مقاله در باب دستور جلسه هفتگی «OT»
شنبه 12 بهمن 1398 ساعت 12:03 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر صفورا | ( نظرات )
درمان بیماری اعتیاد و بسیاری از بیماری های دیگر با داروی OT

مقاله ای در باب دستور جلسه « OT»

به قلم؛ کمک راهنما همسفر زهرا

در این دارو  طیف گسترده‌ای از مواد موردنیاز بدن جهت بازسازی و ترمیم سیستم ایکس در اختیار بدن قرار می‌گیرد و دردها و خماری ناشی از قطع مصرف انواع مواد مخدر را به بهترین شکل ممکن کاهش می‌دهد... 

خوشبختانه در قرن اخیر بسیاری از مردم، مجدداً به داروهای گیاهی و ترکیبات آن‌ها روی آوردند، چون این داروها نه‌تنها اثر سویی برای جسم انسان‌ها ندارد بلکه اگر در زمان مناسب و به مقدار مناسب مورداستفاده قرار بگیرند، تأثیرات مثبتی هم بر جسم و روان انسان‌ها می‌گذارند.

علم پزشکی و محققین صنعت داروسازی هم  که از خواص مفید این گیاهان آگاهی دارند سال‌ها از این گیاهان به‌ویژه ماده تریاک که از گیاه خشخاش   به دست می‌آید برای ساخت انواع داروهای، ضد درد، بیهوشی، بی‌حس‌کننده ها و... استفاده می‌کند، تریاک دارویی است  که به خاطر استفاده نادرست و سوءاستفاده از این ماده دارویی امروز برخی افراد آن را به‌عنوان خطرناک‌ترین و مخرب‌ترین دارو می‌شناسند درحالی‌که  ترکیبات همین دارو امروزه در سیستم پزشکی استفاده‌های بسیار زیادی دارد و نجات‌بخش بیماران است،  امروز درمان معجزه‌آسای بیماری اعتیاد هم که خود حاصل استفاده‌ی نادرست  و نامناسب از این دارو و ترکیبات این دارو با سایر مواد شیمایی و یا برخی  اسیدها هست  و پزشکان و حتی مصرف‌کنندگان بی‌شماری سال‌ها در پی یافتن  راهی برای  درمان آن بودند.

 مهندس حسین دژاکام که خودشان سال‌ها مصرف‌کننده‌ی این ماده بودند، راه درمان آن را کشف کردند و تحولی عظیم در شناخت اثرات  این داروی شفابخش پدید آمد. بعد از پیدا شدن راه درمان ایشان و صدها نفر مصرف‌کننده دیگر که خود سندی بدون نقص هستند  در  1390 توسط مرکز ملی مطالعات  با همکاری مهندس  دژاکام  و جمعیت  احیای انسانی کنگره شصت پروتکل درمان اعتیاد به روش تدریجی  اجرا شد و بعد از مشاهده نتایج درخشان این پروتکل وزارت بهداشت استفاده از داروی اپیوم تینکچر (شربت تریاک) در درمان اعتیاد به مواد مخدر را تأیید نمود و  اکنون  این دارو   در ایران پس از طی کردن پایلوت‌های موفق به‌صورت دارویی رسمی درآمده است و برای درمان اعتیاد در اختیار مراکز درمانی قرار می‌گیرد اما در کنگره 60 مصرف داروی اوتی به روش دی اس تی  نتایج بسیار  مثبت و شگفت‌آوری دارد چون شربت تریاک متشکل از 10 درصد تریاک، 20 در صد الکل و مابقی آن آب مقطر خوراکی است بنابراین یک داروی کامل است. 

ساختار اصلی تریاک شامل   بیش از 25 نوع آلکالوئید بسیار مهم  است   که این ترکیبات  آلی باعث شده است این  ماده   عملکرد بسیار  متعادل و هماهنگی داشته باشد  و هرکدام  از این آلکالوئیدها وظیفه خاص خود را انجام می‌دهند و تا زمانی که کنار هم دیگر باشند مکمل هم هستند و عوارض آن به حداقل می‌رسد  اما در صنعت داروسازی زمانی که برای ساخت یک نوع دارو مثل متادون، آلکالوئید تبایین را از تریاک جدا می‌کنند و آن را با مواد  شیمیایی  دیگر  و چند نوع اسید مختلف ترکیب می‌کنند برای مصرف‌کنندگان  فقط نوعی نگه‌دارنده  محسوب می‌شود و عوارض خطرناک و  زیانباری مثل افسردگی‌های شدید، برای  مصرف‌کنندگان این دارو دارد   که گاهی منجر به خودکشی آن‌ها می‌شود.

  اما  یکی از اثرات  معجزه‌آسای داروی اوتی این است که اگر یک نوع  از آلکالوئیدهای آن  گیرنده‌های عصبی را تحریک کند مثلاً آدرنالین را افزایش دهد، آلکالوئید دیگری این اثر را کاهش می‌دهد و عملکرد بسیار  هماهنگ  و متعادلی دارند  درحالی‌که هرکدام  به‌تنهایی چنین عملکرد مفید و سازنده‌ای را ندارند...  تا زمانی که همه آلکالوئیدهای مؤثر این ماده که بیش از 25 نوع آلکالوئید بسیار مهم هست  و هیچ‌گونه جداسازی و تجزیه یا ترکیب شیمیایی  در ساختار آن‌ها انجام  نگیرد  با اجرای دقیق و منظم روش دی اس تی نقش درمانی بسیار سازنده‌ای را در بازسازی سیستم‌های تخریب‌شده ایفا می‌کند.

این دارو نه‌تنها شامل مرفین، کدئین، نارسئین، تبایین، پاپاورین، کوتامین، کدامین و چندین آلکالوئید مهم دیگر هست بلکه بسیاری از املاح معدنی، کلسیم، منیزیم، پتاسیم، کائوچو و... را هم دارا می‌باشد که همین اثرات شناخته‌شده باعث شد کنگره 60 با توجه به تحقیقات، تجربیات کسب‌شده و نتایج موفق آمیز درمان قطعی  هزاران نفر در متد دی اس تی این  دارو را به‌عنوان بهترین، کامل‌ترین، باراندمان نرین، سالم‌ترین و قوی‌ترین دارو، جهت درمان اعتیاد و بازسازی سیستم  ایکس (سیستم ضد درد بدن)  معرفی کند، چون در این دارو  طیف گسترده‌ای از مواد موردنیاز بدن جهت بازسازی و ترمیم سیستم ایکس در اختیار بدن قرار می‌گیرد و دردها و خماری ناشی از قطع مصرف انواع مواد مخدر را به بهترین شکل ممکن کاهش می‌دهد و برخی از آلکالوئیدهای آن و یا ترکیب آن‌ها در کنار هم ضدافسردگی و حتی نشاط‌آور است... البته میزان مصرف این دارو، مدت‌زمان و نحوه استفاده از آن بسیار مهم است که  محاسبات دقیق و برنامه‌های منظم آن توسط راهنمایان و  کمک راهنمایان توانای کنگره 60  انجام می‌شود، موضوع مهمی  که   قرن‌های متمادی  در بیماری اعتیاد در نظر گرفته نشد و خدا را شکر درروش درمان دی اس تی  بسیار موردتوجه قرار گرفت و باعث موفقیت این روش درمان شد.

داروی مناسب، اندازه مناسب و زمان مناسب مصرف این داروی حیات‌بخش است، تنظیم زمان وعده‌ها و مقدار داروی اوتی  مصرفی در هر  وعده در درمان  مصرف‌کنندگان انواع مواد مخدر  بسیار حائز اهمیت است  ساختار ترکیبی این دارو کاملاً طبیعی و بسیار شبیه به ساختار سیستم عصبی انسان است بنابراین از سد خونی مغز عبور می‌کند و تمام ترکیباتی را که سیستم عصبی مغز برای بازسازی خود  نیاز دارد را تأمین می‌کند و با توجه به تجربیات درمان شدگان کنگره 60 این دارو نه‌تنها بیماری اعتیاد آن‌ها را درمان کرد، بلکه منجر به درمان  بسیاری از بیماری‌های دیگر این  بیماران در طول درمان بیماری اعتیادشان  شد. 

داروی  اپیوم  همان نوش دارویی ست که  حکمای قدیم آن را نوش دارو می‌نامیدند،  پس اگر در دست طبیب حاذق باشد، شفا و نوش داروست و اگر دست عوام باشد به خاطر مصرف ناآگاهانه وبی رویه، مخرب ویرانگر  است،

در کلام‌الله هم آیه داریم که خداوند می‌فرماید، (یسئلونک عن الخمر...) ای پیامبر،  وقتی از تو درباره خمر می‌پرسند بگو هم مضراتی دارد و هم منفعت‌هایی دارد و این بستگی به استفاده صحیح انسان‌ها  از این نعمت‌ها دارد.

نه‌تنها در مصرف مواد مخدر و خمر بلکه حتی در مورد نوشیدن آب هم می‌تواند صادق باشد چون اگر  در حد رفع تشنگی بنوشیم  سیراب و سلامت می‌شویم ولی مصرف بیش‌ازحد آن باعث مسمومیت می‌شود. اولین پیام کتاب 60  درجه هم اشاره به همین موضوع دارد (من آب می‌آورم   تو آن‌قدر بنوش که سیراب شوی، اما نه زیرآب...)

در اینجا درود می‌فرستم  بر  آقای مهندس و خانواده محترمشان  که  در شرایطی   داروی شفابخش اوتی  را وارد چرخه سیستم درمانی کشور کردند که همه  فقط یک روی سکه‌ی تریاک را می‌دیدند و برای خانواده‌هایی که خواهان  درمان  مصرف‌کننده‌های خودشان  بودند، پذیرفتن این موضوع که تنها راه و بهترین راه  درمان   اعتیاد  مصرف داروی  اپیوم هست بسیار سخت بود، اما این خانواده بزرگوار با تلاش‌های مداوم و عاشقانه این کلام حق را به گوش جویندگان  و گم‌گشتگان این وادی رساندند و احیاگر انسان‌های بی‌شماری در طول تاریخ خواهند بود.

با احترام؛ کمک راهنما هم‌سفر زهرا ب

تایپ؛ هم‌سفر صفورا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: در باب دستور جلسات هفتگی، مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا لژیون 23 چهارشنبه 23 بهمن 1398 02:56 ب.ظ
خسته نباشید و خدا قوت خدمت خانم زهرای عزیز خیلی خیلی از مطالب آموزندتون استفاده نمودیم
همسفرسهیلا یکشنبه 20 بهمن 1398 02:15 ب.ظ
سلام خسته نباشید به خانم زهرای عزیزم که انقدر زحمت میکشن
همسفر آزاده پنجشنبه 17 بهمن 1398 11:06 ق.ظ
سپاس از خانم زهرا عزیز بابت این مقاله شیوا و پر محتوا ...باشد که قدردان این نعمت عظیم باشیم
همسفر فرنازلژیون ۲۳ چهارشنبه 16 بهمن 1398 12:49 ق.ظ
باعرض سلام و خسته نباشید به خدمت گذاران‌سایت و کمک راهنمای عزیزم خانم‌زهرا .بابت توضیحات کاملتون راجع به OT سپاسگذارم.
همسفر فرزانه ک سه شنبه 15 بهمن 1398 04:44 ب.ظ
با سلام وخدا قوت سپاس از خانم زهرا وصفورای گرامی
همسفرزهره ف دوشنبه 14 بهمن 1398 11:57 ق.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم زهرای عزیز ازمطالب آموزنده شمابسیارلذت بردم.
ازخانم صفورای عزیزسپاسگزارم.
همسفر سحر دوشنبه 14 بهمن 1398 08:33 ق.ظ
خانم زهرای عزیزم، مقاله شما بسیار زیبا و پر محتوا بود و ممنون و سپاسگزارم از شما، لذت بردم
تشکر از خانم صفورا و سپاس فراوان از مسئول سایت، خانم فاطمه عزیز
همسفرزهراپن لژیون ۸ یکشنبه 13 بهمن 1398 02:54 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم زهراعزیزم.. ممنون بابت کلام یباوکامل شما..خیلی استفاده کردم و آموزش گرفتم..ممنونم ..جواب خیلی ازسوالاتم را گرفتم..
همسفرمرضیه ف یکشنبه 13 بهمن 1398 12:05 ب.ظ
خانم زهرا عزیزم مثل همیشه از صحبتهای زیبای شما لذت بردم و آموزش گرفتم موفق و پیروز باشید
خدا قوت خدمت خانم صفورا
همسفر فهیمه یکشنبه 13 بهمن 1398 10:12 ق.ظ
تشكر از خانم زهرای عزیز بسیار جامع و كامل در مورد دستور جلسه توضیح دادید تشكر از خانم صفورای عزیز
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره یکشنبه 13 بهمن 1398 04:00 ق.ظ
سپاس و خدا قوت
همسفر نجمه لژیون هفتم شنبه 12 بهمن 1398 09:16 ب.ظ
با سلام و ادب خدمت خانم زهرای عزیزم از بیانات شیرین ودل نشین شما بسیار تا بسیار لذت بردم از خداوند برای شما که یکی از خدمتگزار لایقی در کنگره هستید آرزوی سلامتی و سربلندی را خواستارم
همسفرالهه.نشریات. شنبه 12 بهمن 1398 03:10 ب.ظ
سلام وعرض ادب واحترام خدمت کمک راهنمای گرانقدر.خانم زهراعزیزبسیارزیبا بیان کردید.سپاس ازخانم صفوراخوبم.
همسفر سمیه شنبه 12 بهمن 1398 12:36 ب.ظ
با تقدیم ادب واحترام ،خانم زهرای عزیزم بسیار عالی وآموزنده بود مثل همیشه از کلامتان استفاده کردم ،سپاس از شما وخانم صفورای عزیزم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic