گفت و گو با دو نفر از راهنمایان تازه واردین
پنجشنبه 3 بهمن 1398 ساعت 11:11 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر فاطمه ف | ( نظرات )

لحظه شماری حسی زیبا و عجیب و هیجان ورود به مسئولیتی جدید

گفت و گو با دو نفر از قبول شدگان آزمون راهنمای تازه واردین

به مناسبت دریافت شال راهنمای تازه واردین گفت و گویی با همسفر صفورا و همسفر نیلوفر داریم که در ادامه شما را به خواندن آن دعوت می نماییم تا حس و حال این عزیزان را برای رسیدن به این جایگاه بدانیم...

ضمن عرض تبریک خدمت شما برای دریافت شال راهنمای تازه واردین لطفاً از حس و حال خود در روز انجام پیمان و دریافت شال بگویید.

هم‌سفر صفورا: واقعاً حس وصف‌نشدنی بود. زمانی که آقای مهندس می‌خواستند شال را به گردن بیندازند و در چشم‌هایشان نگاه کردم در عرض یک ثانیه یک‌لحظه انگار به‌جای دیگری رفتم و هنوز آن انرژی رادارم و امیدوارم که بتوانم این را حفظ کنم و بتوانم به‌درستی در این جایگاه خدمت کنم و آموزش ببینم.

هم‌سفر نیلوفر: من هم همیشه برای این روز لحظه‌شماری می‌کردم. از همه‌ی دوستان شنیده بودم که روزدریافت شال حس عجیبی دارد ولی مثالی هست که می‌گویند شنیدن کی بود مانند دیدن. آن لحظه که آقای مهندس اعلام کردند بالا بیایید تا شال را به گردنتان بیندازم واقعاً صدای ضربان قلبم را می‌شنیدم، خیلی هیجان داشتم و حس کردم این شال که به گردن من آمد بار مسئولیت سنگینی بر دوشم نهاده شد که من را مجاب می‌کند که خیلی محکم و استوار در این راه قدم بردارم.

با توجه به حساسیت این جایگاه آیا در شما احساس ترس از مسئولیت این جایگاه ایجادشده است؟

هم‌سفر صفورا: بیشتر حس مسئولیت نسبت به این جایگاه دارم که یک تازه‌وارد به یک کلمه حرف من ممکن است دیگر به کنگره نیاید. من فکر می‌کنم باید این‌قدر آموزش ببینم که بتوانم بر ترسم غلبه کنم تا مسئولیتم را بهتر انجام دهم.

هم‌سفر نیلوفر: بیشتر ترس از این دارم که چون به این جایگاه رسیده‌ام نکند من را منیت بگیرد و بخواهم از ادامه راه عقب بکشم و سستی کنم و امیدوارم بتوانم با آموزش گرفتن به مسیرم ادامه دهم.

اهمیت جایگاه راهنمای تازه واردین از دیدگاه شما چیست؟

هم‌سفر نیلوفر: همان‌طور که آقای مهندس فرمودند درواقع ما با کمک راهنمایان فرقی نداریم و تفاوت شاید یک نمره‌ای داشته‌ایم. پس مسئولیت ما سنگین است چون فردی که باحال خراب وارد کنگره می‌شود به‌عنوان مادر، دختر، همسر یا خواهر مصرف‌کننده اینجا هنر من می‌طلبد که چگونه او را به کنگره جذب کنم.

 هم‌سفر صفورا: آقای مهندس سال دومی هست که این شال را برای راهنمای تازه واردین در نظر گرفته‌اند، وقتی‌که راهنمای تازه واردین قبول‌شده بودم زیاد جدی نگرفتم و فکر می‌کردم کار من خیلی ساده است ولی موقعی که روز دوشنبه برای دریافت شال به تهران رفته بودیم و تأکید آقای مهندس را برای این جایگاه دیدم متوجه شدم که کار ما بسیار حساس و مهم می‌باشد. به قول یکی از کمک راهنمایان می‌گفتند: شما هر هفته با افراد جدیدی باحال و هوای جدید برخورد دارید که هر بار باید بدانید با هرکدام از این افراد به چه نحو برخورد کنید.

 هدف شما از شرکت در آزمون کمک راهنمایی چه بود و اگر در این آزمون قبول نمی‌شدید چه می‌کردید؟ آیا ناراحت می‌شدید؟

هم‌سفر نیلوفر: من قبل از این‌که به کنگره بیایم عشق به خدمت را داشتم و همیشه دوست داشتم که مفید واقع شوم و در امر خیر سهیم شوم و به‌واسطه‌ی مسافرم راه کنگره را پیدا کردم تا بتوانم به این خواسته‌ی درونی‌ام برسم. اگر قبول نمی‌شدم صد در صد تلاش می‌کردم و به راه خود ادامه می‌دادم.

 هم‌سفر صفورا: جا داره اینجا یادی کنم از کمک راهنمای خوبم خانم فاطمه که همیشه به من می‌گفتند کمک راهنمایی جزئی از پروسه‌ی درمان است و من آن زمان به اهمیت این موضوع پی نمی‌بردم. وقتی‌که می‌خواستم در امتحان شرکت کنم برای این منظور شرکت کردم که پروسه‌ی درمان من کامل شود و آموزشم را کامل‌تر ادامه دهم.

با توجه به این‌که تازه واردین مثل شکوفه‌های کنگره هستند و شما جزء اولین نفراتی هستید که با این عزیزان ارتباط دارید، فکر می‌کنید تا چه مقدار می‌توانید در ماندگار شدن آن‌ها در کنگره نقش داشته باشید؟

هم‌سفر نیلوفر: صد در صد نقش بسیار پررنگی راداریم چراکه اگر من خودم انرژی پایینی داشته باشم آن فرد تازه‌وارد می‌گوید این خودش هنوز حالش خوب نیست و نتیجه نگرفته‌اند. پس باید انرژی بالایی داشته باشم.

هم‌سفر صفورا: من فکر می‌کنم حس راهنمای تازه‌وارد و آن انرژی بالا خیلی تأثیرگذار است و این‌که حرف‌های تکراری نزنند. هر تازه‌واردی که وارد کنگره می‌شود زبان حرف زدن ما با دیگری متفاوت است و این‌که حس خوبی را انتقال دهم.

 به نظر شما چرا آقای مهندس به‌جای مشاوره تازه واردین از کلمه راهنمای تازه واردین استفاده می‌کنند؟

هم‌سفر نیلوفر: آقای مهندس بارها فرموده‌اند ما در کنگره مشاوره نیستیم که شخصی برای حل اختلافات زناشویی خود به کنگره مراجعه کند کار ما درمان اعتیاد است و به همین از واژه‌ی مشاور استفاده نکرده‌اند و گفتند کمک راهنمای تازه واردین.

هم‌سفر صفورا: آقای مهندس فرمودند: ما راه را نشان می‌دهیم درصورتی‌که مشاور می‌گوید باید این کار را انجام بدهی. ما نشان‌دهنده‌ی راه هستیم حال آن تازه‌وارد خودش می‌تواند انتخاب کند که در این راه قدم بگذارد یا نه.

مهم‌ترین برخوردی که راهنمای تازه واردین در ارتباط با فرد تازه‌واردی که حال خرابی دارد چه چیزی است؟

هم‌سفر نیلوفر: آقای مهندس روز دوشنبه دقیقاً همین موضوع را مطرح کردند که شما خودتان را جای شخص بگذارید تا با او هم حس شوید و درکش کنید در غیر این صورت نمی‌توانید او را درک کنید و روی این هم حس بودن خیلی تأکید داشتند.

هم‌سفر صفورا: باید در کلام قاطعیت داشته باشیم و باانرژی بودن در صحبت کردن که آن فرد تازه‌وارد نخواهد مدام از ریز مشکلات خود بگوید همچنین درعین‌حال با عشق و محبت او را جذب کنیم.

کلام آخر

هم‌سفر صفورا: من هم خداوند را بسیار شاکرم که به من اجازه داد بتوانم در این جایگاه خدمت کنم. از آقای مهندس، خانم آنی و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. از کمک راهنمایان عزیزم خانم فاطمه و خانم فهیمه تشکر می‌کنم و مسافرم عزیزم که به‌واسطه‌ی وجود او من الآن در کنگره هستم.

هم‌سفر نیلوفر: من هم خدا را بسیار سپاس‌گزارم که در این جایگاه قرار گرفتم از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکرم می‌کنم که این بستر را فراهم کردند که بتوانیم آموزش ببینیم و خدمت خالصانه انجام دهیم. از کمک راهنمای عزیزم خانم سحر و مسافرم متشکرم.

تهیه و تایپ گزارش: هم‌سفر فاطمه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ناهید همسفر محسن جمعه 11 بهمن 1398 02:18 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم صفورای عزیزم بابت گرفتن شال تازه واردین وخدمت خانم نیلوفر بابت این جایگاه امیدوارم که همیشه شاد باشید ودر جایگاهای بالاتر ببینمتون
مریم احمدی سه شنبه 8 بهمن 1398 04:37 ب.ظ
خانم نیلوفر وخانم صفورا تبریک میگم چقدر با این شال زیبا شدید امیدوارم در جایگاه بالاتری ببینمتون دوستان بامحبت .از صحبت هاتون لذت بردم .ازخانم فطمه عزیزم تشکر میکنم
همسفر سحر یکشنبه 6 بهمن 1398 07:06 ق.ظ
نیلوفر خوبم،
امیدوارم همیشه در مسیر اموزش و خدمت موفق باشی و خوشحالم نتیجه تلاشت را دریافت کردی
تبریک به خانم صفورا و تشکر از خانم فاطمه
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره شنبه 5 بهمن 1398 11:51 ب.ظ
تبریک خدمت خانم نیلوفر و خانم صفورای عزیزم
انشاالله در این مسیر و جایگاه مقدس موفق باشید
بهترین هارا برای شما ارزو دارم
مریم ح لژیون خانم خاطره شنبه 5 بهمن 1398 11:56 ق.ظ
تبریک‌به‌خانم‌صفورا‌وخانم‌نیلوفر‌عزیز‌بابت‌دریافت‌این‌شال‌مقدس‌
انشاالله در‌ادامه‌خدمتگذار‌خوب‌وموفقی‌باشید‌‌،براتون‌از‌خداوند‌جایگاههای‌
بالاتری‌را‌ خواستارم‌موفق و‌پیروز‌باشید
خدا‌قوت‌خدمت‌خانم‌فاطمه عزیز
همسفر رویا .خ شنبه 5 بهمن 1398 09:56 ق.ظ
تبریک صمیمانه به خانم صفورا و خانم نیلوفر عزیزم به امید خدمات صادقانه و عاشقانه شما عزیزان ارامش سهم زندگیتان باد ...گوارای وجودتان
همسفر فهیمه شنبه 5 بهمن 1398 09:53 ق.ظ
تبریك به خانم صفورای عزیزم و همچنین خانم نیلوفر بابت دریافت این شال مقدس امیدوارم در این جایگاه خدمتی موفق و پیروز باشید و با اراده ای قوی در جهت رسیدن به اهداف كنگره حركت كنید تا ان شا اله جایگاههای بالاتر را تجربه كنیدتشكر از خانم فاطمه عزیز
همسفر زهراق لژیون‌خانم زهره ت شیخ بهایی جمعه 4 بهمن 1398 04:40 ب.ظ
تبریک به خانم ها نیلوفر و صفورای عزیزم و بسیار به شما رسیدن به این جایگاه را و از خدای متعال برای شما دو عزیز بهترینهای روزگار را م میخواهم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو