گفت و گو با کمک راهنما همسفر زهره؛ به مناسبت مراسم تقدیر و تشکر
یکشنبه 13 بهمن 1398 ساعت 08:04 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر زهرا ق | ( نظرات )
تسلیم بودن درونی و برونی، رمز ماندگاری در کنگره است

گفت و گو با کمک راهنما همسفر زهره

به مناسبت مراسم تقدیر و تشکر از ایشان


به مناسبت مراسم تقدیر و تشکر از زحمات کمک راهنما همسفر زهره در پایان خط  کمک راهنمایی و سرآغاز خط اسیستانتی با ایشان گفت و گویی آماده کرده ایم که تقدیم نگاه زیبای شما می کنیم. ایشان در سخنان خود عنوان فرمودند:  من به این باور رسیدم که اصلاً جایگاه‌های خدمتی در کنگره باهم فرقی ندارند و چیزی که مهم است این است که هر خدمتی که به تو دادند با تمام وجود انجام دهی و آگاه باشی  که داری چه‌کار می‌کنی تا لذت آن خدمت را بچشی.
 
لطفاً در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید...

لطفاً از خدماتی که تا امروز تو کنگره داشتید برایمان بگویید؟ 

اولین خدمت من دو سه ماه بعد از ورودم به کنگره بود و در وبلاگ لژیون خدمتم را شروع کردم که تا چند ماه پیش به‌صورت مستمر ادامه داشت و بعد وبلاگ شعبه شد و بعد مسئول سایت شدم و پنج سال هم خدمت کمک راهنمایی داشتم و خدمت دبیری و نگهبانی هم داشتم. 

ضمن عرض تبریک به خاطر دریافت شال اسیستانتی، از حس و حال زمانی که به شما این جایگاه پیشنهاد شد برایمان بگویید؟

اولین بار در پارک خانم داوودی به من گفتند که در این چند روز از تهران با شما تماس خواهند گرفت و تنها چیزی که در آن زمان من فکر کردم و خوشحال بودم این بود که ماهی یک‌بار باید به تهران بروم و از نزدیک آقای مهندس و خانم آنی و خانم آنی کماندار را زیارت کنم و از نزدیک از حس و کلام و نگاهشان بیاموزم و تنها به همین فکر می‌کردم. 

یک ره‌جو باید چه شرایطی را طی کند و چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند به این جایگاه دست پیدا کند؟

در ابتدا حفظ قوانین و حرمت‌ها و فرمان‌بردار بودن و چشم گفتن در هر خدمتی است و هر خدمتی که به ما واگذار می‌شود چه مهمانداری چه آبدارخانه چه کمک راهنمایی و هر خدمت دیگر را با تمام وجود انجام بدهیم.  

به نظر شما در خدمت اسیستانتی می‌تواند چه آموزش‌هایی نهفته باشد؟

شاید این سؤال را بعد از اتمام این دوره بهتر بتوانم جواب بدهم اما الآن که ۳ هفته است این خدمت را تجربه می‌کنم الآن می‌توانم بگویم که یاد گرفتم که یک کسی به من می‌گوید تو درعین‌حال که هیچ‌کاره‌ای همه‌کاره‌ای، یعنی باید یک ناظر بسیار دقیق باشی و نقاط قوت و ضعف شعبه را ببینی و بخواهی ذره‌ای بدون دخالت کردن در کار مرزبانان یا کمک راهنمایان، فکر کنی با چه کلامی و ‌چه حسی می‌توان با توجه به احترام به جایگاه‌ها این ضعف را برطرف کرد و درواقع این جایگاه انسان را به تفکر وا می‌دارد و این تفکر کار کمی نیست.

از اینکه این هفته می‌خواهید لژیونتان را تحویل دهید چه حسی دارید؟

خب به‌واسطه پیوند محبتی که در کنگره بین اعضا ایجاد می‌شود و دور بودن از اعضا لژیون و شعبه برایم دل‌تنگی دارد ولی در کل خوشحالم و یک احساس آرامش و سبکی در وجودم دارم و فکر می‌کنم چیزی که باعث خوشحالی  من در زمان پایان و تحویل لژیون شد این است که خودم از خودم در رابطه با خدمت در جایگاه کمک راهنمایی راضی بودم چراکه تمام توانم را برای این جایگاه به کار گرفتم و سعی کردم کم نگذارم هرچند که قطعاً کم و کاستی و اشتباهاتی بوده. 

وقتی‌که به شما گفتند باید لژیونتان را تحویل دهید چه کردید؟

در کنگره آن‌قدر برای جایگاه‌ها اهمیت و احترام قائل هستند که من فکر نمی‌کنم به کسی بگویند باید لژیونت را تحویل بدهی بلکه در کمال ادب و احترام این درخواست را از کمک راهنمایان می‌کنند و وقتی خانم مهین در جلسه کمک راهنمایی از طرف خانم آنی از کسانی که دوره چهارساله‌شان تمام‌شده خواستند درخواست تحویل لژیون بدهند من در اسرع وقت به‌پیش خانم مهین رفتم و درخواست خودم را نوشتم و تحویل دادم چراکه به این موضوع باور دارم که چیزی که باعث ماندگار شدن ما در کنگره می‌شود تسلیم بودن است هم از درون و هم از بیرون. 

دوست دارید چه جایگاه‌های دیگری را در کنگره تجربه کنید؟ 

من وقتی به اولین خدمتی که در کنگره انجام دادم فکر می‌کنم این بود که کمک راهنمایم از من خواست دم درب بایستم و به اعضا در بدو ورودشان خوش‌آمد بگویم و کارت عضویت آن‌ها را چک کنم و بسیار لذت بردم یا وقتی‌که برای اولین بار در آبدارخانه خدمت کردم آن‌قدر انرژی گرفتم  یا وقتی‌که جشنی در شعبه بود و من به‌واسطه خدمت در سایت باید تا صبح بیدار می‌ماندم  تا گزارش‌ها را بتوانیم به‌موقع ارسال کنیم سرشار از انرژی می‌شدم یا در جایگاه کمک راهنمایی که لذت خاص خودش را دارد به این باور رسیدم که اصلاً جایگاه‌های خدمتی در کنگره باهم فرقی ندارند و چیزی که مهم است این است که هر خدمتی که به تو دادند با تمام وجود انجام دهی و آگاه باشی  که داری چه‌کار می‌کنی تا لذت آن خدمت را بچشی و آن‌وقت است که فقط می‌خواهی خدمت کنی و اصلاً برایت مهم نیست که چه خدمتی باشد و من دوست دارم در جایگاه‌هایی که نیاز من است خدمت کنم و جایگاه‌هایی که به‌واسطه آن بتوانم تغییرات را در خودم  به وجود آورم و من فکر می‌کنم هم‌اکنون نیاز من جایگاه اسیستانتی بود. 

به نظر شما چه تفاوتی بین جایگاه کمک راهنمایی و جایگاه اسیستانتی است؟

هردو جایگاه از یک جنس هستند و آن عشق و محبت است، در جایگاه کمک راهنمایی در حیطه لژیون خودت خدمت می‌کنی و در جایگاه اسیستانتی یک مقداری وسیع‌تر می‌شود و من در لژیون همیشه به ره‌جویان می‌گفتم اگر می‌خواهید در مسیر مثبت تغییر کنید باید کاری کنید که بتوانید آرام‌آرام همه انسا نها را دوست بدارید و من فکر می‌کنم این جایگاه یک ابزار مناسبی است برای این‌که من بتوانم بدون زور زدن همه را در یک حد دوست داشته باشم و برای همه از ته قلبم آرزوی پیشرفت کنم و این حسم برایم خیلی ارزشمند است. 

زمانی که در حضور آقای مهندس از دستان خانم آنی شال می‌گرفتید و پیمان می‌بستید آیا دعایی هم داشتید؟

 بله من فکر می‌کنم  لحظه بستن پیمان در حضور آقای مهندس و خانم آنی یک فرصتی است که هرکس می‌تواند در حد چند دقیقه در سکوت و به‌دوراز قیل‌وقال‌های اطراف و جاذبه‌های مادی باخدای خودش خلوت کند و من آن لحظه از خداوند به خاطر لحظه‌لحظه بودنم در کنگره سپاسگزاری کردم و خواستم که یاری ام کند تا بتوانم در این جایگاه طبق عمل سالم رفتار کنم و خدمتگزار خوبی برای کنگره بمانم طوری که هم خداوند و هم بنیان کنگره از من راضی باشند... 

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید.

طبق معمول کلام آخر تشکر است، از خالق خودم سپاسگزارم  که سرنوشت من را این‌گونه  و با کنگره رقم زد، از آقای مهندس و خانم آنی که اجازه‌ی ماندن و خدمت کردن در کنگره را به من دادند و کمک راهنمای عزیزم خانم طاهره که از ایشان آموختم و همین‌طور خانم مرجان عزیز که در دوره اسیستانتی در کنارشان آموزش خواهم گرفت و همچنین از خانم داوودی و خانم مهین عزیز سپاسگزارم  و از مسافر بسیار خوبم که همیشه حامی من بودند بسیار سپاس گذارم و از ره‌جویان لژیون هشتم تشکر می‌کنم و از تک‌تک اعضای شعبه شیخ بهایی قدردانی می‌کنم و در پایان از شما خدمت‌گزاران عاشق سایت و شما خانم زهرای عزیزم که زحمت این مصاحبه را کشیدید، ممنونم. 

ما هم از شما سپاس گزاریم که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید و بسیار از سخنانتان آموختیم. در ادامه ی مسیر خدمت و تکامل بهترین ها را برایتان آرزومندیم.

تهیه و تایپ گزارش:  هم‌سفر زهرا ق

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم لژیون 14شعبه سلمان فارسی چهارشنبه 16 بهمن 1398 05:03 ب.ظ
خانم زهره عزیز: از مصاحبه تون خیلی آموزش گرفتم، جایگاه پر از آموزش را خدمتتون تبریک عرض می کنم.
خدا قوت به خدمتگزاران سایت
همسفر پریسا سه شنبه 15 بهمن 1398 07:41 ب.ظ
سلام خانم زهره عزیز جایگاه اسیستانت را بهتون تبریک میگم و براتون ارزوی بهترین ها را دارم
سه شنبه 15 بهمن 1398 12:36 ق.ظ
باسلام به خ زهره عزیزم بسیارتابسیارخداوندراشکرمیکنم که توانستم ازحضورشمادرکنگره اگرحتی لحظه بوداستفاده کنم وازتجربیات وانرژیتون نیروبگیرم امیدوارم هرکجاهستیددرپناه خداباشید
همسفر بهناز سه شنبه 15 بهمن 1398 12:04 ق.ظ
با سلام وخداقوت به سرکار خانم زهره عزیز دراین مدت که درشعبه شیخ بهایی درکنارشما بودم ازتون صبر وعشق واقعی را اموختم صدای شما وکلام شما سرشار ازعشق واقعی است جایگاه اسیستانت را به شمتبریک میگویم این خدمت عاشقانه گوارای وجودتان باد .درپناه خداوند سلاما وموفق باشید تشکر وقدردانی می کنم از خدمت عاشقانه شما وتشکر از مسولین سایت.
هسفر فاطمه کیقبادی دوشنبه 14 بهمن 1398 11:01 ب.ظ
چیزی که باعث ماندگار شدن ما در کنگره می‌شود تسلیم بودن است هم از درون و هم از بیرون.
تبریک و تشکر از همسفر خانم زهره عزیز و ممنون از قسمت سایت،عالی بود
دوشنبه 14 بهمن 1398 10:46 ب.ظ
خانم زهره عزیزم شما یکی از الگوهای عشق و محبت در کنگره هستید جایگاه اسیسنتی رابه شما ومسافرمحترمتان تبریک عرض میکنم امیدوارم همیشه آرامش و آسایش داشته باشید ‌
همسفرالهه.نشریات. دوشنبه 14 بهمن 1398 10:07 ب.ظ
سلام ودرودفراوان خدمت کمک راهنمای ارجمندخانم زهره مهربان،شاد،پرانرژی،آرام وصبورو...خیلی دوستون دارم.ازبیانات شمالذت بردم.وجایگاه ارزشمنداسیسانت راتبریک عرض میکنم.موفق باشید.
همسفر الهام دوشنبه 14 بهمن 1398 09:44 ب.ظ
خانوم زهره عزیز اینکه شما را در جایگاه بالاتر میبینم خیلی خوشحالم امید دارم که باز هم عمرم یاری کند که از شما ها آموزش بگیرم
همسفرندالژیون شیشم دوشنبه 14 بهمن 1398 06:48 ب.ظ
باسلام وخدا قوت خدمت دوستان عزیز
و تشکر فراوان از خانم زهره عزیز که یک سرمایه ی بزرگ والگوی بی نظیر برای اعضای کنگره هستند
همسفرزهره ف دوشنبه 14 بهمن 1398 12:24 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم زهره عزیزازصحبتهای زیباوآموزنده شمامثل همیشه لذت بردم وآموختم.
جایگاه اسیسنتی رابهشماتبریک میگم وبهترینها رابرای شماوخانواده محترمتون خواستارم.
همسفرزهره ف دوشنبه 14 بهمن 1398 12:24 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم زهره عزیزازصحبتهای زیباوآموزنده شمامثل همیشه لذت بردم وآموختم.
جایگاه اسیسنتی رابهشماتبریک میگم وبهترینها رابرای شماوخانواده محترمتون خواستارم.
همسفر فرزانه ک دوشنبه 14 بهمن 1398 11:12 ق.ظ
با سلام وعرض ادب واحترام خدمت اسیستنت محترم خانم زهره عزیزم هر چه از خوبی ومهربانی شما بگویم باز هم کم است هر چه از خدمت های صادقانه شما بگویم باز هم کم است از شما بسیار اموختم ودستتان را میبوسم وبهترینها را برایتان ارزومندم
همسفر زهره م از لژیون هشتم دوشنبه 14 بهمن 1398 02:14 ق.ظ
 یاد و شکر خدا
مصاحبه عالی ،پربار و زیبایی بود.
لحظه لحظه اش درس زندگی بود.
استاد عزیزم جایگاه اسیسانت را به شما بزرگوارم تبریک عرض میکنم.واز شما بسیار بسیار تشکر میکنم بابت تمام سختی ها و زحمت هایتان که از خودتان گذشتید تا ما بتوانیم رشد کنیم.
استادم یادم نمیرود که دستم را گرفتید و پا به پا بردید ...تا راه رفتن آموختم.
ازشب تا سپیده صبح بیدار ماندیدتابا تفکر خود رهجورا به آرامش شب برسانید.
براستی یک انسان با داشتن راهنما ، و مطیع و فرمانبردار بودن بار دیگر متولد می‌شود ، رشد می‌کند ، پرورش و تربیت می‌یابد. از سوی خداوند فرصتی دیگر برای زندگی به انسان عطا می‌شود. زنده شدن دوباره بسیار شکوهمند است ، شاد و سرافراز شکرگزار می‌شوم که خداوند فرصتی دوباره به من داده تا رشد کنم ، و شکوفا شوم. گویی نهال وجود یک انسان در نزدیکی بهار کاشته می‌شود و فرصت درخت شدن را پیدا می‌کنی، 
چه حس زیبایی.... سجده ی شکر برای وجود با برکت راهنمایم خانم زهره عزیزم .خیلی خوشحالم که این توفیق را داشتم که چند سالی در کنار شما استاد عزیزم از تک تک گفتار ورفتاروکردار شما بیاموزم.
ممنون که حس زندگی ، تولد ، رشد و شکوفایی به من بخشیدید. 
دوباره زنده شدن بسیار زیباست، و خداوندشمارادرمسیرم قرارداد تادوباره به من فرصت زندگی بدهد.
ممنون که نشان راهم گشتید.
با هر تپش دوباره ی قلبم دعایتان می‌کنم. سپاس که راهنمایم گشتید. 

ممنون برای بستر آموزشی لژیون که سالهاباجان ودل به ما آموزش دادید.
یادگیری چه زیباست و عمل به آموزش زیباتر ، خداوند توفیق عمل عنایت به مابفرماید. انشاءالله. 
انشالله که هرکجا خدمت میکنید سرفراز و پیروز باشید.
باز هم بابت خدمت این پنج سال از شما سرورم تشکر میکنم.عاشقتان هستم دوستتان دارم .رهجوی شما زهره م

از خانم زهرا ق عزیزم هم تشکر میکنم بابت این مصاحبه بسیارزیبا

همسفر شهلا یکشنبه 13 بهمن 1398 11:26 ب.ظ
خدا قوت خانوم زهره عزیزم من هم از خدای مهربان سپاسگزارم که توسط تاریکی که در درونم بود من را به منبع نور وصل کرد و باعث شد تا از نور شما عزیران
از محبت از عشق خالص شما و از عملکرد زیبای شما عزیزان و کنگره 60 تغذیه کنم و انرژی های ناخالص خودم را تبدیل کنم به خالص شدن دوستتون دارم و میدانم که هر کجا که باشید باز هم در قلب من جا دارید
همسفر اکرم ابراهیمی لژیون خانم خاطره یکشنبه 13 بهمن 1398 11:03 ب.ظ
خانم زهره ی عزیز
تبریک میگم به خاطر جایگاهی که بسیار مقدس است
انشاالله در هر جایگاهی هستید موفق باشید
بهترین هارا برای شما ارزو دارم
همسفر شهربانو ل۲۴ یکشنبه 13 بهمن 1398 07:56 ب.ظ
سلام وخداقوت عرض میکنم خدمت کمک راهنمای عزیز ومحترم خانم زهره خانم زهره عزیزم جایگاه اسیستانتی روبه شما خیلی خیلی تبریک عرض میکنم من هم از شما بسیار آموختم وازخداوند عزیزومهربان دل خوش تن سالم وتوفیق روز افزون را برایتان خواهانم .
همسفرصفورا.لژیون ۲۰ یکشنبه 13 بهمن 1398 05:10 ب.ظ
عرض سلام دارم خدمت خانم زهره عزیز.تبریک میگم بابت جایگاه خدمتی جدیدشون وخدماتی که توی شعبه شیخ بهایی انجام دادند.بسیارازتون آموزش گرفتم .امیدوارم آرامش همراه همیشگی شماباشه .
همسفرزهراپن لژیون ۸ یکشنبه 13 بهمن 1398 02:50 ب.ظ
خداقوت خدمت استاد عزیزم..بازهم با دیدن مصاحبه زیباوخواندن آن اشک شوق ریختم..خداوندراشاکرم که سرنوشت من را جوری رقم زدتادرکنگره ودرکنارشمابیاموزم.چقدرزوددیرمی شود..امیدوارم بتوانم ازخدمتگذاران کنگره باشم ودرتمام مراحل زندگی ازشماالگوبگیرم..پایان هر نقطه سراغازخط دیگری است..مطمئنم شمادرجایگاه اسیسیانت هم خواهیددرخشید..این جایگاه رابه شما خانواده تان تبریک عرض میکنم.⚘⚘⚘
همسفر عفت یکشنبه 13 بهمن 1398 01:32 ب.ظ
ممنونم از خانوم زهره عزیز
همسفر مینا یکشنبه 13 بهمن 1398 10:42 ق.ظ
خانم زهره ی عزیزم تنها کلامی که می توانم به زبان بیاورم این است که در این مدتی که شما را شناختم و توفیق اموزش گرفتن کنار شما را پیدا کردم چیزی که دریافت کردم این بود که تمام دلیل اینکه از حرف های شما به تمام وجودم نفوذ میکرد فقط فقط این بود که خودتان ان را عملی کرده بودید و عاشقانه برای ما وقت می گذاشتید شما برای من بهترین الگو هستید و در هر جایگاه خدمتی که قرار بگیرم تمام تلاشم را خواهم کرد که آنطوری که شایسته است به دیگران خدمت کنم
خداوند را هزاران هزار بار شکر میکنم که در کنار بهترین هایی چون شما قرار داشتم و چقدر زود دیر میشود
جایگاه بسیار ارزشمند شما را تبریک می گویم و دعاگوی شما هستم
و چه چیزی قشنگ تر از اینکه با وجود در کنارتان نبودن همیشه گرمای دعای ما پشت سر شما هست استاد عزیزم
همسفر سمیه یکشنبه 13 بهمن 1398 10:38 ق.ظ
با تقدیم ادب واحترام ،راهنمای عزیزم باز هم جایگاه جدید را خدمت شما تبریک عرض می کنم ومثل همیشه از کلام نافذتان آموزش گرفتم ،در تمام مراحل زندگی حق نگهدارتان باشد.باعرض خداقوت وتشکر از خانم زهرای عزیز بابت این مصاحبه زیباو دلنشین.
همسفر فهیمه یکشنبه 13 بهمن 1398 10:03 ق.ظ
سپاس از خانم زهره عزیز كه از مصاحبه شما مثل همیشه نهایت لذت را بردم و آرزوی موفقیت برای شما در جایگاه اسیستنتی
تشكر از خانم زهرای عزیز
همسفر سمیرا ج یکشنبه 13 بهمن 1398 09:59 ق.ظ
تشکر از خانم زهرا
تبریک بسیار فراوان خدمت خانم زهره شما همیشه در هر جایگاه خدمتی که قرار می گیرید بهترین هستید امیدوارم من هم بتوانم مانند شما خدمتگزار واقعی باشم از صحبتهای شما مثل همیشه لذت بردم باز هم می گویم شما مصداق عشق و محبت خالصانه هستید شما کسی هستید که نور و عشق و محبت بلاعوض را به ما آموزش دادید به خاطر تمام مهربونیهای که در حق من و خانواده ام داشتید کمال تشکر و قدر دانی را دارم
همسفرزهره ش یکشنبه 13 بهمن 1398 09:34 ق.ظ
باعرض سلام وادب تبریک‌وتشکر خدمت خانم زهره عزیزم مثل همیشه چقدر از سخنانتان اموزش وانرژی گرفتم باید بگویم صد شکر که این امد وصد حیف که ان رفت خانم زهره عزیزم چقدر دلم میخواست که در روز تجلیل توفیق دو باره دیدنتان‌ودر کنارتان بودن قسمتم میشدو برای اخرین بار در
از حضورتان استفاده میکردم ولی مثل اینکه توفیق ندارم امیدوارم در هر کجا هستید موفق وموید باشید عاقبتتان بخیر عزتتان مستدام لحظاتتان به کامتان باشدوخداوند نگهدارتان باشد
همسفر یکشنبه 13 بهمن 1398 09:13 ق.ظ
خانم زهره عزیز ابتدا جایگاه اسیستانتی را به شما تبریک عرض میکنم و با تمام وجود برای شما آرزوی موفقیت دارم پنج سال خدمت عاشقانه و خالصانه شما در جایگاه کمک راهنمایی را تبریک و تهنیت می گویم از خداوند میخواهم رهجوهایی که خالصانه خدمت می کنند به بهترین جایگاهها که نیازشان است برسند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic