گفت و گو با دو نفر از قبول شدگان در آزمون کمک راهنمایی
سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 09:46 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر فاطمه ف | ( نظرات )
حسی وصف نشدنی از لیاقت خدمت به دیگران

گفت و گو با همسفر مرضیه و همسفر نرگس 

از قبول شدگان آزمون کمک راهنمایی

همسفر نرگس و همسفر مرضیه دو نفر از همسفرانی هستند که در آزمون کمک راهنمایی قبول شدند، آن ها به تازگی شال مقدس کمک راهنمایی را از دستان پر مهر آقای مهندس دریافت نموده اند. این عزیزان از همسفرانی هستند که همیشه در حال خدمت در جایگاه های مختلف بوده اند که در ادامه ی مطلب برای آشنایی بیشتر شما با این عزیزان مصاحبه ای را تقدیم حضورتان می نماییم...

لطفاً به‌رسم ‌کنگره خودتان را معرفی کنید.

هم‌سفر مرضیه: سلام دوستان مرضیه هستم یک هم‌سفر، مسافر من با ۱۲ سال تخریب وارد کنگره شدند آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره و الکل به روش دی اس تی همراه با داروی اوتی مدت ۱۰ ماه و ۷ روز سفر کردیم به راهنمایی راهنمای مسافرم آقای رضا و راهنمای خودم خانم سحر و مدت ۴ سال و ۲ ماه و ۲۴ روز است که آزاد و رها هستیم.

هم‌سفر نرگس: سلام دوستان نرگس هستم یک هم‌سفر، ماهم با تخریب چند سال وارد کنگره شدیم و آخرین آنتی ایکس مسافرم تریاک و متادون بود و ۱۴ ماه سفر کردیم با روش دی اس تی و شربت شفابخش اوتی و به راهنمایی کمک راهنمای محترم مسافرم مجید اعتباریان و کمک راهنمای خوب خودم خانم زهره توکلی والان هم به شکر خدا ۴ سال و یک ماه هست که آزاد و رها هستیم و ورزش هردوی ما والیبال.

ضمن عرض تبریک خدمت شما برای رسیدن به این جایگاه مقدس؛ لطف کنید از حس و حال زمان دریافت شال مقدس کمک راهنمایی از دستان آقای مهندس برایمان بگویید؟

هم‌سفر مرضیه: اصلاً قابل وصف نیست و هرکسی خودش باید تجربه کند تا متوجه آن شود.

هم‌سفر نرگس: از بدو ورودم به کنگره دو حس بسیار خوب را تجربه کردم یکی اجرای پیمان وادی هشتم و دیگری دریافت شال کمک راهنمایی و این حس واقعاً توصیف نشدنی است و اینکه جایگاه جدیدی به من داده شد یعنی خانم نرگس مسئولیتت سنگین‌تر شده و باید بیشتر روی خودت کارکنی.

 از حس و حال زمانی که در جایگاه کمک راهنمایی قرار گرفتید برایمان بگویید؟

هم‌سفر مرضیه: از همان ابتدا تصویر کمک راهنمایی را ذهن خود مجسم می‌نمودم و برای همین در روزی که متوجه قبولی خود شدم در مسافرت دریکی از شهرهای شمال بودم بسیار خوشحال شدم و ساعت‌ها در کنار دریا با خداوند راز و نیاز نمودم و خداوند را شاکر و سپاسگزارم که این توفیق را به من عطا نمود.

هم‌سفر نرگس: زمانی که حس می‌کنی خداوند اجازه داده تا به بندگان خوب خدا خدمت کنی اصلاً گفتنی نیست و انسان باید در هر جایگاهی که قرار می‌گیرد خودش تجربه کند و حس بسیار لذت بخشی است و امیدوارم همه مسافران و هم‌سفرانی که دوست دارند در این جایگاه برسند با تلاش خود در این ‌جایگاه قرار بگیرند.

به نظر شما چه ویژگی‌هایی در یک هم‌سفر می‌تواند او را تا مرز قبولی در آزمون سوق دهد؟

هم‌سفر نرگس: اول، ایمان و باور خود نسبت به جایگاهی که در آن قرار دارد و دوم اینکه یک هم‌سفر باید تمام منابع را مطالعه کامل کند و سی‌دی‌ها را گوش کند تا بتواند در صور آشکار و پنهان خود آن را فرابگیرد.

هم‌سفر مرضیه: اگر از یک ویژگی صحبت کنیم آن آموزش است و در کنار آموزش عمل سالم هم مهم است و اگر این دو ویژگی در کنار خواسته‌ی هم‌سفر، قرار گیرد او را به جایگاه کمک راهنمایی سوق خواهد داد که البته من در جلسه‌ی اهداء شال مسافرم از آقای مهندس شنیدم که گفتند شما ابتدا کار هستید و مانند خمیری هستید که بایستی ورز داده بشوید.

 خانم مرضیه شما در زمره کسانی بودید که کمک راهنمای تازه واردین هم بوده، از تجربیات خودتان و اینکه چقدر ارتباط بین این جایگاه و قبولی در جایگاه کمک راهنمایی دارد؟

هم‌سفر مرضیه: هر دو مکمل رهایی انسان‌ها هستند چراکه راهنمای تازه واردین بایستی بتواند شخص را با مشاور صحیح به ورود در کنگره راهنمایی کند و کمک راهنما وظیفه‌ی رساندن این افراد به ادامه راه را بر عهده‌دارند و هر دو نیازمند حس سالم و آموزش خود شخص در کنگره می‌باشد.

تأثیر حضور کمک راهنما در کنگره را چگونه می‌بینید؟

هم‌سفر مرضیه: روش درمان در کنگره روش الگویی است راهنماها در کنار مرزبانان عزیز نقش الگوی بسیار زیادی برای سفر اولی‌ها و سفر دومی‌ها رادارند و ره‌جو امتداد خط کمک راهنمای خود است.

هم‌سفر نرگس: راهنما، الگوی یک ره‌جو است و وقتی یک راهنما نظم و انضباط، حرمت و قوانین کنگره را رعایت کند، تمام حرکات راهنما به ره‌جو منتقل می‌شود و این‌گونه یک راهنما الگوی ره‌جوی خود تأثیر می‌گذارد

 چگونه یک‌ کمک راهنما می‌تواند اعتقاد و باور را در ره‌جوی خود به وجود آورد؟

هم‌سفر مرضیه: وقتی خود راهنما به گفته‌های خود ایمان و باور داشته باشد و عمل نموده باشد.

هم‌سفر نرگس: توسط آموزش دادن مطالب کنگره و انتقال دادن این مطالب به‌طور صحیح به ره‌جو و انتقال حس.

آقای مهندس دریکی از سی‌دی‌های خود می‌فرمایند: «شرایط انسان را تغییر می‌دهد» برداشت شما با توجه به قبولی در آزمون کمک راهنمایی از این جمله چیست؟

هم‌سفر مرضیه: آقای مهندس در سی‌دی‌های اخیر می‌فرمایند: هر انسان یوم الفصل دارد یعنی روز جدایی لحظه درمان یک یوم الفصل است، لحظه ازدواج، لحظه قبولی در راهنمایی و همه‌ی این‌ها شرایط خاص خود را فراهم می‌کنند تا انسان بتواند به تکامل برسد و بستگی دارد که ما کدام را انتخاب می‌کنیم و ممکن است برخی یوم الفصل ها باعث تخریب باشد مثل دنیای اعتیاد که وقتی در کنار فرد مصرف‌کننده قرار گرفتیم همه‌چیز را تاریک می‌دیدیم اما ورود به کنگره شرایط را تغییر داد و از دنیای تاریک اعتیاد وارد دنیای امید و روشنایی شدیم پس هر مشکلی می‌تواند شرایط انسان را تغییر دهد و بستگی به نوع انتخاب ما دارد.

هم‌سفر نرگس: یعنی انسان در هر جایگاهی که قرار می‌گیرد نسبت به آن جایگاه تغییراتی در فرد به وجود می‌آید، مثلاً یک کمک راهنما وقتی از درستی و نیکی صحبت می‌کند خود نیز ملزم به رعایت این صفات می‌شود.

خانم نرگس عزیز با توجه به این‌که در این آزمون شما و مسافر محترمتان باهم قبول شدید، فکر می‌کنید چه عاملی سبب موفقیت شما شد؟

هم‌سفر نرگس: هر دوی‌مان وقتی در کنگره بودیم، همیشه با آمادگی کامل در جلسات شرکت می‌کردیم و حتی درزمانی که در حال خدمت بودیم و در لژیون نبودیم از منابع غافل نبودیم و در تمام امتحانات شعبه حضور داشتیم و این صحبت آقای مهندس که قبل از امتحان فرمودند: بخوانید، بخوانید و بخوانید را اجرا کردیم.

چه اهدافی بعد از تشکیل لژیون دارید؟

هم‌سفر نرگس: همان‌گونه که تمام توانم را برای قرار گرفتن در این جایگاه به کاربردم، سعی می‌کنم تمام توانم را بعد از تشکیل لژیونم برای آن بگذارم فرمان‌بردار خوبی باشم و بتوانم آموزش‌های خوبی بگیرم تا بتوانم تزکیه و پالایش را در خودم انجام دهم و به افراد دیگر هم کمک شایانی نمایم.

خدمت‌هایی که تابه‌حال در کنگره داشته‌اید؟

هم‌سفر مرضیه: راهنمای تازه واردین، نشریات، مرزبانی ورزش، سایت، نگهبانی، دبیری.

هم‌سفر نرگس: نشریات، لژیون سردار، مرزبان ورزش و ورزشبان ورزش و حضوروغیاب هم‌سفران.

کلام آخر

هم‌سفر مرضیه: در پایان تشکر می‌کنم از همه‌ی عزیزانی که در این مسیر مرا یاری نمودند مسافر عزیزم و دختر خوبم و راهنمای عزیزم در سفر اول خانم فاطمه عزیز و خانم داودی عزیز و خانم سحر عزیز و ممنون و سپاسگزارم از زحمات شما برای تهیه گزارش و مدیر وبلاگ.

هم‌سفر نرگس: از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم که این بستر را برای ما فراهم کردند تا ما کنگره‌ای‌ها خوشبخت‌ترین افراد باشیم چون خیلی مشکلات وجود دارد در بیرون ازاینجا و به دلیل عدم آموزش، افراد قادر به حل آن‌ها نیستند. از تمام عزیزانی که به ما برای تجربه این حس زیبا اعم از اسیستانت، ایجنت، مرزبانان و کمک راهنمایانمان تشکر می‌کنم و از شما خانم زهرا هم سپاسگزارم.

تهیه و تایپ گزارش: هم‌سفر زهرا ق

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهراپن لژیون ۲۳ یکشنبه 4 اسفند 1398 10:57 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت..خانم مرضیه عزیزم.وخانم نرگس عزیز..دریافت شال کمک راهنمایی رابه شمادوعزیزتبریک می گویم..امیدوارم دراین جایگاه موفق باشید..ممنونم از تمام زحماتی که ودرتمام مراسم های شعبه کشیدید..دریافت این شال نشانه عشق و ایمان شمابه کنگره است..شما متوجه شدید که کنگره چه جایی است و خالصانه خدمت کردیدوازخدمتگژاران بودید.‌وازخداوندبهترین ها رابرای شماارزومیکنم کنم..سپاس فراوان⚘⚘⚘
همسفر ناهید.لژ یون ۱۷.خانم عفت شنبه 3 اسفند 1398 12:57 ب.ظ
سلام و عرض تبریک خدمت خانم مرضیه عزیز و خانم نرگس عزیز انشا اله در ادامه ی راه محکم و استوار باشید
همسفر بهناز جمعه 2 اسفند 1398 08:16 ب.ظ
تبریک وشادباش به خانم مرزیه عزیزودوست داشتنی وخانم نرگس .از مصاحبه شما لذت بردم انشالله درمسیر عشق استوار وسلامت باشید .با احترام .
مریم احمدی جمعه 2 اسفند 1398 03:46 ب.ظ
خانم مرضیه وخانم نرگس عزیز جایگاه کمک راهنمایی رابهتون تبربک میگم قطعا رهجویان باحال خوش وفرمانبرداری تربیت خواهید کرد
همسفر نجمه لژیون هفتم پنجشنبه 1 اسفند 1398 11:39 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت خانم مرضیه و خانم نرگس عزیزتبریک و خداقوت خدمت شما دو عزیز که واقعا در کنگره باتمام وجود خدمت می کنید و به دیگران عشق می ورزید و در برابراین عشق و محبت و خدمت هیچ چشم داشت و توقعی نداریدو این عشق ورزیدن یک عشق بلاعوض است که در شما عزیزان نهفته است از خداوند بهترین های کائنات را برای شما خدمتگزاران کنگره ۶۰ خواستارم
همسفرحکمت پنجشنبه 1 اسفند 1398 10:06 ب.ظ
خانم نرگس وخانم مرضیه عزیز، مجدداً تبریک میگم ازاینکه مفتخر به دریافت شال زیبای نارنجی شدیدوتشکر بابت مصاحبه بسیار عالی تان.با آرزوی موفقیت در ادامه این مسیرپر از آموزش.
همسفر فرزانه ک پنجشنبه 1 اسفند 1398 11:28 ق.ظ
با سلام وخدا قوت وتبریک به خانم مرضیه ونرگس عزیز برای ورود به دنیای تازه وسپاس از زحمات این دو عزیز عاشق وصادق سبز وشاد باشید
همسفرشهین از لژیون ۲۲ پنجشنبه 1 اسفند 1398 09:23 ق.ظ
باتقدیم ادب واحترام خدمت خانم مرضیه وخانم نرگس عزیز
جایگاه کمک راهنمایی را به شما تبریک می گویم و بهترینهای خداوند را برایتان ارزومندم.
همسفر رویا .خ چهارشنبه 30 بهمن 1398 10:32 ب.ظ
تبریک و شاد باش به شما دو عزیزدلم بهترینهای خداوند را برایتان در این مسیر عظیم ارزومندم.تا باد چنین بادا
همسفرالهه.نشریات. چهارشنبه 30 بهمن 1398 06:49 ب.ظ
سلام.خدمت خانم مرضیه مهربانم وخانم نرگس خوبم تبریک عرض میکنم.ازبیانات شمابسیارتابسیارلذت بردم.امیدوارم که همیشه خداوندیارویاورتان باشد.
همسفر مانا چهارشنبه 30 بهمن 1398 04:25 ب.ظ
باز هم دریافت شال کمک راهنمایی و قرار گرفتن در این جایگاه را به شما دو عزیز تبریک عرض میکنم.هر دو عزیز برای من همیشه الگوی خدمت و عشق در کنگره هستید.
خدا قوت به خانم زهرا.
همسفر سمیه چهارشنبه 30 بهمن 1398 10:57 ق.ظ
باتقدیم ادب واحترام ،خانم نرگس ومرضیه عزیز،بازهم رسیدن به این جایگاه مقدس را خدمتتان تبریک عرض می کنم ودر ادامه بهترین های خداوند رابرایتان آرزو دارم ،مصاحبه دلنشین وآموزنده ای بود سپاس از خانم زهرا ومسولین سایت.
همسفر رویا چهارشنبه 30 بهمن 1398 10:54 ق.ظ
خانم مرضیه عزیز و خانم نرگس عزیز بسیار بسیار از شما آموختم این نشان نارنجی نشان دانایی و آگاهی مبارکتان باد. واقعا هر دو نفر خالصانه و عاشقانه در حال خدمت هستید و بسیار سپاسگزاری می کنم بابت تمام زحماتی که عاشقانه و خالصانه برای شعبه به خصوص برای برنامه ها و مراسم می کشید عشقتان جاوید بسیار خوشحالم که دوستان خوبی چون شما پیدا کردم . سربلندو توانمند به حرکت خود ادامه دهید .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو