گفت و گو با همسفر ناهید؛ در باب دستور جلسه هفتگی
دوشنبه 7 بهمن 1398 ساعت 08:20 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر رویا خ | ( نظرات )
رفتار درست با دیگران احترام گذاشتن به خود

گفت و گو با همسفر ناهید 

در باب دستور جلسه هفتگی « نظم، انضباط و احترام»
احترامی که به هم می‌گذاریم مهم است ره‌جو باراهنما باید با احترام صحبت کند و وقتی راهنما میاید باید جلوی پای راهنما بایستند و یا وقتی مرزبان یا ایجنت میایند باید بایستیم و نظم و احترام ما را به این درجه رسانده... 

خود را به‌رسم کنگره معرفی کنید. لطفاً

سلام دوستان ناهید هستم هم‌سفر. مسافرم با بیش از هشت سال تخریب وارد کنگره شدند آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره 13 ماه سفر کردیم به راهنمایی راهنمای مسافرم آقای علیرضا صادقی و راهنمای عزیز خودم خانم عفت با روش دی اس تی داروی اوتی ورزش والیبال الآن به شکر خدا و لطف آقای مهندس 12 ماهه آزاد و رهاییم. 

معنای لغوی نظم و انضباط چیست؟

نظم در لغت به معنای آراستن برپاداشتن ترتیب دادن کار و انضباط یعنی نظم، ترتیب و درستی عدم هرج‌ومرج و آراستگی است. 

نظم و انضباط در هستی به چه شکل است؟

همه عالم بر پایه نظم استوار است هر پدیده‌ای در دستگاه آفرینش جای خاصی دارد فصل‌های سال، شب و روز بانظم شگفت‌آوری پی هم میایند هر چیزی به‌اندازه و کیفیت مناسب آفریده‌شده است خداوند می‌فرماید ما همه‌چیز را به‌اندازه آفریدیم. 

نظم و انضباط در کنگره به چه شکل است؟

سیستم اداره کنگره به‌گونه‌ای است که تمام برنامه‌ها کلاس‌ها جشن‌ها و تولدها و تمام امور رأس ساعت مقرر بدون تأخیر انجام می‌گیرد که حاکی از وجود نظم و انضباط در کنگره است. 

تعریف نظم در صور آشکار و پنهان چیست؟

نظم در صور آشکار بیانگر انضباط فکری در صور پنهان است ره‌جویی که در صور آشکار چه در وضعیت ظاهری و چه در اعمال و رفتارش نمی‌تواند منظم باشد بی‌شک در تفکرات و اندیشه نیز فاقد نظم و ترتیب است مثلاً وقتی راهنما می‌گوید به‌موقع در جلسات حاضر باشید و شما سروقت میایید این ظاهر کار است در باطن شما این مطلب را شنیده‌اید و عقلتان پذیرفته است که این فرمان را اجرا کنید چون در درون پذیرفته‌اید می‌توانید سروقت حاضر شوید. 

نظم داشتن چقدر در درمان جسم مؤثر است؟

درمان در قدم اول مقوله کاملاً فیزیکی و مربوط به جسم است و تا زمانی که جسم به آرامش نسبی دست نیابد جهان‌بینی تغییر نمی‌کند و این مسئله به‌وسیله شربت اوتی انجام می‌گیرد که نظم در مصرفش از اهمیت بالایی برخوردار است و خوردن شربت در ساعت مقرر در اثربخشی دارو تأثیر دارد. 

چگونه یک فرد برای خود احترام میاورد؟

تقریباً همه افراد در هر سن و سال و موقعیت اجتماعی دوست دارند مورداحترام باشند و جایگاهشان به‌عنوان انسان محترم حفظ بشود اما احترام خودبه‌خود ایجاد نمی‌شود و به دست آوردنی است و برای همین لازم است رفتار مناسب داشته باشیم تا دیگران برای شما احترام قائل شوند اول‌ازهمه خودمان باید ارزشمان را حفظ و رفتار مطلوبی داشته باشیم پس با گفتار رفتار و پندار سالم در جامعه و در برابر دیگران احترام را برای خود به وجود میاوریم. 

چرا احترام به شال و جایگاه بسیار مهم است؟

احترامی که به هم می‌گذاریم مهم است ره‌جو باراهنما باید با احترام صحبت کند و وقتی راهنما میاید باید جلوی پای راهنما بایستند و یا وقتی مرزبان یا ایجنت میایند باید بایستیم و نظم و احترام ما را به این درجه رسانده و جایگاه بسیار مهم است به قول آقای مهندس احترام مسجد به متولی آن است راهنمایان باید جوری رفتار کنند که همه ناگزیر به آن‌ها احترام گذارند. 

احترام به راهنما چه مزایایی برای خود ره‌جو دارد؟

ره‌جو اگر خواسته آموزش داشته فرمان‌بردار باشد و در حاشیه نباشد به‌خوبی از فرمان‌ها و قوانین پیروی می‌کند و در مقابل راهنما چشم می‌گوید و خود ره‌جو آرامش دارد حالش خوب است و سروقت میاید و خدمت می‌گیرد. 

ما در کنگره آبدارچی و مستخدم نداریم به چه معناست؟

نظم در کنگره باعث شده سرایدار نداشته باشیم همه آشغال‌هایشان را خودشان جمع می‌کنند و کسی روی زمین آشغال نمی‌ریزد و اگر هم باشد افراد خم می‌شوند و برمی‌دارند همه در کنگره به‌نوبت خدمت می‌کنند و هیچ‌کس بر شخص دیگری برتری ندارد. 

نظم و رابطه آن با وضعیت ظاهر و پوشش و ادب چیست؟

شاید برای مسافر و هم‌سفر این سؤال پیش آید که نوع لباس و ظاهر من چه ربطی به سفر و درمان دارد این نگاه ریشه در عدم شناخت و آگاهی دارد. این افراد درک و مفهومی از قوانین هستی ندارند مثلاً پوشیدن پیراهن و شال سفید در ظاهر موضوع ساده است ولی موارد مهمی نهفته است با انجام این عمل گام اول را در فرایند نظم برداشته‌اند در کنگره دو رکن اساسی باید سرلوحه تمام امورات ما قرار گیرد یکی نظم و دیگری ادب که در کنگره همه از نظم و ادب خاص برخوردارند و آموزش فرمان‌برداری است. 

ره‌جویی که سروقت میاید باکسی که دیر میاید چه تفاوتی دارد؟

کسی که زود میاید اعلام سفر و مشارکت می‌کند و گوش‌به‌فرمان راهنماست به مقصد می‌رسد با حضور به‌موقع. نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی بلد است تعهد و مسئولیت دارم به درمانم اهمیت می‌دهم و طلب در من به‌حداعلا رسیده است و کسانی که غیبت دارند یا دیر میایند حال خرابی دارند با خودشان صادق نیستند خودشان را سرکار گذاشتند و طلبی برای خروج از تاریکی ندارد و بهانه میاورند. 

کلام آخر؟

از آقای مهندس تشکر می‌کنم که این بستر را فراهم کردند که ما هم در کنار مسافرانمان آموزش بگیریم امیدوارم خدمتگزار واقعی باشم و کسانی که خواستار خدمت هستند به خواسته‌شان برسند از راهنمای عزیزم خانم عفت تشکر می‌کنم که زحمات زیادی کشیدند از مسافرم تشکر که اجازه دادند در این مکان باشم بسیار سپاسگزارم.

تهیه و تایپ گزارش: هم‌سفر رؤیا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره یکشنبه 13 بهمن 1398 03:47 ق.ظ
خدا قوت
همسفرالهه.نشریات. پنجشنبه 10 بهمن 1398 08:41 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم ناهیدعزیز،عالی بودوتشکرازخانم رویاخوبم.
همسفرندالژیون شیشم سه شنبه 8 بهمن 1398 11:00 ب.ظ
باسلام وخدا قوت بسیار عالی بود ممنونم از زحمات شما عزیزان
همسفرندالژیون شیشم سه شنبه 8 بهمن 1398 11:00 ب.ظ
باسلام وخدا قوت بسیار عالی بود ممنونم از زحمات شما عزیزان
همسفر عفت سه شنبه 8 بهمن 1398 03:04 ب.ظ
عملکرد و پیشرفت شما خانوم ناهید عزیزم نشانه نظم وانضباط میباشدبه امید جایگاه‌های بالاتر
سه شنبه 8 بهمن 1398 11:50 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم ناهید و خانم رویا عزیزبسیار عالی بود
همسفر سمیرا ج سه شنبه 8 بهمن 1398 10:00 ق.ظ
تشکر از خانم رویا
سپاس از خانم ناهید امیدوارم در جایگاههای بالاتر شما را ببینم
همسفرشهربانو ل۲۴ دوشنبه 7 بهمن 1398 11:12 ق.ظ
سلام وعرض خداقوت خدمت شما خانم ناهید خیلی کامل وجامع دستور جلسه رو باز کردید زمانی که من قبل از شروع جلسه درکنگره حضور پیدامیکنم قوانین رو اجراوعمل کنم اون زمان من آموزش پذیر میشوم ولبخندو آرامش درونی باپستی وبلندیهای زندگی اعماق وجودم را پر میکند واینجا به عقب که برمیگردم می بینم نظم راسرلوحه زندگی قرار داده ام واین رو مدیون آقای مهندس خانم آنی وفرزندان عزیزومحترمشان هستیم واز خداوند مهربان آرزوی سلامتی وتوفیق روز افزون رو برایشان خواستارم وخیلی خیلی از خدمتگزاران سایت برای انتقال آموزشها کمال تشکر رادارم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو