کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛دوشنبه 30 دی 1398
دوشنبه 30 دی 1398 ساعت 08:15 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر فاطمه ف | ( نظرات )
جلسه چهاردهم از دور بیستم کارگاه‌های آموزشی هم‌سفران نمایندگی شیخ بهایی با استادی هم‌سفرحکمت نگهبانی هم‌سفر لیلی و دبیری هم‌سفر اعظم با دستور جلسه «وادی پنجم و تأثیر آن روی من» روز دوشنبه 30 دی 1398 ساعت 15 برگزار شد.

به همان میزان که از دانسته‌هایم استفاده کنم،مسلماً به همان میزان به آرامش دست پیدا خواهم کرد و همچنین با شناخت ضد ارزش‌های درونم و پذیرش آن‌ها بتوانم ذره‌ذره از آن‌ها دور شوم 

سخنان استاد:

خدا را شاکرم که این فرصت شامل حالم شد که باری دیگر در این جایگاه قرار بگیرم و حس خوبش را دریافت کنم و از شما عزیزان انرزی بگیرم. از خانم مهین عزیز و مرزبان گرامی هم سپاسگزارم که این فرصت را به من دادند.

دستور جلسه امروز وادی پنجم وتاثیر آن روی من.

دروادی اول تا چهارم روی تفکر کار کردیم که ساختارها با تفکر بوجود می آید، پس سعی کردیم که به چیزهای مثبت فکر کنیم. در وادی دوم یاد گرفتیم که خود مارا موجود ارزشمندی بدانیم. وادی سوم از هی چکس انتظار نداشته باشیم و مسئولیت کارهای خودمان رابرعهده بگیریم و در وادی چهارم اینست که از خداوند انتظار نداشته باشیم حالا می خواهیم بایک تفکر سالم وارد عمل بشویم.

دروادی پنجم ،جهان ذهن را مطرح کردند که باید برای هر کاری تمام مراحل آنرا در ذهنمان بررسی کنیم اگر نتوانستیم ساختارهای ذهنیمان را به ساختارهای عملیاتی تبدیل کنیم هرگز به نتیجه نخواهیم رسید و برای انجام آن باید از حالت اضطراب ،ترس،عدم اعتماد به نفس،ناامیدی و سایر ضد ارزشها خارج شویم تا به آرامش برسیم .در این وادی خیلی چیزها را یاد گرفتیم به عنوان مثال:گوش دادن و نوشتن سی دی ها یا خدمت کردن یا مشارکت کردن و .....چقدر در حال خوبمان اثر گذار است .

خیلی از کارها را یاد گرفتیم ولی اگر این‌ها را عملی نکنیم ذره‌ای برایمان ارزشی ندارد .مثالی که آقای مهندس میزند:انسانی که خیلی از چیزها را می دانند اما نمی توانند به دانسته هایش عمل کند مانند انسانی است که هزار تا سکه طلا دارد و از گرسنگی می میرد ولی حاضر نیست یکی از سکه هایش را بفروشد و نانی بخرد تا از گرسنگی نمیرد .حالا این را می توانیم یک مثال در صور آشکار در نظر بگیریم ولی سخت تر از آن چیزهایی است که می خواهیم در صور پنهان ،عملیشان کنیم .خیلی وقتها می دانیم باید رها کنیم ،سکوت کنیم ،گذشت کنیم،اگر صبوری کنیم جواب می دهد یا طرف مقابل به دلیل جهل وعدم آگاهی یا حال خرابش ببخشیم و خیلی از کارهای دیگر .

می دانیم با انجام این کارها حال خودمان خوب می شود وآرامش داریم ولی حاضر نیستیم انجامش بدهیم .اگر نتوانیم در صور پنهانمان ساختارها را به عملی در بیاوریم هرگز نمی توانیم به پالایش و تزکیه برسیم ،که تنها راه برای تزکیه و پالایش این است که این صفات را باید یاد بگیریم و بتوانیم به مرحله ی عمل در بیاوریم حالا برای وارد عمل شدن باید از حالت استرس ،اضطراب ،ناامیدی و ....خارج بشویم که برای خارج شدن باید هفت تا پله وادی پنجم را طی کنیم .

1)برگشت از ضد ارزشها :مسیر ضد ارشها خیلی سخت است،صبر،گذشت ،بخشش و....اینها خیلی سخت است ولی برای رسیدن به آرامش باید حرکت کنیم و از مسیر ضد ارزشها برگشت کنیم .

2)خودداری:ریشه در منیت ما دارد که باید یک وقت هایی قبول کنیم که یک کارهایی را نمی دانیم و اگر مطمئن نیستیم انجامش ندهیم .

3)قناعت:باید در تمام سطوح زندگیمان باشد و یا یادبگیریم از کمترین امکانات استفاده بهینه کنیم .حتی در تربیت فرزندهم باید قناعت کنیم تا فرزندانی طلبکار به بار نیاوریم .

4)صبر:جزء ابزار زندگی ماست یعنی تحمل کردن همراه با تلاش و کوشش و با در نظر گرفتن زمان.

5)تجسس،قضاوت،غیبت:که برای رسیدن به آرامش لازم استکه این ضد ارزشها را کنار بگذاریم .

6)پس انداز:فردی که پس انداز دارند استرس و اضطراب و نگرانی ندارند .

کنگره 60 برخلاف تمام سیستم ها تاکید بر مستحکم کردن پایه های مالی را دارد .

7)توکل، رضا، تسلیم:باید سعی و تلاشمان را بکنیم و به خداوند توکل کنیم و به او اعتماد داشته باشیم .رضا،آنچه خداوند برایمان مقدر کرده است را به آن راضی باشیم .

 

وقتی از این دو مرحله عبور کرده باشیم به مرحله‌ی تسلیم می‌رسیم که بدون چون‌ و چرا تسلیم خداوند باشیم که بسیار زمان می‌برد که امیدوارم با تکرار و تمرین به این مراحل دست پیدا کنیم .پس این هفت‌تا پله هستند تا من از ترس ،عدم اعتمادبه‌نفس بیرون بیاییم تا بتوانیم ساختارهای فکری‌ام را عملی کنم . و تأثیر آن روی من: من تا زمانی که از دانسته‌هایم استفاده نکنم به نتیجه نخواهم رسید چون به همان میزان که از دانسته‌هایم استفاده کنم،مسلماً به همان میزان به آرامش دست پیدا خواهم کرد و همچنین با شناخت ضد ارزش‌های درونم و پذیرش آن‌ها بتوانم ذره‌ذره از آن‌ها دور شوم تا بتوانم دانسته‌هایم را به مرحله اجرا دربیاورم .

تشکر از افرادی که در جشن همسفر برای تزئین زحمت کشیدند...

 انتخابات بیست و یکمین دوره ی نگهبانی همسفران 

پس از شمارش آرا همسفر الهام با بیشتری رأی برای چهارده جلسه نگهبانی انتخاب شدند.

لژیون خدمت گزار، کمک راهنما همسفر حکمت لژیون هفتم

تایپ: همسفر نجمه از لژیون خدمت گزار

عکاس: همسفر الهه

ارسال تصاویر: همسفر نگار

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره پنجشنبه 3 بهمن 1398 12:39 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم لیلی و دبیران محترم شون
تبریک میگم خدمت خانم الهام عزیز
همسفر سپیده از لژیون خانم خاطره سه شنبه 1 بهمن 1398 04:28 ب.ظ
خدا قوت عرض می کنم خدمت نگهبان جلسه همسفر لیلی عزیز که به خوبی و انرژی زیاد در این جایگاه خدمت کردند و ۱۴ جلسه را پشت سر گذراندند.همچنین به دبیر محترمشان همسفر اعظم عزیز بابت طی کردن ۷ جلسه خداقوت عرض میکنم و برای این دو عزیز بهترینها را ارزومندم و امیدوارم که در جایگاه های بالاتری خدمت کنند.
تبریک میگم خدمت همسفر الهام عزیز که با اکثریت رای توانستد در جایگاه نگهبانی خدمت کنند و برایشان بهترینها را خواستارم که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست که با گذراندن ۱۴ماه در جایگاه مرزبانی که به خوبی فعالیت کردند و توانستند بار دیگر در جایگاهی دیگر خدمت کنند.
موفق و سربلند باشید.
همسفر سپیده از لژیون خانم خاطره سه شنبه 1 بهمن 1398 04:20 ب.ظ
سلام و خدا قوت خدمت همسفران شعیه شیخ بهایی.جایگاه استادی را به کمک راهنمای محترم خانم حکمت عزیز تبریک می گویم و سپاس از اعضای لژیون هفتم.
همسفرالهه.لژیون 14.خانم خاطره. دوشنبه 30 دی 1398 09:36 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزخانم حکمت ولژیون شادوپرانرژیشون.سپاسگزارم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic