی‌ام را بدون تفکر خراب کرده‌ام و از آن به بعد سعی کردم سی دی وادی‌ها را تهیه کنم و بنویسم و تا حد توان سعی در اجرای صحبت‌های آقای مهندس کردم. امیدوارم در ادامه بتوانم با تلاش تک‌تک وادی‌ها را اجرایی کنم.


آیا به دست آوردن اطلاعات به‌تنهایی در زندگی ما کافی است اگر تجربه‌ای در این زمینه‌دارید بفرمایید ؟

مسلماً خیر؛ خیلی وقت‌ها ما در زندگی روزمره خود می‌دانیم کار اشتباهی انجام می‌دهیم ولی قادر به کنار گذاشتن آن کار نیستیم و این به دلیل این است که هنوز نتوانسته‌ایم به دانایی مؤثر برسیم و دانسته‌ها را از قوه به فعل تبدیل کنیم. آقای مهندس می‌گویند: افراد زیادی هستند که کتاب و جزوات کنگره را حفظ هستند ولی نتوانسته‌اند عملی کنند و این دانسته‌ها هیچ ارزشی ندارد. چراکه دانسته‌ها موقعی ارزشمند می‌شوند که به عمل دربیایند. روش دی اس تی و کنگره 60 به دلیل همین عملی کردن آموزش‌ها تا الآن پابرجا مانده و به کار خود ادامه می‌دهد.

اگر بخواهم از تجربه‌ی خود بگویم من چندین سال پیش کلاس کامپیوتر می‌رفتم آن زمان شاید هدفم گرفتن مدرک بود و در این چند سال این اطلاعاتی که داشتم به دردم نمی‌خورد تا اینکه در کنگره خدمت سایت را شروع کردم و آن زمان بود که این دانسته‌های من با عشق همراه شد و توانستم به عمل بیاورم  و بیشتر بیاموزم.


به نظر شما یک انسانی که در ضد ارزش‌ها غوطه‌ور‌است وزندگی کاملاً بی‌تعادلی دارد چگونه تعادل را در زندگی خود کاربردی کند ؟

با توجه به وادی پنجم برای خروج انسان از حالت اضطراب، نگرانی، افسردگی و... آقای مهندس گذراندن هفت پله را لازم دانستند. شاید در نگاه اول بگوییم من همه‌ی این هفت پله را طی می‌کنم کاری ندارد ولی لازمه‌ی گذراندن این پله‌ها بالا بردن دانش و آگاهی است. چراکه انسانی که دانایی ندارد به‌طور مثال چگونه می‌تواند پس‌انداز کردن، قناعت، توکل و ... را اجرا کند. پشت سر گذاشتن هرکدام از این هفت پله کمک بسیار زیادی در کل امور زندگی به ما خواهد کرد و قدم بزرگی در جهت تزکیه و پالایش ماست.


اکثر انسان‌ها در رنج و اضطراب و ناامیدی به سر می‌برند به‌خصوص سفر اولی‌های عزیز چه پیشنهادی برای این عزیزان دارید ؟

هرکدام از ما هم‌سفران با تمام این خصوصیات وارد کنگره شدیم و به‌نوعی درونمان آتش‌گرفته بود و به دنبال راهی برای خاموشی این آتش بودیم. آموزش‌های کنگره و همچنین پله های گفته شده در وادی پنجم بهترین راه برای تبدیل این نار درونی به نور است چراکه با این آتش قبلاً در رنج بودیم ولی امروز می‌آموزیم چطور در کنار مشکلات که همانند آتش در وجودمان بود برای روشنایی مسیر خود استفاده کنیم تا بتوانیم راه خوشبختی را بیابیم. مشکلات و همین اعتیادی که روزی مسبب بدبختی خود می‌دانستیم اگر در کنگره تلاش کنیم، فرمان‌بردار باشیم و آموزش ببینیم می‌تواند پله‌ی ترقی برای ما محسوب گردد وگرنه باعث سقوط ما می شوند. امیدوارم هر کدام از ما قدر جایگاهی که در آن هستیم را بدانیم و به نظر من یک از دلایلی که نگران، افسرده و ناامیدو... هستیم همان عدم شناخت خودمان است که برای شناخت خود بهترین منابع آموزشی در کنگره در اختیار ما قرار دارد. 


گاهی اوقات در زندگی ما مسائلی پیش می‌آید که ما بر سر دوراهی قرار می‌گیریم پیشنهاد جناب مهندس در همچون مواقع چیست ؟

خودداری؛ به نظر من این خودداری قدم بزرگی در جهت تزکیه و پالایش است. انسانی که نادان است فوری می‌خواهد برای هر حرفی پاسخی داشته باشد یا با هر عملی سریع از خود عکس‌العمل نشان می‌دهد ولی انسان دانا به خودش فرصت تفکر و بررسی را می‌دهد تا تصمیم اشتباه نگیرد در این موقع حس می‌تواند اطلاعات صحیح‌تری را در اختیار عقل قرار دهد ولی انسانی که سریع تصمیم می‌گیرد درواقع قدرت تفکر را از عقل می‌گیرد و با صدای نفس اماره پیش می‌رود.


به نظر شما ریشه تمامی ضد ارزش‌ها در چیست و راه خلاص شدن از آن‌ها چگونه می‌باشد ؟

 ما در شروع هر جلسه می‌گوییم برای جهل و نادانی خود 14 ثانیه سکوت می‌کنیم و به خداوند پناه می‌بریم. پس این جهل ماست که صدای عقل را کمرنگ‌تر کرده و راه خلاصی از آن فقط بالا بردن دانایی، شناخت و آگاهی همراه با تزکیه و پالایش درونی خود می‌باشد.


انسان با غیبت و قضاوت و ...وارد وادی تاریکی می‌شود، نظر شما در مورد ضرر و زیان آن چیست ؟

به نظر من انسانی که ناتوان است تجسس، قضاوت و غیبت می‌کند زیرا راهی برای اثبات توانایی‌ها و رشد خود ندارد درنتیجه تجسس می‌کند و اطلاعات ناقص از دیگران به دست می‌آورد بعد با غیبت کردن سعی می‌کند خود را برتر نشان دهد تا دیده شود و بعد با قضاوت‌های بی‌جا طرف مقابل را در ذهن دیگران خراب می‌کند شاید گاهی هم این قضاوت را در ذهن خود انجام دهد و به خیال خود تصور می‌کند طرف مقابل را شکست داده ولی نمی‌داند لیوانی که از اول برای رفع تشنگی نوشید به‌جای آب در آن زهر بود. برای همین در قرآن هم خداوند گفته غیبت کردن مثل خوردن گوشت مرده‌ی برادر خود است. پس باید بدانیم گرچه اعمال ضد ارزشی شاید در ابتدا شیرین باشد ولی در انتها منجر به نابودی خودمان می‌شود مثل میوه‌ی زیبایی است که به سم آغشته شده است.


با توجه به آموزش‌های کنگره صبر و توکل به چه میزان در زندگی به شما کمک کرده است ؟

قبلاً برداشتی که از صبر داشتم  این بود که من در شرایط سخت زجر می‌کشیدم ، تحمل می‌کردم و حالم هرروز از قبل خراب‌تر می‌شد و تصور می‌کردم این یعنی صبر ولی با توجه به آموزش‌هایی که دیدم متوجه شدم صبر یعنی تلاش و کوشش در کنار گذران زمان از موقعی که برای مشکلات صبر می‌کنم و زمان می‌دهم خیلی حال بهتری دارم گرچه گاهی اوقات صبر با سختی و تلخی همراه است ولی همراه با آرامش است و همچنین در کنار آن به خداوند هم توکل می‌کنم چراکه معتقدم درنهایت هر چه او بخواهد می‌شود و بدون حکمت او برگی از درخت نمی‌افتد ولی در این راستا خواست هرکدام از ما انسان‌ها هم می‌تواند تأثیرگذار باشد. انسان اگر ایمان داشته باشد که خداوند پشتیبان اوست به‌راحتی می‌تواند به او توکل کند، او را وکیل خود قرار دهد چراکه او صلاح ما را بهتر می‌داند.


کلام آخر

امیدوارم با خواندن این وادی به اهمیت موضوعات گفته‌شده در آن پی ببریم که یکی از موضوعات مهم همان جهان ذهن است که به قول آقای مهندس همانند سیاه‌چاله می‌ماند گاهی ما تمام اتفاقات را در ذهن خود مرور می‌کنیم و تصور می‌کنیم هیچ اتفاقی برایمان نمی‌افتد یا افکار خرجی ندارند ولی باید مراقب افکار خود باشیم که به چه سمتی سوق می‌دهیم چون جهان ذهن بسیار گسترده است. پیشنهاد من برای فهم این وادی سی دی وادی پنجم و سی دی جهان ذهن هست.

تشکر می کنم از آقای مهندس و خانواده محترمشان که با فراهم کردن این بستر ما همسفران هم می توانیم در کنار مسافرانمان آموزش ببینیم و خدمت کنیم.

تشکر می‌کنم از شما خانم الهام عزیز بابت تهیه این گزارش. 

تهیه گزارش: هم‌سفر الهام

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

برچسب‌ها: گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سحر جمعه 4 بهمن 1398 05:39 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز،تشکر بابت صحبتهای زیبا و آموزنده شما و بینهایت سپاس بابت زحماتی که عاشقانه و خالصانه در سایت میکشید.
ممنونم از خانم الهام عزیز
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره پنجشنبه 3 بهمن 1398 12:42 ق.ظ
تشکر خدمت خانم فاطمه
و خدا قوت خدمت خانم الهام
همسفرالهه.لژیون 14.خانم خاطره. سه شنبه 1 بهمن 1398 04:37 ب.ظ
سلام ودرودفراوان خدمت خانم فاطمه عزیزبسیارزیبا بیان نمودید.سپاسگزارم.وخداقوت بابت زحماتی که درسایت میکشید.تشکرازخانم الهام.
همسفر آزاده از لژیون خانم فاطمه سه شنبه 1 بهمن 1398 10:38 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم فاطمه عزیز کمک راهنمای مهربان ودلسوز خودم ممنون از گفتگوی زیبا و آموزندتون مثل همیشه بسیار پربار وکامل بود بسیار بسیار یاد میگیرم از آموزش های شما امیدوارم همیشه شاد وپیروز باشین وبرکات این خدمتهایی که انجام میدهید به زندگیتون برگرده سپاس از شما وخانم الهام برای این مصاحبه بسیار عالی
همسفر فرزانه ک دوشنبه 30 دی 1398 10:19 ب.ظ
با سلام وخدا قوت از این گفتگو بسیار لذت بردم مانند همیشه عالی بود بله تا دانایی بالا نرود نمیتوانیم به وادی ها عمل نماییم سپاس از خانم فاطمه والهام عزیز
همسفرمرضیه ف دوشنبه 30 دی 1398 09:41 ب.ظ
خانم فاطمه عزیزم بسیار از خواندن صحبتهاتون لذت بردم ممنون هستم از زحماتتون در وبلاگ و براتون بهترینها رو آرزومندم
خدا قوت و سپاس خدمت خانم الهام‌
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic